Zaloguj się do konta

Jaki samochód proponujecie ?

utworzono: 2012/02/23 21:52
fazim

Perwer dobrze to ujął. Myślę że rocznik chciałbym od 2000 wzwyż. Pojazd na ryby to będzie między innymi. Będzie również robiło trasy do Niemiec i użytkowane codziennie, więc terenówki niestety odpadają. Może w przyszłości się dokupi coś tylko na wyprawy wędkarskie.

[2012-02-25 10:12]

wodniczeek

Jak kupisz mazde 626 kombi diesla 110,101 konną ,lub cos podobnego w tej cenie -to przejeździsz Ty i twoje dzieci na niej. Bezawaryjne samochody kompletnie,trzeba naprwadę źle trafić żeby do niej wkładać. Pali 6-7 litrów ropy w mieście i do tego masz full wyposażenie.
Rozrządy  lub inne zamienniki TNT (zalecane) sa w dobrych cenach . Nie moge sie odnieśc do innych samochodów wyżej wymienionych -natomiast kolega ma focusa kombi (2000r) i dwa razy stał mu długo na warsztacie ,a kolega z roboty ma Passata i tyle co włożył w zawieszenie to miałby drugi samochód. Do tego cos mu z obrotami silnik zaczyna wariować.
Jednak co bys nie kupił ,to zależy jaka historię ma samochód. Marka oczywiście ma znaczenie,ale nawet najlepsza mazda,toyota lub inny samochód,jak kupisz zajechany ,lub po wypadku -to bedziesz klękał z nerwów ,a nie tym sie cieszył.

kupisz "japońca" ---> jeździsz do końca! ;-)

tyle w temacie wg mnie :-)

pzdr.
Artur
[2012-02-25 12:47]

przemo1980

Jak kupisz mazde 626 kombi diesla 110,101 konną ,lub cos podobnego w tej cenie -to przejeździsz Ty i twoje dzieci na niej. Bezawaryjne samochody kompletnie,trzeba naprwadę źle trafić żeby do niej wkładać. Pali 6-7 litrów ropy w mieście i do tego masz full wyposażenie.
Rozrządy  lub inne zamienniki TNT (zalecane) sa w dobrych cenach . Nie moge sie odnieśc do innych samochodów wyżej wymienionych -natomiast kolega ma focusa kombi (2000r) i dwa razy stał mu długo na warsztacie ,a kolega z roboty ma Passata i tyle co włożył w zawieszenie to miałby drugi samochód. Do tego cos mu z obrotami silnik zaczyna wariować.
Jednak co bys nie kupił ,to zależy jaka historię ma samochód. Marka oczywiście ma znaczenie,ale nawet najlepsza mazda,toyota lub inny samochód,jak kupisz zajechany ,lub po wypadku -to bedziesz klękał z nerwów ,a nie tym sie cieszył.

Mazda 626 diesel ,czy benzyna , tak zgodzę się są praktycznie bezawaryjne samochody, ale rdzoszka lubi w nich tylne nadkola i to bardzo, a w nowszych mazdach z serii 6 chyba jeszcze bardziej.
[2012-02-25 14:41]

przemo1980

Może coś takiego. Właśnie będę sprzedawał :)
[2012-02-25 14:44]

piotrcarp

Audi A6 w kabiku wygodne na trasy i pakowne blacha ocynk wiec rdza tego nie rusza tylko nie v6 bo siadaja walki rozrzadu
[2012-02-25 23:05]

Za parę miesięcy chciałbym kupić jakiś pojazd. Kwota którą mogę przeznaczyć to około 15000 zł. Będzie oczywiście służył między innymi na wypady wędkarskie. Pracuję czasami w Niemczech więc parę tras też zrobi. Jak na razie na oku mam: VW Golf IV, VW Pasat B5, Ford Mondeo, Fors Focus, Toyota Avensis. Może macie jakiejś opinie na ich temat, albo propozycje innych.

