Zaloguj się do konta

Jaki przypon do koszyka?

utworzono: 2010/06/10 15:58
szymon94

Witam.
Ostatnio zacząłem łowić na koszyczek niestety bez efektu. Mam pytanie czy przypon ma byc jakiś specjalny do wędkarstwa gruntowego czy wystarczy zwykły.
[2010-06-10 15:58]

wedkarz2309

Może nie tu "leży" problem?:)

Na jakiej wodzie łowisz kolego?:)Stojącej, czy płynącej?:)
Może niepowodzenie jest spowodowane, np. złą długością/grubością przyponu?:) [2010-06-10 16:30]

szymon94

łowie głównie na wodach stojących
[2010-06-11 13:44]

stahu89

Pytasz jaki przypon a jaką masz żyłke główną?? ile kg?? łowisz z gruntu może tno zbiornika jest zarośnięte wtedy zwiękrz długość przyponu tak około pół metra aby ciężarek zpadł do dna a hak z przyponem zostawał nad mułem.(ale to tylko jeżeli chodz  muł). Także podaj jakieś info na temat żyłki podstawowej(kg) i łowiska czy ściągasz wra z zesawem jakąś zielenine czy jest gładkie dno bez jakichkolwiek zaczepów..
[2010-06-14 13:39]

mondeo97

Witam ja łowię tylko z gruntu z koszykiem. Łowię w odrze i wodach stojących. Żyłki jakich używam to 0,22 jako główne a przypony to od 0,12 do 0,16 ,wszystko zależy na jaką rybę się nastawiam.Oczywiście jeżeli w wodzie są zaczepy i zarośla a do tego pływają tam karpie i liny to przypon 0,18-0,20 no i dobrze ustawiony hamulec.Łowienie z koszykiem jest bardzo proste.Ja łowię na federy i uważam że jest to najbardziej czuła metoda zaraz po spławiku.Pamiętaj także o rurkach, jeśli o długość przyponów to ja używam od 30-50 cm to też uzależniam od tego jaki ryba ma apetyt, jeśli słabo żeruje to przypon dłuższy.Myślę ze na pewno se poradzisz.Pozdrawiam i życzę  powodzenia. [2010-06-16 20:38]

mondeo97

Witam ja łowię tylko z gruntu z koszykiem. Łowię w odrze i wodach stojących. Żyłki jakich używam to 0,22 jako główne a przypony to od 0,12 do 0,16 ,wszystko zależy na jaką rybę się nastawiam.Oczywiście jeżeli w wodzie są zaczepy i zarośla a do tego pływają tam karpie i liny to przypon 0,18-0,20 no i dobrze ustawiony hamulec.Łowienie z koszykiem jest bardzo proste.Ja łowię na federy i uważam że jest to najbardziej czuła metoda zaraz po spławiku.Pamiętaj także o rurkach, jeśli o długość przyponów to ja używam od 30-50 cm to też uzależniam od tego jaki ryba ma apetyt, jeśli słabo żeruje to przypon dłuższy.Myślę ze na pewno se poradzisz.Pozdrawiam i życzę  powodzenia. [2010-06-16 20:38]

mondeo97



[2010-06-16 20:40]

kaugustyn13

witam. ja na jeziorach stosuje przypon od 1,2 do 1,8 w zaleznosci od lowiska w kturym sie znajduje. przy miekkim dnie stosuje dluzsze a przy twardym max 18 cm. [2010-06-16 21:49]

witekrybnik

Witam. Tak jak koledzy już zauważyli to zależy...no i właśnie. od czego? jak już zostało napisane:
od dna: czyli czy jest twarde, porośnięte zielskiem czy jest muliste. ja główną żyłkę stosuję: w jednej wędce 0,22 a w drugiej 0,20. a przypony to od 0,12 do 0,18. jeżeli wiem że są zaczepy to ewentualnie dam na przypon 0,20. ale staram się stosować jak najcieńsze zestawy. optymalnie jest dać na przypon żyłkę 0,14. jeśli chodzi o długość przyponu to: jeśli dno twarde i jasne to ok 30cm; jeśli twarde i ciemne to może być nawet 15-20cm; jeżeli pełno zielska to około 30-40cm; a jeśli jest dużo mułu to jak już jeden z kolegów wspomniał dajemy wtedy dłuższy przypon(myślę że max50cm) żeby nam przynęta nie tonęła w mule. wtedy koszyk nam się zatapia(lub ciężarek ołowiany) a przynęta pozostaje na mule(chociaż ryby takie jak karp karaś i lin spokojnie nawet w mule dojdą do naszej przynęty). pozdrawiam i mam nadzieję że moje rady na coś się przydadzą:)
[2010-06-16 22:18]

gutman38

gamakatsu to naprawde dobre przypony jesli chodzi zylke to poruwnywałem je z kamatsu i ower poprostu wiazalem wezeł na karzdej z nich i szarpalem i gamakatsu byl duzo lepsze niz pozostałe wlasnie jestem na etapie wyboru haczyka ale jeden juz moge polecic gamakatsu 1810b i ten tesz hyba dobry GAMAKATSU  1130y JESZCZE GO TESTUJE [2010-07-18 13:24]