Jaki kołowrotek na spining do 60 pln?

/ 8 odpowiedzi
Proszę o pomoc. Dałem kołowrotek na gwarancję i oddali mi kasę. Chcę kupić nowy. Chciałbym, żeby był to kołowrotek do spinningu. Jaki ma mieć hamulec - przedni? I co jest jeszcze ważne? Proszę o pomoc. Interesowałyby mnie kołowrotki do 50 może 60 zł. Jeszcze raz proszę o pomoc.
A i nie chcę mieć go na jeeden sezon.
Pozdrawiam
baltasar


Uuuu... do tej kwoty to wątpię żeby wytrzymał dłużej niż sezon, no może dwa. Nie wiem jak łowisz, na jakim łowisku. Co do hamulca to jest to indywidualny temat. Jeśłi łowiłeś na kołowrotki np. z tylnym hamulcem to możesz mieć ciężko się przestawić, wszystko zależy jak mocno plastyczny jesteś psycho-motorycznie. sam łapię się na tym że w cardinalu z przednim chcę dokręcić hamulec z tyłu :/ A co najlepsze łowię nim już drugi sezon. Polecić mogę Shimano Catanę krecioł dwa razy przekracza twój budżet ale wart jest tej kasy. Mozliwe że będzie coś z Dragona lub Jaxona w cenie jaką podałes ale na temat tych firm się nie wypowiadam bo nie znam. ich sprzętu tak dobrze a już na pewno nie jakichś nowości. Pozdraiwam. (2009/04/22 10:04)

kapitanmajtus


Osobiście polecił bym kołowrotek Dragon Manta FD 8... it sam mam 830 i jestem z niej bardzo zadowolony, niestety przekracza budżet jaki masz ale lepiej dołożyć więcej i dłużej cieszyć się dobrym sprzętem. Ewentualnie Konger Aviator. Mam taki kołowrotek i po jednym sezonie łowienia na spinning i na pikerku już raczka zaczyna mi przeskakiwać w jednym momencie. (2009/04/22 11:41)

u?ytkownik9708


Ja Ci mogę polecić firmę Okuma. Robią przyzwoite kołowrotki, mam kilka i się sprawdzają, ale nie kupisz za tą kasę. Dorzuć parę groszy zwłaszcza jak chcesz go kupić na dłuższy okres. Co do hamulca to tak jak kolega napisał że to już jest sprawa indywidualna choć przedni hamulec jest dokładniejszy. Pozdrawiam (2009/04/22 14:02)

u?ytkownik695


Tak jak inny mój poprzednik ja również radziłbym ci kupić OKUMĘ , SPRO lub TICA Są to kołowrotki bardzo poularne i stosunkowow niedrogie w porównaniu do słono kosztujących kolowrotków DAIWY ( której to wyroby , pomijając astronomiczną cenę są oczywiście rewelacyjne . Powiem jednak na przekór że sam używam JAXONÓW , które o dziwo działają bez zarzutu już 8 lat .Pozdrawiam . (2009/04/22 17:07)

u?ytkownik10172


Na stronie startowej jest artykuł o połowach kleni, w którym autor poleca pewien tani kołowrotek. Nie wiem na ile jest dostępny w sprzedaży. (2009/04/22 19:34)

maslak102


mam kolowrotek dragona i spro bardzo fajne kolowrotki tylko niestety kosz ok 110zl za sztuke ale warto dragona mam drugi rok i spisuje sie wysmeniicie mam tez kolowrotek cormorana dalem za niego 90zl a juz byl 2 razy na serwisie po 3m-ce i dalej w korbce czuje sie przekladnie jak zgrzyta totalna porażka, osobiscie polecam kolowrotki z przednim hamulcem sa dokladniejsze prostrze w budowie i w srodku w korpusie maja na wodziku os kolowrotka jest zamocowana na stale i jest zywotniejsza wg mnei przynajmniej, dorzuc pare groszy a napewno nei pozalujesz (2009/04/22 23:58)

Steven31


Witam,
Do spina do z hamulcem przednim.
60PLN to troche mało jak na kręcioł na kilka sezonów.
Zobacz coś z Dragona - może Viper jest FD i RD ( przedni i tylny hamulec) powinieneś zmieścić się w 100 PLN.
Lub poszukaj czegoś Mikado lub Konger. (2009/04/23 12:51)