Jaki kołowrotek mi doradzicie

/ 3 odpowiedzi
Witam ,chciałbym a byscie doradzili mi koledzy jaki kołowrotek bedzie najlepszy
do metody gruntowej -feeder do wedki
Premium 2 Feeder 3,30m 60-100g gdyz mam
problem z doborem kolowrotka . Pozdrawiam ;))
nanus


Witam 

Ja stosuję do federka kołowrotek firmy Cormoran o nazwie carcast super jet feder 5pif 3000, od siebie dodam że sprawdza się znakomicie, dodatkową cechą tych kołowrotków jest większych rozmiarów szpula niż w normalnym kołowrotku, co powoduje mniejsze skręcanie żyłki, poza tym faktem szpule zapasowe 2 sztuki też są aluminiowe, kołowrotek możesz kupić w sklepie internetowym Fishing- mart lub Bass sklep polecam ten kołowrotek do federa używam go od dwóch sezonów i jestem bardzo zadowolony na razie nie odmówił posłuszeństwa, pozdrowienia  i połamania  kija.

(2010/08/25 12:51)

mar83


Mam Okumę lecz nie pamiętam rozmiaru 45 lub 55 Sprawuje się dobrze jak narazie bez uwag (2010/08/25 14:59)

rafrod


nie napisałeś nam nic o kwocie, jaką dysponujesz, i tu już zaczyna się problem. ja używam różnych kołowrotków, ale większość to taniocha. Ale kupiłem kiedyś kołowrotek mikado z wolnym biegiem (nie pamiętam już nazwy modelu) i wydałem na niego prawie dwie stówki. okazał się chłamem do kwadratu. miał strasznie nieprecyzyjny hamulec - żeby go ruszyć, trzeba było włożyć mnóstwo siły, a później już leciał, jakby był włączony wolny bieg. zareklamowałęm go - nic nie zrobili. w sklepie internetowym wystawiłem mu najgorszą z możliwych recenzji - usunięta została następnego dnia. od tego czasu nie wczuwam się w recenzje pisane w takich sklepach - wolę opinie kolegów z nad wody i właścicieli naszych międzyrzeckich sklepów wędkarskich. a oni polecają np. okumę. i rzeczywiście mam kołowrotek okumy z jednym łożyskiem i chodzi fajnie. dużo przeżył :). chcę sobie kupić okuma trio do spinningu, ale drogi :(. mam też jeszcze jeden kołowrotek DAM (trzy łożyska). Fajnie sprawuje się kołowrotek byrona z wolnym biegiem -  chyba siedem łożysk (około 150 zł). A ostatnio zakupiłem shimano catana 1000 da lekkiego spinninu. Ale to też tanioszka, chyba jedno łożysko - 90 zł. I jeszcze nie wiem, jak będzie - mało w tym roku jeżdżę - zobaczymy, ale jest polecany na wielu forach.
uogólniając, wg mnie oczywiście :) :
Jeśli masz kaskę, kup coś za około 300zł - raczej będzie dobry. Pytaj sprzedawców, czasami polecają dziwne firmy, np. do niedawna nieznane mi spro - kołowrotek rewela z hamulcem walki (ale 260zł). I zdecydowanie unikaj Jaxona i Mikado (choć wędki Mikado lubię). A jeżeli cię stać, i rzadko kupujesz sprzęt, to nie żałowałbym nawet tysiączka. Piszę tak, bo, jak wspomniałem, mam mnóstwo taniochy, a może warto by było zamienić to na jakiś jeden, super działający w każdych warunkach, niezawodny kołowrotek - kasy pewnie w sumie wydałbym tyle samo :)
pozdrawiam i życzę sukcesów.
cześć (2010/09/14 22:16)