Jaki kleniowy kijek Panowie doradzicie?

/ 17 odpowiedzi
Szukam kleniowy kijek - ciężko znaleźć - większość to wklejki(wklejanki). Szukam w przedziale 100-200 zł.  Łowienie 2-3 gramowymi wobkami. Szukałem na różnych forach - często wymienianych wędek już  nie ma. Będę wdzięczny za pomoc. Łowisko Wisła.
Kochanke


Ja w tym roku na klenie wybieram się z Mikado NSC 2,8m z cw do 18g i myślę, że będzie jak znalazł pomimo, że to wklejanka (pełna szczytówka węglowa). Nie wykluczam,  że wyprubuję też lżejsza wklejankę Mikado Lexus Sapphire Spin 2,6m z cw do 13g, ale tu spodziewam się, że może być za delikatna choć to też pełna szczytówka z węgla. Mam zamiar łowić na imitację żuków i woblery do 4cm na rzece o leniwym nurcie i szerokości około 3-4m. (2012/04/19 14:44)

Baki


Ja posiadam wklejkę : Jenzi Whisper Live Soft Zander Spinn 270 2-12g no i powiem że się obawiam
zastanawiałem się nad takim kijkiem Cormoran Black Bull LRC Jiggerspin 2,70m 3-21g - co sadzicie. Może ktoś już łowił?
 
(2012/04/19 15:12)

wsw


a dlaczego wklejanka nie może być?Pytam bo sam ma wklejanke zła jest na klenie okońie,jażie? (2012/04/19 15:22)

daviid7


a dlaczego wklejanka nie może być?Pytam bo sam ma wklejanke zła jest na klenie okońie,jażie?

Czemu nie moze? pewnie ze moze... Tylko wiadomo, ze jak ktos łowi w rzece o dosc wartkim nurcie do szczytówka takiej wklejanki będzie sie bardzo gięła przez co straci wiele swoich zalet. 
łowilem na mojej rzece klenie na wklejanke do 12g i łowilo mi sie swietnie, jednak była za delikatna, przy większych wobkach 3-3,5cm  szczytówka gięła sie dosc mocno. Kupilem kijek jednolitej budowy i jestem bardzo zadowolony, znalazłem to czego chciałem i co najwazniejsze łowi mi sie nim bardzo dobrze i nie odczuwam zadnego dykomfortu.. łowię na kijek Konger World Champion Iri Juggler 275cm cw 5-20g  (2012/04/19 15:49)

DelTor0


Na klenie, jakbys szukal idealnej wedki, to napewno nie wklejanka i nie jigger. Poszukaj polparabolika, dragon i konger robia duzo takich wedek, specjalnie pod klenie/jazie :)

Jak napisalem, jesli szukasz 'idealnej', bo i na wklejanke i jiggera tez polowisz :)

(2012/04/19 15:50)

Kochanke


A możesz Kolego napisać czemu wklejanka nie jest optymalnym rozwiązaniem na klenia? Tak z ciekawości pytam bo może się mylę, ale np. ja mam zamiar wędkowac na niedużej rzece, szerokość około 3-4m, nurt 1-1,5m/s, woblery do 3-4cm, wedka to Mikado NSC 2,8m z cw do 18g z pełną szczytówką z włókna węglowego. Wiem, że delikatniejsze wklejki ze "szklaną" szczytówką moga zbytnio sie wyginać na rzece i brania nie będa odpowiednio przenoszone, ale nie dyskwalifikowalbym z założenia wszystkich wklejanek a odnosiłbym to do konkretnej wody i metody spiningowej bo w wielu przypadkach wklejanka może być moim zdaniem świetnym wyborem.

pozdrawiam
Rafał (2012/04/19 16:37)

JOPEK1971


Nie ma czegoś takiego jak "wędka kleniowa".Wędki dobiera się do warunków w łowisku i do gramatury przynęt.Niewielkie klenie i jazie spokojnie można łowic wklejką na maleńkie przynęty,ale trzeba wziąc pod uwagę że naszą maleńką przynętę może chapnąc okazała sztuka,i co w tedy? (2012/04/19 17:05)

JOPEK1971


Nie ma czegoś takiego jak "wędka kleniowa".Wędki dobiera się do warunków w łowisku i do gramatury przynęt.Niewielkie klenie i jazie spokojnie można łowic wklejką na maleńkie przynęty,ale trzeba wziąc pod uwagę że naszą maleńką przynętę może chapnąc okazała sztuka,i co wtedy?
(2012/04/19 17:07)

kaban


Nie ma czegoś takiego jak "wędka kleniowa".Wędki dobiera się do warunków w łowisku i do gramatury przynęt.Niewielkie klenie i jazie spokojnie można łowic wklejką na maleńkie przynęty,ale trzeba wziąc pod uwagę że naszą maleńką przynętę może chapnąc okazała sztuka,i co w tedy?




Tak-"nie ma czegoś takiego" i do do tego o czym wspomniał JOPEK1971 nie mam więcej nic do dodania. (2012/04/19 17:28)

toten


Mam na zbyciu "kleniowy" team dragon 2.75cm 3-14g.

5-6 razy nad wodą

Sprzedam za 60% ceny nowego.

