Zaloguj się do konta

Jaki kołowrotek do spinningu i gruntu ?

utworzono: 2012/06/09 09:51
krzykaczo4

Polećcie mi jakiś kołowrotek dobry do spinningu i gruntu  [2012-06-09 09:51]

pinio19831

Jaki przedział cenowy Cię interesuje?
[2012-06-09 10:13]

ryukon1975

Trudno połączyć spinning i kołowrotek w jedno.
Kołowrotki gruntowe to maszyny duże i ciężkie przeznaczone do przenoszenia ciężkich zestawów.
Kołowrotki spiningowe są mniejsze,lekkie,szybkie i mobilne.
Można szukać kompromisów ale zawsze coś ucierpi albo twoja ręka jak będziesz machał ciężkim kołowrotkiem spinningując albo mały kołowrotek który rozpadnie się przy łowieniu na grunt.

Napisz jaki spinning cw.Cię interesuje i jakiej masy używasz zestawów gruntowych.
Może Coś pomyślimy.:)
Napisz też ile kasy masz przeznaczone na kręciołek.
[2012-06-09 11:11]

szczawik1984

Właśnie kasa jest najważniejsza bo mogę ci polecić kołowrotek średniej półki taki do 500 zł a mogę z górnej powyżej tej kwoty

Ale po co mam to robić skoro maż może tylko sówkę w kieszeni.
[2012-06-09 11:22]

gangster

Trudno połączyć spinning i kołowrotek w jedno.


No czy ja wiem, czy trudno połączyć spinning z kołowrotkiem :)
[2012-06-09 16:29]

ryukon1975

Trudno połączyć spinning i kołowrotek w jedno.


No czy ja wiem, czy trudno połączyć spinning z kołowrotkiem :)



Podobno czasem trudno,czytałem tu wpisy że niektóre uchwyty kołowrotków w wędziskach nie pasują do wszystkich kołowrotków.Mi się to jeszcze nie zdarzyło.:)

Oczywiście mój błąd miało być -trudno połączyć spinning i grunt w jedno.:)
[2012-06-09 16:37]

trudno połączyć te dwie rzeczy jeśli użyjesz kołowrotka spinningowego do ciężkiego gruntu to zarżniesz kołowrotek a jeśli kołowrotka gruntowego do spiningu to nie będzie spełniał swojej roli
[2012-06-09 21:09]

krzykaczo4

Do 150 zł  zestaw gruntowy do 60 g           
A czy ten kołowrotek nadaje się do gruntu (bo to jest zestaw ale  mi się wydaje że on lepiej by działał do gruntu )
http://allegro.pl/spining-2-70-kolowrotek-akcesoria-wedka-wedki-hit-i2247008055.html [2012-06-10 08:17]

ryukon1975

Ja bym tego zestawu nie kupił.
Jest to bez markowa zbieranina i nawet gwarancji nie ma.
Za 150 zł znajdziesz coś z Kongera i dostaniesz do tego kartę gwarancyjną.
[2012-06-10 08:31]

matti073

Witam
Za te pieniążki można już coś od SPRO kupić. Nie będzie to model z wyższej półki ale ta forma robi świetne kręciołki.
[2012-06-10 11:00]

Kup sobie jakiś kołowrotek albo dwa (jaki ci się podoba )  i nie marudź . Kogo obchodzi to ,że  potrzebny jest ci kołowrotek ? Jest wielu głodnych ludzi i starych zwierząt , które nikomu nie są potrzebne - a mimo wszystko nikt nie wypytuje w Internecie: jak im wszystkim pomóc ? Jeżeli chcesz kupić kołowrotek (co jest dla mnie, jako wędkarza -jak najbardziej zrozumiałe ) , to w takim razie : może  lepiej udać się do sklepu niż na forum internetowe ?

Garść rozsądnych uwag na ten dzień , z mojej strony jak najbardziej szczerych i bezkompromisowych .
[2012-06-10 11:48]

J-A-C-E-K

Shimano Catana 3000 SRB

[2012-06-10 11:54]

Shimano Catana 3000 SRB


Ten model , ta seria kołowrotków to plastykowy szmelc - jak wiele innych ,ale za to znacznie tańszych. Tutaj dopłaca się za markę jaką sygnowano kołowrotek (Shimano ) - a nie za jego rzeczywiste zalety . Jest wiele innych kołowrotków , które mają taką samą jakość a mimo wszystko :  kosztują 55 -80 zł za sztukę .Dlaczego zatem ten kołowrotek kosztuje aż 130  i więcej złotych  ? Czy to dlatego ,że plastyk jest lepszej jakości ?

Tajemnica Samuraja , który jednak okazuje się być pospolitym Chińczykiem :
Spojrzał w lustro , wzdrygnął ramionami i powiedział :ale jestem brzydki i tani .To już koniec ,  klienci odkryli moją prawdziwą  tożsamość.


