Jaki kijek na sandacze?

/ 42 odpowiedzi / 3 zdjęć
włoski


wiem kolego ,że sie nadaje ,tylko teraz pytanie czy ,wiesz to z suchej teorii,bo ten kij jest zrobiony z myślą o sandałach ,czy może z praktyki lub z opowiadania ,kogoś co posiada ten kij (2012/12/09 10:04)

superzander


 Kolega napisał: "Ja używałem kija o długości 2,3 m teraz 2,45m. Dłuższe nie są potrzebne."

Myślę, że to kwestia preferencji.  Nie chodzi mi tu o łowienie sandaczy, ale ogólnie spinningowanie w Wiśle. Zakładam, że krótsze kije mogą być bardziej czułe (nie wiem bo nie łowię nimi) za to dłuższymi łatwiej sterować przynętą szczególnie w strefie przybrzeżnych zaczepów. Innymi słowy sądzę, że nie ma jednej "jedynie słusznej" racji.

(2012/12/09 10:12)

swiety180


Mikado inazuma flash zander -dobry sam lowie:) (2012/12/09 16:20)

u?ytkownik32263


 Kolega napisał: "Ja używałem kija o długości 2,3 m teraz 2,45m. Dłuższe nie są potrzebne."

Myślę, że to kwestia preferencji.  Nie chodzi mi tu o łowienie sandaczy, ale ogólnie spinningowanie w Wiśle. Zakładam, że krótsze kije mogą być bardziej czułe (nie wiem bo nie łowię nimi) za to dłuższymi łatwiej sterować przynętą szczególnie w strefie przybrzeżnych zaczepów. Innymi słowy sądzę, że nie ma jednej "jedynie słusznej" racji.


Nie chodzi o preferencje lecz głupie powielanie tego że kij na brzeg MUSI mieć co najmniej 2,7 a na łódkę 2,4m. Wielkiej różnicy w długości rzutów nie ma a jak wcześniej pisałem ryby i tak najczęściej siedzą niedaleko brzegu. Albo w głównym nurcie gdzie nie ma człek szans na dorzucenie. Piszę to z perspektywy ponad 20 lat spędzonych nad Wisłą, gdzie ma już ona klikaset metrów szerokości. (2012/12/09 17:18)

superzander


Ja łowię w centralnej Polsce gdzie Wisła najszersza dlatego... preferuję długie kije. (2012/12/09 20:07)

mateusz1382


Zapraszam staramy pomagać się osobą pytającym wejdz sam zobacz

 http://www.facebook.com/Wedkarstwodlanas  Zapraszam :) (2012/12/09 20:19)

u?ytkownik32263


Ja łowię w centralnej Polsce gdzie Wisła najszersza dlatego... preferuję długie kije.

Ja Toruńczyk, więc już Pomorze a Wisełka u mnie ma 500 do 700m. Mała woda, co? I dalej twierdzę że nie potrzebuję dłuższej wędki, nawet mój HM80 2,45m mógłby być krótszy. O niebo lepiej się rzuca, prowadzi przynętę, zacina i podbiera. I obojętne czy stoisz na brzegu czy łowisz ze sprzętu pływającego, na gumy, koguty czy woblery. Zresztą spójż na wędkarzy z Zachodu czy Stanów. Który tam używa długich kijów rzucając tylko 50-70m bo taka jest donośność kija 2,7m. Nikt! Wszyscy używają 7-8 stopówek 2,13-2,4m gdyż wędki te są wygodniejsze, szybsze, poręczniejsze i lżejsze. A długie wędziska +10 stopówki-3,05m są używane praktycznie tylko do połowów bolków na odległościach przekraczających 100m lub troci i łososi w mniejszych rzekach jak Drwęca. Powiedzenie że na brzego musi być wędka min. 2,7m jest głupim polskim stereotypem bo praktyka pokazuje co innego. Dla udowodnienia zastanów się gdzie można spodziewać się sandacza na dużej rzece? Są dwa podstawowe miejsca: okolice warkocza za głowką gdzie bez problemu rzucisz  krótkim kijkiem oraz dół na napływie gdzie nie dorzucisz JAKIMKOLWIEK WĘDZISKIEM z główki powyżej, jedynie obłowisz napływ ale znów lepiej jest to zrobić krótkim wędziskiem. Więc wyjaśnij mi sens lansowania dłuższych wędek? Ale ma to dotyczyć tylko sandacza, inne gatunki celowo pomijam.
Pozdrawiam (2012/12/09 21:22)

u?ytkownik32263


Zapraszam staramy pomagać się osobą pytającym wejdz sam zobacz

 http://www.facebook.com/Wedkarstwodlanas  Zapraszam :)

Nie radzę spamować bo szybko twoje konto zniknie. (2012/12/09 21:24)

superzander


Nie jestem zwolennikiem lansowania ani krótkich ani długich kijów.Uważam, że jak ktoś odpowiednio dopracuje technikę łowienia to... no problem. Mimo wielu lat spinningowania nie mam wielkich doświadczeń w ciężkim łowieniu sandaczy bo mój odcinek szczególnie nimi nie darzy (brak główek, jest trochę porozwalanych starych opasek, ale szału jakoś nie ma). Niestety to nie tylko moje doświadczenia. Latem wieczorami próbuję ganiać za sandałem z woblerkiem i ze względu na specyfikę moich miejsc łatwiej mi prowadzić przynętę dłuższym kijem. Gdybym  miał główki pewnie byłoby nieco inaczej, zarówno w ilości sandaczy jak i w technice łowienia.Ale to zależy jak widać od wielu czynników w tym specyfiki miejscówek oraz ryb jakie głównie się łowi. Gdy mnie ktoś zapyta np. dlaczego lepiej mi łowić szczupce dłuższym kijem chętnie opowiem... (2012/12/10 19:25)

fishing with makarony7


Witam, proszę o pomoc w wyborze kija x-fast. Interesuje mnie kij z myślą tylko i wyłącznie o sandaczu. Przynęty jakie będę używał, to tylko i wyłącznie gumy i metoda z opadu, łowienie z brzegu. Nie chcę wklejki, uderzenia chcę czuć w nadgarstku, aż po same nogi.
Szukam czegoś w przedziale +- 4-20g. A i długość wędki nie może być mniejsza jak 2.60 m. Kwota do +-350zł. (2018/06/06 12:15)

Sith


JAXON Impress Zander Spin GTX.
  (2018/06/07 11:45)

fishing with makarony7


Dzięki za zainteresowanie. Kijek ten ma minimalną wartość w gramaturze 8g- jest to zdecydowanie za wysoko dla moich warunków:) (2018/06/08 07:06)

ryukon1975


http://allegro.pl/wedka-dragon-proguide-x-series-spinn-2-75m-4-21g-i7351534853.html

To wędzisko spełnia wymagane warunki i jest jakościowo bardzo dobre. (2018/06/08 07:23)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis


Potwierdzam to co rzecze Ryukon ... "Cięta" cała seria,mam trzy i obsługują potokowce,bolki no i zedy oczywiście.Pobicie czuć w palcach u stóp,aż paznokcie się zaginają. (2018/06/10 18:15)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis


Oooo...fota powyżej 5 mega i nie wchodzi ...a szkoda. (2018/06/10 18:17)