Jaki proponujecie kij gruntowy na wodę stojącą?

/ 8 odpowiedzi
Panowie cały czas zastanawiam się nad zakupem kijaszków. Chciałbym łowić nimi w Domaniowie, Brodach Iłżeckich i na innych łowiskach gdzie jest woda stojąca.

Zdecydować się na 2 pickery 300cm/40g czy na dwa lekkie feedery 360cm/90g ?????

Proszę o Wasze opnie. Może polecicie jakiś sprzęcik?

Jędrula


 

Oczywiście polecam Ci kupić jednego pickerka i feedera . Według mnie picker to wędka '' jednoosobowa '' . Bardzo lubię metodę drgającej szczytówki , jeżeli łowię pickerem to nic więcej już nie rozkładam , chyba , że żywcówkę .

(2011/11/04 22:12)

Jędrula


 

Co do zakupów to nie wskażę Ci jednoznacznie sprzętu ale co do pickerów i feederów zawsze kieruję się tym aby miały akcje szczytowa , aby były jak najlżejsze w swojej cenie i aby były szybkie , gdyż bardzo nie lubię '' mientkich '' wędek tego typu . Rybę zaciętą z gruntu musimy od razu czuć na kiju inaczej to szmelc nie wędka – moje zdanie .

(2011/11/04 22:19)

kuba2510


Proponował bym Ci kongerka 360 Feederek jakościowo dobry i cena też,180zł góra.Na wody stojące stosuje 390,co niektórzy mówią że za długi ale ja nie narzekam,chyba że łowię przy brzegu to stosuje z miękką szczytówka 330cm i koszyczek bez obciążenia albo z minimalną gramatórą (2011/11/04 23:07)

Pavlo spininngista


A ja polecę Ci kijek mikado UV do 90g ,dobrze wykonany,lekki,sztywny ,5 szczytówek w komplecie,Świetny na wody stojące a i na rzece także nim połowisz.Naprawdę polecam (2011/11/04 23:34)

Przemo-77


Brałem pod uwagę coś z Kongera i Mikado UV 360/90 no i Dragon Thytan Quiver 290/40 (2011/11/05 08:21)

bednar14


Ja bardzo często wędkuje na Domaniowie i powiem ci ze tam sprawdzają sie federy.Ja stosuje z cw. do 120 gramów z koszyczkiem 50 i drugiego z cw. do 80 gramów z takim samym koszyczkiem.Dobrze jest rzucić jak najdalej łowiąc w płytszej części zbiornika no chyba ze łowisz w okolicach tamy gdzie jest głębiej.Ale moje zdanie jest takie że na Domaniowie lepiej mieć mocniejszą wędkę.Ale pickerek z cw. do 40 gramów powinie dać sobie rade. (2011/11/05 14:27)

Przemo-77


Feederem rzucę dalej niż pickerem. Ostatnio jak byłem w Domaniowie wchodziłem po pas do wody i zarzucałem zestaw woda była bardzo płytka.

Mam pytanko jeszcze do Ciebie bednar 14. Jak ustawiasz feedery na Domaniowie? Równolegle do brzegu czy szczytówką ku wodzie i pochylasz wędkę ??? (2011/11/05 15:13)