Jaki rozmiar plecionki na szczupaka-Proszę o rady

/ 9 odpowiedzi
Witam mam pytanie jaki rozmiar plecionki jest odpowiedni na szczupaka ?? I co jest lepsze plecionka czy żyłka ??? Bo rozumiem że jak się ma plecionkę to już nie trzeba żadnego wolframu, ale jak będzie wyglądać praca woblera lub obrotówkę??

Proszę o opinie na temat spiningowania z plecionką.
wedkarz


Trzeba wolfram , szczupak bez problemu ci przetnie plecionkę .
grubość to bedzię gdzieś około o,12mm (2011/07/01 16:53)

u?ytkownik32263


Witam mam pytanie jaki rozmiar plecionki jest odpowiedni na szczupaka ?? I co jest lepsze plecionka czy żyłka ??? Bo rozumiem że jak się ma plecionkę to już nie trzeba żadnego wolframu, ale jak będzie wyglądać praca woblera lub obrotówkę??

Proszę o opinie na temat spiningowania z plecionką.

Oj Kolego, szczupak KAŻDĄ PLECIONKĘ PRZEGRYZIE więc wolfram lub stalka jest nieodzowna. A na pracę tych przynęt to w ogóle nie wpływa. Jedynie przy opadzie przypon usztywnia gumę i sandały rzadziej łapią przynętę. Ale wtedy nie ma zmiłuj się, trzeba przyponik zdjąć i liczyć się z obcinką. Trudno. Albo sandacze albo szczupaki. Przynajmniej ja mam takie doświadczenia z rzeki i jezior. (2011/07/01 17:03)

u?ytkownik32263


A zapomniałem o rozmiarze plećki. Tu nie ma żadnej sensownej odpowiedzi. Ja łowię w zależności od miejscówki na plećki od 0,13mm do 0,2mm. wszystko zależy od zaczepów a także samej techniki bo łowię głównie opadem na gumy. (2011/07/01 17:08)

simo


A tak wogóle do spiningu wogóle stosuje się plecionkę ??? Jaką metądą łapie się na plecionkę na jaką rybę ?? No troszke takie jakby to ująć, irytujące pytanie na pewno dla niektórych no ale nie wiem i się pytam tak orientacyjnie :) Ogólnie kiedy się stosuje. Dla wygody dla lepszego czucia brania no nie wiem więc pytam :)

Pozdrawiam. (2011/07/02 03:52)

dario35


do spiningu mozesz nawinac zamiast zylki plecionke ale na szczuplego koncowka wolfram ,na plecione to sandacze mozesz lowic (2011/07/02 04:44)

szymbor


na plecionke wszystko możesz łowić ...... ja stosuję max 0.10
musisz pamiętać że im grubsza pleciona tym większy opór podczas rzutów (rzuty są bliższe) to samo tyczy się tonięcia większy opór dłuższy opad .... (2011/07/02 10:25)

Galazek


Ja ci powiem tak jeśli plecionka to 0,12. Ale szczupak bez problemu ci ją przegryzie. (2011/07/04 08:52)

celkowski


Witam ja używam Power PRO 0,10 (zielona).Śmiało mogę polecić do obrotówek,woblerów,gumek ;) (koszt ok 80zł.) (2011/07/04 09:02)

irex


Plecionka generalnie została wymyślona do spiningu.Nie wyobrażam sobie łowienia castngowego z opadu czy na boczny trok(sam trok oczywiście z żyłki)   na żyłkę . Są to na tyle finezyjne metody ,że wymagają dobrego przenoszenia brań na kij, a sprostać temu może tylko plecionka. (2011/07/04 22:09)