Kołowrotek Shimano Catana jest tak rozreklamowany  ,że śmiało można go porównać do popularności jaką cieszą się pasikoniki smażone w ruchu , na bazarze - w jednym z krajów Orientu , a konkretniej :  w Chinach .
[2012-06-10 12:28]

tofik29

Blake Ty albo masz okres albo stary Ci do wanny wchodził za młodu. Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, prócz słabego wywodu o shimano, zaproponuj coś konkretnie, bez rzucania hasełkami, albo siedz cicho i oddaj się robótkom ręcznym. Pozdrawiam  [2012-06-10 13:30]

Blake Ty albo masz okres albo stary Ci do wanny wchodził za młodu. Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, prócz słabego wywodu o shimano, zaproponuj coś konkretnie, bez rzucania hasełkami, albo siedz cicho i oddaj się robótkom ręcznym. Pozdrawiam 



"stary Ci do wanny wchodził za młodu. "

Uważaj sobie tępy gleniu z takimi uwagami . Na ulicy już byś dostał w p*al , ale  tutaj  sobie możesz poskakać .
[2012-06-10 13:38]

tofik29

 Jest wiele innych kołowrotków , które mają taką samą jakość a mimo wszystko :  kosztują 55 -80 zł za sztukę .


Posrałem się ze strachu kmiotku.... Ja i na pewno wiele osób jest ciekawe jakie to są. Daj autorowi i nam szansę poznania. 


[2012-06-10 13:59]

berthold

Shimano Catana 3000 SRB


Ten model , ta seria kołowrotków to plastykowy szmelc - jak wiele innych ,ale za to znacznie tańszych. Tutaj dopłaca się za markę jaką sygnowano kołowrotek (Shimano ) - a nie za jego rzeczywiste zalety . Jest wiele innych kołowrotków , które mają taką samą jakość a mimo wszystko :  kosztują 55 -80 zł za sztukę .Dlaczego zatem ten kołowrotek kosztuje aż 130  i więcej złotych  ? Czy to dlatego ,że plastyk jest lepszej jakości ?

Tajemnica Samuraja , który jednak okazuje się być pospolitym Chińczykiem :
Spojrzał w lustro , wzdrygnął ramionami i powiedział :ale jestem brzydki i tani .To już koniec ,  klienci odkryli moją prawdziwą  tożsamość.


Kołowrotek Shimano Catana jest tak rozreklamowany  ,że śmiało można go porównać do popularności jaką cieszą się pasikoniki smażone w ruchu , na bazarze - w jednym z krajów Orientu , a konkretniej :  w Chinach .
  




zgadzam się z tą opinią sam dałem się nabrać na te catany do pickera i żałuję ,szkoda kasy były po 125 zł  wziołem 2 sztuki ,kiepski kołowrotek i za tą kasę miałbym OKUMY TRAVERTINE porządne i trwałe a tam mam shimano które przypominają stare czasy masterów z targu

[2012-06-10 14:15]

Shimano Catana 3000 SRB


Ten model , ta seria kołowrotków to plastykowy szmelc - jak wiele innych ,ale za to znacznie tańszych. Tutaj dopłaca się za markę jaką sygnowano kołowrotek (Shimano ) - a nie za jego rzeczywiste zalety . Jest wiele innych kołowrotków , które mają taką samą jakość a mimo wszystko :  kosztują 55 -80 zł za sztukę .Dlaczego zatem ten kołowrotek kosztuje aż 130  i więcej złotych  ? Czy to dlatego ,że plastyk jest lepszej jakości ?

Tajemnica Samuraja , który jednak okazuje się być pospolitym Chińczykiem :
Spojrzał w lustro , wzdrygnął ramionami i powiedział :ale jestem brzydki i tani .To już koniec ,  klienci odkryli moją prawdziwą  tożsamość.


Kołowrotek Shimano Catana jest tak rozreklamowany  ,że śmiało można go porównać do popularności jaką cieszą się pasikoniki smażone w ruchu , na bazarze - w jednym z krajów Orientu , a konkretniej :  w Chinach .
  




zgadzam się z tą opinią sam dałem się nabrać na te catany do pickera i żałuję ,szkoda kasy były po 125 zł  wziołem 2 sztuki ,kiepski kołowrotek i za tą kasę miałbym OKUMY TRAVERTINE porządne i trwałe a tam mam shimano które przypominają stare czasy masterów z targu


Dokładnie - lepiej kupić Okumę albo nawet jakiś  Mikado . Na rynku polskim pojawił się ostatnio kołowrotek  DAM Quick Fighter Pro Metal RD i myślę ,że choć wygląda dość skromnie - byłby odpowiedni na grunt jak i na spinning .
[2012-06-10 14:39]

maciek2544

Okuma Travertine-polecam [2012-06-10 16:35]