Zaloguj się do konta

Jaki ponton na jeziora i małe rzeki?

utworzono: 2011/04/08 14:49
MARIUCHA81

Witam
Szukam informacji jaki model i ile trzeba wydać na ponton do wędkowania
czekam na info najlepiej sprawdzone modele i w dobrej cenie
[2011-04-08 14:49]

Opcja- SZUKAJ..........

http://forum.wedkuje.pl/post/ponton/252640/0

http://forum.wedkuje.pl/post/ponton-prosze-o-porade/196481/0

http://forum.wedkuje.pl/post/wybor-pontonu/195989/0


[2011-04-08 15:19]

MARIUCHA81

Sorrki zapomniałem sie juz znalazłem
ale pytanko drugie
moje wypady nie sa częste 2x w miesiącu chodzi mi o spining z pontonu
wiem ze kolibri ze sztywna podłoga beda ok ale 1200 zł
i pytanie do doswiadczonego wedkarza czy tańszy ale podłoga pompowana tez się sprawdzi
pozdro mc
[2011-04-08 15:26]

Sprawdzi się, dlaczego nie, ale jest mniej praktyczny, mniej stabilny i mniej bezpieczny.... No i musi być zarejestrowany. [2011-04-08 15:33]

szczupi

ja mam z pompowaną podłogą no i może być ale...
zamierzam dorobić sobie sztywną i może nie będzie tego ale !!! 
[2011-04-08 15:39]

MARIUCHA81

oki o rejestracji wiem łódke mam zarejestrowana ale szukam czegos do bagaznika bo nie zawsze pływam z kolegami a ponton szybko i o kazdej porze

[2011-04-08 15:39]

MARIUCHA81

ja mam z pompowaną podłogą no i może być ale...
zamierzam dorobić sobie sztywną i może nie będzie tego ale !!! 


ale mozna pospiningowac na stojąco czy zaduże ryzyko?


[2011-04-08 15:41]

ja mam z pompowaną podłogą no i może być ale...
zamierzam dorobić sobie sztywną i może nie będzie tego ale !!! 


ale mozna pospiningowac na stojąco czy zaduże ryzyko?




Z pontonu z orginalnym twardym dnem czemu by nie. Ponton przecież jest stabilniejszy niż łódka bo ma niżej położony środek ciężkości więc nie widzę większych problemów ale nie może być to malutkie gówniuszczko tylko przynajmniej o długości 11-12 stóp, czyli 3,3-3,6m. Krótsze są zbyt chybotliwe.

[2011-04-08 15:54]

ja mam z pompowaną podłogą no i może być ale...
zamierzam dorobić sobie sztywną i może nie będzie tego ale !!! 
ale mozna pospiningowac na stojąco czy zaduże ryzyko?




No nie ryzykowałbym z tym staniem......





[2011-04-08 16:02]

szczupi

spiningując z pontonu z pompowanym dnem jak dla mnie to tylko pozycja na siedząco lub na kolanach
oczywiście próbowałem na stojąco ale szybko zrezygnowałem !!!
[2011-04-08 16:36]

MARIUCHA81

Czyli wybór pada na ponton z twardą podłogą np. Kolibri lub innej marki do 1300 zł
na wszystkim nie można zaoszczędzić
pozdrawiam
[2011-04-08 20:34]

Możesz zapomnieć o zakupie nowego pontonu do 1300zł z twardym dnem, by móc z niego spinningować na stojąco!!! Pontony za tą cenę to pływadełka do w miarę sprawnego przemieszczania sie po spokojnej wodzie na siedząco. Jeżeli chcesz cos stabilnego na wodzie to sprzęt pływający MUSI być duży i ciężki, by był stabilny. Fizyki nie da sie oszukać, niestety. We wcześniejszej wypowiedzi czytam, że ponton jest zawsze stabilniejszy od łodzi...Nawet nie chce mi sie tego komentować, bo chyba ten kolega łowi tylko przy flaucie i na bardzo małym zbiorniku. Ponton z powodu swojej budowy jest zawsze bardziej podatny na wywrotkę, chyba, że to konstrukcja typu RIB, to może się zbliżyć do parametrów łodzi. Na zbiornikach ZAWSZE jest fala, większa czy mniejsza, nic nie zastąpi porządnej łodzi. Zdaję sobie sprawę z zalet pontonów, ale więcej jest ograniczeń, jeżeli chodzi o prawdziwe wykorzytanie go jako środka do łowienia.Niestety w miarę porządny ponton kosztuje kilka tysięcy złotych, trzeba mieć świadomość, że pomijając jego podatność na uszkodzenia, to ponton starzeje się, mimo, że dzisiaj materiały są inne niż guma. Dla mnie jakikolwiek ponton to alternatywa, nic więcej. Pozdrawiam [2011-04-14 13:23]

