Zaloguj się do konta

Jaki kolor gumy na szczupaka

utworzono: 2011/04/24 17:53
lin96

witam mam pytanie na jaką gumę największe efekty na szczupaka tz. długość gumy, kolor, nazwa itp.
dzięki, pozdro.
[2011-04-24 17:53]

markus76

siema.
Co do długości to od 7cm wzwyż,a kolory to już różnie bywa seledyn,białe,białe z czarnym grzbietem z czerwonym grzbietem z niebieskim grzbietem,żółte,motor oil przynajmniej u mnie się sprawdzają,ale to że tak powiem standard który musisz posiadać,a firmy zawsze kupuję relax'a.
[2011-04-24 18:10]

wojtas109

zależy od łowiska czy to woda stojąca czy płynąca zależy od przejrzystości wody oraz od wielu innych czynników .Dobrze by było jakbyś sprecyzował (podaj nazwę może ktoś łowił)u mnie na łowisku sprawdza sie kopyto firmy relax 7cm kolor biało-czerwone sprawdza się ze względu dużej populacji wzdręgi .pozdrawiam [2011-04-24 18:16]

Szczypek95

u mnie na każdej wodzie sprawdzają sie białe twistery Manssa białe z czarnym grzbietem. szczególnie na rzekach gdyż imituje on glape <krąpie>  [2011-04-24 19:16]

Szczypek95

sorka Kopyto a nie twister :P  [2011-04-24 19:16]

Artur z Ketrzyna

Jak koledzy piszą od 7 cm do 15 cm, większe to już na byki takie ponad 5 kg.
 Kolorystyka, grzbiet; niebieski, czarny, brązowy i czerwony, inne też się sprawdzają. Korpus; seledyn, biel, perła, żółty (mętne wody). Dobrze jak mają czerwony ryjek.
Główki dobierasz w zależności od głębokości łowiska i sposobu prowadzenia. Lżejsze 3-5 g. wolne prowadzenie i płycizny, 7-15 g. głębsze miejsca i agresywniejsze prowadzenie.
Dobrze też mieć dwa rodzaje dł. haków. by jedne wystawały ok. 5mm od nasady ogonka a drugie w 2/3- 3/4 długości korpusu.
Najlepiej jak podpatrzysz na łowisku innych wędkarzy i zobaczysz jakich przynęt używają. Ale też nie bój się eksperymentować, czasami można znaleźć coś bardziej skutecznego bo z tymi juz się szczupaczki obyły.
[2011-04-24 19:23]

cytryn74

U mnie kopyto Relax w kolorze białym koniecznie z dodatkami czerwieni dł to min 7 cm.Ale i obrotówka np.Meps czy zwykły Spinex napewno też się sprawdzi. [2011-04-24 20:47]

ReBeXeR

kolego w każdym łowisku jest inaczej więc musisz mieć różne kolory gumek a długość zależy od pory roku w lato mniejsze jesienią duże na lato 7-12cm a jesienią od 15
[2011-04-24 22:32]

dviva

Tak jak koledzy ci opisali gumy biale seledyn z tymi kolorami grzbietow ale ja zabralbym jeszcze blache sprawdzona alge w wielkosci jaka ci odpowiada,potwierdze porady kolegow ze gumy sa dobre ale nieraz jest tak ze guma zawiedzie i trzeba uzyc blach  wez alge i zobacz co bedzie sie dzialo na lowisku ja kilka razy myslalem ze bedzie zero a alga mi pomogla uzyskac wynik ale moj szczupak o dlugosci 1 metra byl wyciagniety na seledynowa gume kopyto pozdrawiam i zycze udanego wedkowania

[2011-04-25 01:06]

panajoda

Czesc ,wydaje mi sie tak jak kolegom ze duze znaczenie ma łowisko -miejsce gdzie lowisz.Mysle ze kolor przynety nie ma wiekszego znaczenia bo tak jak ludzie ryby tez mają swoje upodobania polecam twisterki kopytka oraz wahadloki.Na duzy nurt polecam glowki 12-17gram dlugosc haka 6-7.na spokojna wode polecam glowki 6-10 o długosci 5-6cm.po czym to wywnioskowalem poniewaz nawet mały szczupak jest w stanie łyknąc dużą przynęte i na odwrot i mysle ze lepiej jest miec troche wieksza gume bo poprostu jest bardziej widoczna w wodzie.pozdrawiam 
[2011-04-25 13:39]

kostekmar

Jak dla mnie, a raczej w moim przypadku to są kopyta 8-10cm w kolorze perłowym, perłowym z szarym grzbietem i niebieskim grzbietem. No i to tyle. [2011-04-25 15:25]

adrianek19921

u mnie biały twister bije wszystko!:)
a o to dzisiejszy szczupak:)Złapany przypadkowo bo polowałem na okonki i uderzył na małego białego twisterka.Oczywiście do wody wrócił:) [2011-04-25 21:08]

adrianek19921

u mnie biały twister bije wszystko!:)
a o to dzisiejszy szczupak:)Złapany przypadkowo bo polowałem na okonki i uderzył na małego białego twisterka.Oczywiście do wody wrócił:) [2011-04-25 21:08]