Jaki polecacie spinning za 300zł. ?

/ 18 odpowiedzi
Witam chcialbym kupic spining glownie przeznaczenie do polowu szczuapaka,zastanawiam sie nad okuma black rock od 5-25 gr,jakies wasze typy? co polecacie?
piotrcarp

Zeby ktos prawidlowo odpowiedzial to podaj jeszcze na jakie przynety bedziesz lowil
rzeka czy jezioro?
jaka srednia glebokosc?
jaka dlugosc?
brzeg czy lodz?
Sa to wazne informacje zeby cos proponowac:) (2014/01/30 16:32)

said452

a czy 5-25g to nie za mało na szczupłego. na twoim miejscu brałbym jakiś 10-40g albo coś koło tego (2014/01/30 16:51)

khakiprichi

a czy 5-25g to nie za mało na szczupłego. na twoim miejscu brałbym jakiś 10-40g albo coś koło tego

idąc tym tropem to 10-40 też będzie mało pod Jacka salmo ;) (2014/01/30 17:36)

yahu72

Witam
Miałem na spinning 150 zł i kupiłem sobie Cormoran Black Master Jiggerspin 270 cw 8-35 i pierwszą rybę jaką złapałem był szczupły 73cm 2,70 kg

Jeżeli bym miał 300 zł to bym kupił Daiwa Exceller 3 m   cw 10-40
Obie wędki dosyć szybkie i przechodzące pod obciążeniem w pół-parabolę  (2014/01/30 18:24)

Esox_lucius1988

piotrcarp ma racje, fafka90 musisz odpowiedziec sob na t pytania, wtedy mozna cos ustalic (2014/01/30 18:34)

tstaros

Na Twoim miejscu rozważyłbym coś z Dragona, może Millenium Pike? CW 10-35, szybka akcja, do tego kosztuje coś okło 230 zł, więc zostaje Ci 7 dyszek na linkę albo przynęty. (2014/01/30 18:36)

Katmono

Jak lubisz paraboliczną akcje to bierz shimano nexave. Super wytrzymały i świetnie pracuje. (2014/01/30 19:54)

piotrekOlc

Osobiście uważam, że na szczupaka tak idealnie to jest 10-30 g. W takich kijach zazwyczaj jest wystarczająco mocy by zaciąć sporego szczupłego, a przy tym nie jest kijem od szczoty i można się nieźle pobawić przy holu.
Polecam model Savage Gear MPP Soft Lure 2,70 10-30 - bardzo lekki kij o superszybkiej akcji, a dodatkowo można trochę zaoszczędzić.
Ciekawa jest również Okuma Inspira 2,70 10-28
Wiele osób chwali sobie Mikado Inazumę, ale kiedy go sprawdzałem w sklepie to sprawiał wrażenie słabo wyważonej.

Pozdrawiam ;) (2014/01/30 21:06)

użytkownik102837

Na Twoim miejscu rozważyłbym coś z Dragona, może Millenium Pike? CW 10-35, szybka akcja, do tego kosztuje coś okło 230 zł, więc zostaje Ci 7 dyszek na linkę albo przynęty.

No twoim miejscu jak kolega wyżej napisał też bym wybrał dragona z serji milenium, naprawde świetny kij (2014/01/30 21:59)

grzegorz not

Na Twoim miejscu rozważyłbym coś z Dragona, może Millenium Pike? CW 10-35, szybka akcja, do tego kosztuje coś okło 230 zł, więc zostaje Ci 7 dyszek na linkę albo przynęty.

Kumpel ma tego kija i ja osobiście bym go nie brał. Trochę taki szczotkowaty...:-) no chyba, że ktoś takie lubi... (2014/01/30 22:11)

Robert334

Witam ja tez polecam Dragon millenium pike 10-35 2.90 swietny kij do lowienia z brzegu czy to na jeziorku czy tez na rzece ;) (2014/01/31 08:19)

yahu72

" każda sroczka swój ogonek chwali"

Idź kolego do dobrego sklepu i poproś sprzedawcę o kilka kijków do "pomacania"
tutaj wymienionych i innych również. Wędka ma mieć to coś , ma leżeć w ręku, ma się podobać Tobie. Weź najlepiej ze sobą kołowrotek który będziesz używał do tej wędki ( chodzi o wyważenie)
Ty za to zapłacisz i Ty będziesz używał.

