Zaloguj się do konta

Jaki kołowrotek matchowy?

utworzono: 2011/02/23 16:14
mati13

Zastanawiam się nad wyborem kołowrotka matchowego z przednim hamulcem. Jakie byście mi polecili taki do 160 zł

[2011-02-23 16:14]

rawa19

Osobiście stosuję, Jaxon zx machine 200 match tylko musiałbyś 40zł dołożyć. Niech sobie inni piszą o tej firmie co chcą, ja z tego kołowrotka jestem naprawdę bardzo zadowolony.
[2011-02-23 18:33]

piotrek2401

Cormoran Corcast 4PiF Super Jet Match 3000 jest OK !!!!!
[2011-02-23 20:04]

unlaw

@piotrek2401 - zgadzam się! Mam co prawda wersję 2500, ale w tym przedziale to cenowym to bardzo fajny kołowrotek :) Oczywiście wersja z przednim hamulcem! [2011-02-23 21:10]

mienta

ja mam shimano hyperloop czy jakoś tak rozmiar 2500 koszt + przesyłka nie cała 100 [2011-02-23 21:12]

czerwcowy0520

Za tą cene wybór jest jeden i bezkonkurencyjny SPRO Passion 741 Match. Żadne tam sranie po ścianie w postaci zwykłych kręciołów w rozmiarach 2500 czy większych. Po co sie meczyc z kilometrami podkładu. Ja mam od dwóch lat dwa egzemplarze SPRO poleciłem je moim znajomym każdy zadowolony. Nie ma na polskim rynku lepszego kołowrotka w tej cenie.
[2011-02-23 22:23]

daroni12345

a coto są te kołowrotki matchowe ;) jestem poczotkujący i niewiem oco biega ?? [2011-02-24 09:26]

georgeus

ja z kolei poleciłbym Trabucco Asashi - koszt w granicach 150 zł, używam od dwóch sezonów i jestem niezmiernie zadowolony. [2011-02-24 10:21]

nanus

Witam 

Kolego polecam kołowrotek  cormorana corcast ja osobiście posiadam model 8 pif super match 3000 jest naprawdę bardzo dobry do tej metody połowu dodatkowym plusem jest szeroka szpula kołowrotka, szersza niż w innych kołowrotkach maczowych dzięki czemu żyłka się nie skręca i ten nawój za jednym obrotem prawie 90 cm żyłki mimo małego przełożenia używam dwa lata i nie nażekam nic się nie psuje kołowrotek wart swojej ceny i przydatności dla tej metody połowu, pozdrowienia i połamania kija.

[2011-02-24 10:56]

szuler666

cormoran corcast match polecam mam 4 sezon i jest ok [2011-02-24 11:47]

czerwcowy0520

a coto są te kołowrotki matchowe ;) jestem poczotkujący i niewiem oco biega ??

Kołowrotek matchowy to hmm...tak naprawde nie ma czegos takiego tzn ciężko znaleźć. Chodzi o to że kołowrotek matchowy to taki który wyposażony jest w dużą szeroką ale płytką szpule która pzykładowo mieści 150m żyłki o przekroju 0,16mm. Dawniej używano i do tej pory nadal niektórzy używają kołowrotków uniwersalnych bądź spiningowych w dużych rozmiarach 3000 i 4000. Podyktowane jest to tym że takie duże szpule zapobiegają skręcaniu się cienkiej żyłki oraz umożliwiają oddawanie dalekich rzutów. Minusem jest oczywiście to że trzeba nawinąć kilometry podkładu żeby zapełnić taką szpule. Dlatego rozwiązanie to kołowrotek ze szpulą typu match. Wg mnie bardzo dobre robi SPRO zaczynając od taniego Passiona czy na flagowym Red Arcu ze szpulą matchową kończąc. Są to kręcioły spiningowe w najwiekszym rozmiarze z tym że normalna szula zastąpiona jest właśnie płytką matchową. Plusem młynków tej firmy jest to że ich rolki są świetnie zabezpieczone przed piachem i innymsyfem i sa pokryte tytanem. Po dwóch latach rozebrałem rolkę do czyszczenia i ku mojemu zdziwieniu nie miałem co czyścic bo nie było nawet jednego ziarenka piasku...a jeśli chodzi o nawijanie żyłki to bajka. Równo i bez żadnych problemów! Minusem szpul matchowych który jak podejrzewam sprawia że jest ich na rynku nie wiele jest fakt że wymagają troche innego spoosbu nawijania żyłki. Trzeba zrobić to dokładnie powoli a przede wszystkim pod dużym obciążeniem, inaczej żyłka bedzie spadać i wchodzić pod szpulę...

[2011-02-24 20:52]

jarek12341

a coto są te kołowrotki matchowe ;) jestem poczotkujący i niewiem oco biega ??

Kołowrotek matchowy to hmm...tak naprawde nie ma czegos takiego tzn ciężko znaleźć. Chodzi o to że kołowrotek matchowy to taki który wyposażony jest w dużą szeroką ale płytką szpule która pzykładowo mieści 150m żyłki o przekroju 0,16mm. Dawniej używano i do tej pory nadal niektórzy używają kołowrotków uniwersalnych bądź spiningowych w dużych rozmiarach 3000 i 4000. Podyktowane jest to tym że takie duże szpule zapobiegają skręcaniu się cienkiej żyłki oraz umożliwiają oddawanie dalekich rzutów. Minusem jest oczywiście to że trzeba nawinąć kilometry podkładu żeby zapełnić taką szpule. Dlatego rozwiązanie to kołowrotek ze szpulą typu match. Wg mnie bardzo dobre robi SPRO zaczynając od taniego Passiona czy na flagowym Red Arcu ze szpulą matchową kończąc. Są to kręcioły spiningowe w najwiekszym rozmiarze z tym że normalna szula zastąpiona jest właśnie płytką matchową. Plusem młynków tej firmy jest to że ich rolki są świetnie zabezpieczone przed piachem i innymsyfem i sa pokryte tytanem. Po dwóch latach rozebrałem rolkę do czyszczenia i ku mojemu zdziwieniu nie miałem co czyścic bo nie było nawet jednego ziarenka piasku...a jeśli chodzi o nawijanie żyłki to bajka. Równo i bez żadnych problemów! Minusem szpul matchowych który jak podejrzewam sprawia że jest ich na rynku nie wiele jest fakt że wymagają troche innego spoosbu nawijania żyłki. Trzeba zrobić to dokładnie powoli a przede wszystkim pod dużym obciążeniem, inaczej żyłka bedzie spadać i wchodzić pod szpulę...

Co do
Spro Red Arc 10401Match to podzielam zdanie, super kołowrotek, dużo lepiej spasowany niż dragon i aluminiowy korpus, wszytko na plus tylko radziłbym od razu rozebrać go i nasmarować, posiadam SPRO, Okumę trio, Okumę Powerliner i w każdym smaru było na lekarstwo. Rozkładam każdy kołowrotek mimo, że będzie po gwarancji, pakuje porządny smar syntetyczny i wszystkie cykają ja szwajcarskie zegarki do tego dużo lżej jak z oryginalnym smarem. Polecam SPRO, watro! [2011-04-23 18:12]

kulaszusza

Osobiście mam dwa shimano Alivio 2500 ,nie są one typowo maczowe ale spisują sie rewelacyjnie i koszt był niewielki ok.50 zł. za sztuke [2011-04-23 18:42]