Jaki kij i kołowrotek?

/ 7 odpowiedzi
witam serdecznie postanowiłem kupić sobie nowy kij i kołowrotek mam mały problem bo niewiem jaki będzie dobry do połowu szczupaka .prosił bym bardzo o porade jaki kij i kołowrotek będzie dobry,proszę o jakieś zdjęcia oraz linki.a i jeszcze jedno chciałbym rzeby mi starczyło 350zł,          z góry dziękuję,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,pozdrawiam,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
picnawode2


Witam.Gdzieś już czytałem artykuł na ten temat.Poszukaj w wyszukiwarce.Gdybym jednak miał Ci coś doradzać,to przede wszystkim muszę wiedzieć,gdzie Chcesz łowić.Ja wędkuję na małych,wąskich rzekach i od paru lat używam kija Konger Tiger 270 do 20gr.Kosztował chyba 160 zł.Do trochę cięższego łowienia używam Leeda QuickSilver 270 20-40 gr.Myślę,że w tych granicach cenowych niezłą ofertę ma Konger i Mikado. (2010/08/16 22:08)

u?ytkownik8590


hmm to zalezy gdzie bedziesz łowił ? jeśli z brzegu to kij dlugosci 2.7-3 m cw do 25-30 gram. Jesli z lodki to kij max do 2.4 m cw do 30 gram. Chyba ze bedziesz lowil sliderami t cw do 50-70 gram. (2010/08/17 09:05)

rafal1978


ja osobiście polecam Ci firmę Dragon.

Zobacz serię wędek Millenium Heavy Duty

modele:

Super Fast lub Pike

lub serię THYTAN (też warto się z nią zapoznać - gusta są różne)

długość jest uzależniona od: - rzeka 2,70 lub 2,90 m
na łódkę proponuje krótsze kije.


Ja ze swojej strony polecam serię wędek Millenium.
Bardzo dobre wędki o akcji Fast lub X-Fast.

Ciężar wyrzutu 5-25g lub 10-35g

W serii Pike masz dwie długości 2,70 i 2,90 m i wyrzut 10-35g oraz akcję Fast
W serii Super Fast 2,70m i 2,85m, c.w. 5-25g i akcję X-Fast.
Sam ma wędkę Millenium Heavy Duty Super Fast i jestem z niej bardzo zadowolony.
Jej koszt to (chyba) 170zł - 190zł (z tego co ostatnio myszkowałem po sklepach - ale sam musisz sprawdzić).



jeśli chodzi o kołowrotek zostanie Ci jeszcze do dyspozycji jakieś + -170zł

więc zobacz serię kołowrotków Dragona:
- Maxima
- Team Dragon
Na pewno coś znajdziesz (2010/08/17 09:29)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

mateo17slawa


chodzi mi o takom wędke żeby była dobra na jeziora i rzeki i będę łapał z brzegu..........................................................................................................................................................................    (2010/08/18 20:38)

rafal1978


mateo17slawa!


W takim razie jeśli chodzi Ci o spining na rzeke i jezioro i łowienie z brzegu to:

Millenium Heavy Duty Super Fast 2,70. c.w. 5-25g o akcji X-Fast

kołowrotki takie jak pisałem

ps. jak będziesz miał jeszcze pytania pisz do mnie na e-mail

pozdro (2010/08/19 08:00)