Powodzenia w zakupach (2014/01/31 10:25)

fafka90

glownie bd lapal z brzegu,ale rowniez z lodzi,nie duze rzeki,kijek chce wybrac pod gumy,gdzy posiadam jeden juz do 40 gr shimano catane z przeznaczeniem na woblery i wieksze blaszki(wachadlowki),pozdrawiamm (2014/01/31 12:23)

pajk99

Witam ;) Posiadam sporo wedek w przedziale cenowym 300-400 . Mam Okume Black 7-30 bardzo uniwersalna uzywam ja do gum ,ale o wiele lesza jest Team Dragon Big River  do gum polecam akcje x-fast 10-35g ma spory zapas mocy n szczerze ja polecam ! Jak poszukasz to znajdziesz za 300 pare zl ;)  (2014/01/31 16:07)

piotrcarp

glownie bd lapal z brzegu,ale rowniez z lodzi,nie duze rzeki,kijek chce wybrac pod gumy,gdzy posiadam jeden juz do 40 gr shimano catane z przeznaczeniem na woblery i wieksze blaszki(wachadlowki),pozdrawiamm

To jesli to ma byc kijek brzegowo-lodziowy to cos do 2.40 bo dluzszy to meczarnia lowiac z lodzi a na lodz to jeszcze lepiej cos kolo 2m. Jesli masz juz troche mocniejszy kijek to sprawdz okume black rock ale ta 7-28g 2.18m. Moim zdaniem i z brzegu spokojnie da sie lowic ta dl. a z lodzi bedzie super no i szybkosc zaciecia i czucie przynety na krotszym kiju jest lepsze. Ja np. lowie ostatni kijem MHX MB 843-2 2.13m i lowi mi sie lepiej niz np.2.40 bo nie meczy reki i mozna caly dzien machac:) (2014/01/31 16:23)

MienioFishHunter

tutaj wymienionych i innych również. Wędka ma mieć to coś , ma leżeć w ręku, ma się podobać Tobie. Weź najlepiej ze sobą kołowrotek który będziesz używał do tej wędki ( chodzi o wyważenie)

Powodzenia w zakupach

Dokładnie. Wybierając ostatnio spinning byłem w sklepie i macałem co popadło, gdybym miał wybierać pomiędzy BLACK ROCKIEM okumy, a MILLENIUM dragona, to wybrałbym Okumę, chociaż sam, ze względów finansowych wybrałem Dragona, no ale to pod okonie.  (2014/02/01 12:15)

Artur z Ketrzyna

Zeby ktos prawidlowo odpowiedzial to podaj jeszcze na jakie przynety bedziesz lowil
rzeka czy jezioro?
jaka srednia glebokosc?
jaka dlugosc?
brzeg czy lodz?
Sa to wazne informacje zeby cos proponowac:)

Tak jak kolega się pyta.
Dodając;
 Na jakie przynęty, gumy, blachy czy woblery. Mo i jaki kaliber tych przynęt.
Bo głównie pod to trzeba dobierać sprzęt, nie tylko gatunek poławianej ryby.
Bo jak beżmiesz kija 10-40g, to nie za bardzo on będzie się nadwał do nie dużych gum na lekkich główkach.
 Znów 5-25, nie nadaje się do ciężkiego woblera czy blachy.
Klasykiem na szczupaka jest cw 10-35. Takie optymalne. Ale różne kije różnie się sprawują mimo podanego takiego samego cw przez producenta.
Jeśli chodzi o brzeg. o dł od 2,4m do 3,3 m. A z łódki od 1,8 do 2,4m.
No i teraz co ty lubisz w kiju? Delikatne bardziej finezyjne prowadzenie, czy jednak zapas mocy?
Jak też praca szczytowa (sztywny, dynamiczny kij), czy parabolik (miękki, pracujący na całej długości od samego początku). (2014/03/18 22:35)

89krzysztof

Powodzenia w zakupach

Sprzedawca sprzedawcy nie równy. Nie raz, nie dwa byłem w jednym z największych sklepów na Śląsku, sprzedawca poświęcił mi sporo czasu i podczas rozmowy ... wyszła na jaw niekompetencja i brak wiedzy.
Czasem lepiej zdobyć wiedzę teoretyczną niż dać sobie wcisnąć jakiś kit. Ale oczywiście lepiej podotykać niż brać w ciemno. (2014/05/15 18:43)

Sklep wedkuje.pl

Dragon Black Rock II