[2012-02-25 23:30]

Z tych trzech to ja bym golfa brał.Za tę kase jedyna rozsądna opcja z tych trzech.  Prosta niezawodna konstrukcja, zawieszenie mocne, dobre silniki, tani w eksploatacji, solidny. Auto na ryby, grzyby, zakupy i w trasę. 
Fordy to padaki, a na passata trzeba wydać 20 klocków żeby pewny był. Biorąc też pod uwagę fakt, ze chcesz na ryby jeździć, pomyśl o zawieszeniu passata, które jest drogie w naprawie i nie bardzo lubi jazdę po wertepach. [2012-02-26 09:08]

Chomikus

Witam
Na temat zawieszenia paska ....
Zgadzam się z moimi przedmówcami w 100% oj szarpie po portfelu i to nie mało :(
Dobrze że na swoje miejscówki nie muszę dojeżdżać jakimiś polnymi drogami czy wertepami  bo było nie za ciekawie
[2012-02-26 10:13]

adrionn911

Mój tata ma już 2lata nissana primerę 97r i do tej pory wymieniał tylko części eksploatacyjne. I cały czas jeździmy nim na ryby, w mniej lub bardziej dostępne miejsca i daje rade. Zaliczył też kilka tras do Gdyni a mieszkamy w centrum. Silnik 1.6 na łańcuszku rozrządu. Do tej pory zero problemów. Polecam Japońce :D [2012-02-26 17:13]

marek74

Witam. A nie myślałeś o czymś większym?za tą kasę można trafić np VW t4.Na trasy do Niemiec się sprawdza, a i na nocki nie trzeba namiotu brać.Pozdrawiam i powodzenia w wyborze :)
[2012-02-26 18:36]

witam!

Ja polecam silniki właśnie niby francuskie  diesel HDI 1.6-2.0, ładna kultura pracy i oszczędność, osobiście jeżdżę focusem ale następne auto jakie bym kupywał to albo fosusa II z silnikiem 1,6tdci ( hdi zapożczona techonologia takie są montowane w wersji 1.6) albo peugote 307, 407 po 2001 roku. Ale bardziej bym stawiał na silniki i samochód zrobiony w rodzimej firmie czyli peugote. Opis z autopsji  w pracy jeżdżę francuzem a osobiście focusem, różnica jest
[2012-03-03 21:44]

mauy1985

do tej ceny polecam paska miałem niedawno takiego w kombi 1,9tdi 90km i do było bardzo dobre autko jeździłem nim 2 lata i przez ten czas poza regularnymi przeglądemi co 10tyś km wymieniłem tylko świece żarowe... minus tego auta to zawieszenie wielowachaczowe dość drogie i szybko sie zużywa...
a teraz czaje na jeepa grand cherokee rok minimum 2000...może na tekiego sie skusisz :) na dalekie trasy duży i wygodny a i na rybki napewno też wszędzie dojedziesz :) [2012-03-12 00:01]

marcino9

Ja mam jeep'a grand cherokee z 2,d diesel ... polecam wszystkim bo wszędzie wjedzie i wyjedzie a do tego można nie jedną pralkę zapakować. Co do utrzymania to nie jest aż tak tragicznie, wiadomo że trochę musi palić. Części za to wcale nie są jakoś cholendarnie drogie. Ja wszystkie naprawy robięw serwisie ganinex... polecam bo pracują tam pasjonaci i fachowcy w jednym. Ja generalnie polecam grand cherokee! [2013-02-20 02:59]

MASTINO

Ja mam jeep'a grand cherokee z 2,d diesel ... polecam wszystkim bo wszędzie wjedzie i wyjedzie a do tego można nie jedną pralkę zapakować. Co do utrzymania to nie jest aż tak tragicznie, wiadomo że trochę musi palić. Części za to wcale nie są jakoś cholendarnie drogie. Ja wszystkie
naprawy robię w serwisie ganinex... polecam bo pracują tam pasjonaci i fachowcy w jednym
. Ja generalnie polecam grand cherokee!

Mam wrażenie jakbym czytał reklamę serwisu samochodowego, a nie poradę dot. kupna auta do jazdy codziennej. Wszędzie to samo:

http://forum.wedkuje.pl/post/land-rover-freelander-co-sadzicie-o-tym-aucie/380913

http://forum.wedkuje.pl/post/terenowka-na-ryby/419219/2

[2013-02-20 09:20]