MARIUCHA81

witam dzieki za info
teraz mam dopiero do myslenia
ale dzieki za uwagi miałbyc ponton za grosze do pływania i tylko patrzec jak za 2 tygodnie bede kupował rakiete do pływania za 5000 zł he he pozdro
[2011-04-14 15:19]

Samotnik

Możesz zapomnieć o zakupie nowego pontonu do 1300zł z twardym dnem, by móc z niego spinningować na stojąco!!! Pontony za tą cenę to pływadełka do w miarę sprawnego przemieszczania sie po spokojnej wodzie na siedząco. Jeżeli chcesz cos stabilnego na wodzie to sprzęt pływający MUSI być duży i ciężki, by był stabilny. Fizyki nie da sie oszukać, niestety. We wcześniejszej wypowiedzi czytam, że ponton jest zawsze stabilniejszy od łodzi...Nawet nie chce mi sie tego komentować, bo chyba ten kolega łowi tylko przy flaucie i na bardzo małym zbiorniku. Ponton z powodu swojej budowy jest zawsze bardziej podatny na wywrotkę, chyba, że to konstrukcja typu RIB, to może się zbliżyć do parametrów łodzi. Na zbiornikach ZAWSZE jest fala, większa czy mniejsza, nic nie zastąpi porządnej łodzi. Zdaję sobie sprawę z zalet pontonów, ale więcej jest ograniczeń, jeżeli chodzi o prawdziwe wykorzytanie go jako środka do łowienia.Niestety w miarę porządny ponton kosztuje kilka tysięcy złotych, trzeba mieć świadomość, że pomijając jego podatność na uszkodzenia, to ponton starzeje się, mimo, że dzisiaj materiały są inne niż guma. Dla mnie jakikolwiek ponton to alternatywa, nic więcej. Pozdrawiam

         Masz kolego rację w 100 %  Pozdrawiam 
[2011-11-26 18:58]

Samotnik

Możesz zapomnieć o zakupie nowego pontonu do 1300zł z twardym dnem, by móc z niego spinningować na stojąco!!! Pontony za tą cenę to pływadełka do w miarę sprawnego przemieszczania sie po spokojnej wodzie na siedząco. Jeżeli chcesz cos stabilnego na wodzie to sprzęt pływający MUSI być duży i ciężki, by był stabilny. Fizyki nie da sie oszukać, niestety. We wcześniejszej wypowiedzi czytam, że ponton jest zawsze stabilniejszy od łodzi...Nawet nie chce mi sie tego komentować, bo chyba ten kolega łowi tylko przy flaucie i na bardzo małym zbiorniku. Ponton z powodu swojej budowy jest zawsze bardziej podatny na wywrotkę, chyba, że to konstrukcja typu RIB, to może się zbliżyć do parametrów łodzi. Na zbiornikach ZAWSZE jest fala, większa czy mniejsza, nic nie zastąpi porządnej łodzi. Zdaję sobie sprawę z zalet pontonów, ale więcej jest ograniczeń, jeżeli chodzi o prawdziwe wykorzytanie go jako środka do łowienia.Niestety w miarę porządny ponton kosztuje kilka tysięcy złotych, trzeba mieć świadomość, że pomijając jego podatność na uszkodzenia, to ponton starzeje się, mimo, że dzisiaj materiały są inne niż guma. Dla mnie jakikolwiek ponton to alternatywa, nic więcej. Pozdrawiam

         Masz kolego rację w 100 %  Pozdrawiam 
[2011-11-26 18:58]

Banita

Proponuję łódkę.

Spinning z łódki na stojący małej i mobilnej jest taka:       http://www.wedkuje.pl/ogloszenie,%20mam-do-sprzedania-forme-do-produkcji-lodki-2-3-oso,%203863.html   Prawda że sprzedaje formę ale zadzwoń bo była kiedyś w ogłoszeniach taka łódka za około 1000 zł może ma drugą.

[2011-12-25 18:58]