Jaki jest najlepszy kolor paprocha na okonia?

/ 14 odpowiedzi
jaki wam sie kolor najlepiej sprawdzal? jutro planuje wypad na okonia, metoda boczny trok.
rusikus

klasyczny motor-oil najbardziej lowny wg mnie
ale rewelacja byl dla mnie ten twisterek
http://www.jazgarek.pl/Twistery/Single-Tail-3-Orange-Green-Flake.html
sorki za krypto reklame ale takich nie widzialem w typowych sklepach wedkarskich (2011/10/24 15:47)

Kolanko

Witam to pytanie dręczy wszystkich wędkarzy, niestety na każdym łowisku co innego się sprawdza. Są jednak kolory które w każdym miejscu odpowiadają okoniowi należą do nich: motor oil, herbata z brokatem, fiolet, fiolet z brokatem, biały i ewentualne zielony. W miarę możliwości trzeba zaopatrzyć się w jak najszerszą gamę kolorów. Nad wodą trzeba eksperymentować. Również ważne jak nie najważniejsze to prowadzenie gumy. Kilka ruchów korbką czekamy do opadu i znowu zwijamy przynętę. Możesz również spróbować tzw. skokami tzn. nadgarstkiem wykonujesz zygzak tzn przynęta opada do dna i podciągasz ją prawie do samej powierzchni wody... ciężko to opisać :) ale myślę że wyraziłem się dosyć jasno pozdrawiam i życzę połamania kija:) (2011/10/24 16:48)

Kolanko

Witam to pytanie dręczy wszystkich wędkarzy, niestety na każdym łowisku co innego się sprawdza. Są jednak kolory które w każdym miejscu odpowiadają okoniowi należą do nich: motor oil, herbata z brokatem, fiolet, fiolet z brokatem, biały i ewentualne zielony. W miarę możliwości trzeba zaopatrzyć się w jak najszerszą gamę kolorów. Nad wodą trzeba eksperymentować. Również ważne jak nie najważniejsze to prowadzenie gumy. Kilka ruchów korbką czekamy do opadu i znowu zwijamy przynętę. Możesz również spróbować tzw. skokami tzn. nadgarstkiem wykonujesz zygzak tzn przynęta opada do dna i podciągasz ją prawie do samej powierzchni wody... ciężko to opisać :) ale myślę że wyraziłem się dosyć jasno pozdrawiam i życzę połamania kija:) (2011/10/24 16:48)

xxxczokxxx

ja polecam herbata z brokatem ale blekit z brokatem oraz mocno żółta zwykla (2011/10/24 17:34)

maciek34

Mi na każdym łowisku jakim łowiłem sprawdza się biały paproch lub żółty (2011/10/24 19:23)

Diablo

motor oil, herbatka, biały z brokatem (2011/10/24 19:43)

użytkownik102837

WEDŁUG MNIE NAJLEPSZE SĄ KOLORY :
- FIOLET Z CZERWONYM I NIEBIESKIM BROKATEM
- MOTOR OLI
- BISZKOPT Z PIEPRZEM
- BIAŁY
- SELEDYNOWY
- POMARAŃCZOWY
- ZIELONY Z NIEBIESKIM I CZERWONYM BROKATEM
- ZÓŁTY ...
JA ŁOWIE NA TROKA OKONIE I KRASNOPIURKI (2012/03/01 18:29)

Bugowy Lowca

nie ma reguły zależy od żerowania ciśnienia i pogody.Taki uniwersalny kolor moim zdaniem brąz popadający w zieleń lub fiolet no i zawsze polecam żółty mieć ze sobą ;) (2012/03/01 18:33)

lin96

2centymetrowy twisterek pomarańczowy nanie ostatnio z 8 okoni wymiarowych 3 szczupaki (2012/05/15 07:57)

robisum1

Witajcie Co prawda temat stary - dotyczył  koloru  ,ale postanowiłem odgrzać  i zapytać nie o kolor tylko o firmę -jakie paproszki 2,5-4cm najlepiej pracują ,by nie trzeba było prowadzić ich  z prędkością torpedy  . (2014/03/15 08:21)

wirefree

W sklepach dostepne sa w zasadzie tylko jednej firmy ktore sa OK reszta to mniej lub bardziej udane imitacje czesto rozpadajace sie po kilku rzutach. Jaka to firma kazdy wie, testowalem tez mikado z tanszych i nie sa najgorsze ale do relaxa troche im daleko. (2014/03/15 09:17)

grisza-78

Ja najczęściej łowię na kolory naturalne. Sprawdza się przede wszystkim każdy odcień brązu, perła, biel , zieleń, Są też dni kiedy króluje czarny, fioletowy, czy motor oil. (2014/03/15 09:27)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.