Zaloguj się do konta

Jaki kołowrotek do teleskopówki 2m

utworzono: 2013/06/06 19:58
xatuanx

Witam, znalazłem wczoraj na stryszku teleskopówke 2,1 m , ciężar wyrzutu 60-80 g. Z racji tego że nie mam żadnego spiningu myślę zrobić z niego wędkę an drapieżnika. Co myślicie o tym dobrym/beznadziejnym pomyśle? A może bardziej spławikówka ? No licze na wasze opinie + jaki kołowrotek do niej dobrać ?  [2013-06-06 19:58]

luzy

Troszkę za twardy jak na spining.
[2013-06-06 20:17]

xatuanx

No też tak myślałem, więc raczej będzie to osobny zestaw na spławik. Poradźcie jaki kołowrotek do niego dobrać ( max 70 zł ) [2013-06-06 20:37]

Witam, znalazłem wczoraj na stryszku teleskopówke 2,1 m , ciężar wyrzutu 60-80 g. Z racji tego że nie mam żadnego spiningu myślę zrobić z niego wędkę an drapieżnika. Co myślicie o tym dobrym/beznadziejnym pomyśle? A może bardziej spławikówka ? No licze na wasze opinie + jaki kołowrotek do niej dobrać ? 

Wędka teleskopowa o długości 2,1 m i ciężarze wyrzutowym 60 - 80g - na spławik ?
To chyba jakaś pomyłka.
Logika, logika...Myśleć - zamiast pisać bzdety na pusto.
[2013-06-06 22:24]

xatuanx

Jakbym był pewny to bym nie zadawał tu pytania a skoro je zadaje to proszę o radę oraz ewentualne wytłumaczenie problemu.
[2013-06-06 22:30]

Jakbym był pewny to bym nie zadawał tu pytania a skoro je zadaje to proszę o radę oraz ewentualne wytłumaczenie problemu.

Kołowrotek- zwykły... A jaki, byś chciał założyć do starego patyka o długości 2 metrów, może Daiwa Morethan Branzino albo Shimano Rarenium? Nikt tutaj nie zakłada na wędki, cudów - daje się zwykły kołowrotek o pojemności 200 /0,25 mm i łowi.Kup zatem kołowrotek - jaki chcesz, zamiast tutaj wydziwiać i robić z tej  wędki - jakieś cudo, warte Bóg wie jakiego kołowrotka.  Taką wędką można złowić szczupaka, najlepiej jest jednak stosować ją do połowu z łodzi.Długość nie ta i jakość zapewne też nie, ale nie wyrzuca się przecież wędki na śmietnik - skoro jest cała... Do spławika "to" to się na pewno niezbyt nadaje. Przy spławiku -liczy się to aby wędka była lekka a zarazem odpowiednio długa ( szybkie gaszenie zestawu podczas wyrzutu, dobra amortyzacja podczas holu, dobry efektywny wyrzut - w jaki sposób, chciałbyś osiągnąć te parametry?).
[2013-06-07 06:29]

xatuanx

No i dzięki wielkie ;) na taka odp. czekałem 
[2013-06-07 14:42]

No i dzięki wielkie ;) na taka odp. czekałem 

Kolego, polecam Ci kołowrotek Max Agressor ( około 60 zł) albo Robinson Tracker za około 70 zł. Pozdrawiam.
[2013-06-07 17:47]