Zaloguj się do konta

Jaki polecacie bat dla początkującego?

utworzono: 2011/11/15 19:42
Albinos

Witam. Od dłuższego czasu szukam metody dla mnie, jednak nic sensownego nie mieści się w moim budżecie. Postanowiłem wrócić w przyszłym sezonie do spławika, a teraz szukam sprzętu. Myślałem nad batem. Rzekomo polecany na początek. Szukałem, szukałem, i chyba znalazłem.
Mój typ to bat Shimano Alivio BX TE 3,90m CW 4-20g

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/shimano-alivio-bx-te-g2-a8-p213-k9321.html

Co do żyłki myślałem nad Jaxon Satori Premium 0,16mm i przyponówką Dragon HM 80 0,10mm
Haczyki, spławiki, obciążenie kupie w sklepie wędkarskim, robaki hoduję sam :)

Napiszcie co sądzicie o takim zestawie, czy w tej cenie mogę wybrać coś lepszego, bardziej przyjaznego? Co do długości preferuję 4m. Myślałem jeszcze nad batami Jaxona z serii Harmony, ale wędka za 20zł? Coś nie bardzo mi to pasuje...

Pozdrawiam, Albinos

PS. Prawie zapomniałem o najważniejszym, ryby jakie chcę łowić to karasie, okonie (jeśli wezmą), liny, płocie. Moje łowisko to staw około 0,5 Ha ze średnią głębokością 1,5m.
[2011-11-15 19:42]

DAWID14118

Cześć, myślę, że co do bata to radziłbym ci pomyśleć nad jego długością  bo z takim 4 czy 5 metrów to się łapie po prostu niewygodnie (to moje zdanie) radził bym ci zainwestować trochę więcej kasy i kupić sobie taki np. 7 m. Takim batem byś mógł spokojnie połapać w tej twojej wodzie .                                                                                               Pozdro......... [2011-11-15 20:19]

micb

Alivio to najniższa półka Shimano. Za tę cenę dostałbyś coś dłuższego od konkurencji. Ale tak jak mój poprzednik napisał zastanów się nad trochę dłuższym kijem. 3,90 to do łowienia chyba z pomostu bo z brzegu raczej słabo, chyba że od razu masz odpowiednią głębokość. [2011-11-15 21:05]

Albinos

A co myślicie o tym:

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/jaxon-harmony-bat-g2-a8-p48-k8032.html

w wersji 6m?
[2011-11-17 22:15]

marek47

Ja polecam na początek bata 6 do łowienia płoci, okoni, leszczy i podobnych ryb, lecz nie należy przesadzić z ceną najlepiej tak do 80zł.A na mniejsze np ukleje to jakaś 4-5, te to są tanie, ja kupiłem za 40zł i łowiłem wiele razy na zawodach na odrze i się sprawuje idealnie
[2011-11-17 23:15]