(2012/04/19 18:06)

DelTor0


Nie ma czegoś takiego jak "wędka kleniowa".Wędki dobiera się do warunków w łowisku i do gramatury przynęt.Niewielkie klenie i jazie spokojnie można łowic wklejką na maleńkie przynęty,ale trzeba wziąc pod uwagę że naszą maleńką przynętę może chapnąc okazała sztuka,i co w tedy?




Tak-"nie ma czegoś takiego" i do do tego o czym wspomniał JOPEK1971 nie mam więcej nic do dodania.



Baki, najlepiej kup sobie karpiowke, upss... sorry... nie ma wedek pod konkretne ryby... wszystkie maja taka sama akcje, i pod pstraga, i pod klenia, i sandala i troc zapewne tez itd...

A tak na serio to spytaj sie na klen.pl, i obejzyj sobie kilka ostanich 'Z wedka nad wode' tam Piotrek Matusiak omawia ogolna charakterystyke wedek na klenia na rozne lowiska :) 


(2012/04/19 20:11)

u?ytkownik72013


Poszukaj może serii Daiwa exceler. Ja zakupiłem sobie co prawda na łódkę pod okonie wersje 210cm. Jest to kijek do 10g i nie jest to wklejka, jeśli poszukujesz jednolitej wędki. Są dłuższe wersje, wszystkie miałem w dłoni i całkiem, całkiem. Zapłaciłem z niego ok 180zł, więc nie duży wydatek.

Pozdrawiam. (2012/04/19 20:42)

JOPEK1971


Nie ma czegoś takiego jak "wędka kleniowa".Wędki dobiera się do warunków w łowisku i do gramatury przynęt.Niewielkie klenie i jazie spokojnie można łowic wklejką na maleńkie przynęty,ale trzeba wziąc pod uwagę że naszą maleńką przynętę może chapnąc okazała sztuka,i co w tedy?




Tak-"nie ma czegoś takiego" i do do tego o czym wspomniał JOPEK1971 nie mam więcej nic do dodania.



Baki, najlepiej kup sobie karpiowke, upss... sorry... nie ma wedek pod konkretne ryby... wszystkie maja taka sama akcje, i pod pstraga, i pod klenia, i sandala i troc zapewne tez itd...

A tak na serio to spytaj sie na klen.pl, i obejzyj sobie kilka ostanich 'Z wedka nad wode' tam Piotrek Matusiak omawia ogolna charakterystyke wedek na klenia na rozne lowiska :) 


Wyobraz sobie że nie jest to bajka,do połowu klenia metodą spinningową używa się równierz odległościówek z powodzeniem a przecież nie jest to typowy kij spinningowy do polowu tych ryb,tak jak i do połowu suma używa się wędzisk konstruowanych z myślą o łowieniu pilkerami w morzu.Ja do połowu kleni i boleni używam kija 8-35g gdyż łowię z powodzeniem na spore przynęty i wędka świetnie się spisuje.To że na blanku widnieje napis np.Zander,nie oznacza że taki kij jest idealny tylko i wyłącznie do połowu sandacza,bo śmiało można taką wędkę użyc w celu łowienia innych gatunków. (2012/04/19 20:57)

DelTor0


Baki, najlepiej kup sobie karpiowke, upss... sorry... nie ma wedek pod konkretne ryby... wszystkie maja taka sama akcje, i pod pstraga, i pod klenia, i sandala i troc zapewne tez itd...

A tak na serio to spytaj sie na klen.pl, i obejzyj sobie kilka ostanich 'Z wedka nad wode' tam Piotrek Matusiak omawia ogolna charakterystyke wedek na klenia na rozne lowiska :) 


Wyobraz sobie że nie jest to bajka,do połowu klenia metodą spinningową używa się równierz odległościówek z powodzeniem a przecież nie jest to typowy kij spinningowy do polowu tych ryb,tak jak i do połowu suma używa się wędzisk konstruowanych z myślą o łowieniu pilkerami w morzu.Ja do połowu kleni i boleni używam kija 8-35g gdyż łowię z powodzeniem na spore przynęty i wędka świetnie się spisuje.To że na blanku widnieje napis np.Zander,nie oznacza że taki kij jest idealny tylko i wyłącznie do połowu sandacza,bo śmiało można taką wędkę użyc w celu łowienia innych gatunków.


Baki to user ktory zadal pytanie :) Nic o bajce nie napisalem i pokaz mi gdzie napisalem ze wedka na np sandacza tylko sandacza moge lowic???? Nigdzie tez nic nie napisalem ze nie mozna lowic klenia odlegloscowka, czy wedka 8-35g i nigdy nie napisze ze nie mozna. Bo mozna, bo sam tak robilem. Ale to jest sciema ze nie ma wedek dedykowanych specjalnie pod klenia, bo sa. Tak samo jak sa wedki pod pstraga, jak tez sam zauwazyles: pod sandacza, suma, co nie znaczy ze musisz lowic te ryby na ta konkretna wedke (2012/04/19 22:02)

Baki


Dzięki wszystkim za pomoc - widzę że jest to gorący temat - doskonale wiem, że nie ma uniwersalnych rozwiązań i że nie wędka łowi ryby - ale myślę, że fajnie, że są takie miejsca jak to forum gdzie można zasięgnąć informacji od bardziej doświadczonych kolegów, szczególnie jeżeli chodzi o klenia.
dzięki (2012/04/20 10:44)

Sieciech


Konger IRI lucky, mi pasuje wyśmienicie:) (2012/04/20 12:00)