Jaki jest limit lina?

/ 18 odpowiedzi
Witam,
Bardzo proszę o udokumentowanie limitu dobowego lina kiedyś było to 4 sztuki a teraz podobno jest 5 i tak prze kilka miesięcy się tego trzymałem że jest 5 sztuk.Wolę wiedzieć bo kilka osób z forum zarzuciło mi kłusownictwo a wydaje mi się że żaden z nas nie chciał by być nazwany kłusolem.A jeżeli czytają to te osoby które nazwały mnie właśnie tak jak wcześniej napisały to zanim drugi raz coś napiszą niech sie pierw zastanowią co piszą bo nawet jeśli limit dobowy jest 4 sztuki. a na zdjęciu w mojej galerii jest 5 linów to pierw niech zapytają czy byłem na rybkach na nockę czy nie..........
obcy91

Wujek Google <--- Limit Dobowy Polowu Ryb <--- Lin 4szt.  (2011/10/07 16:55)

użytkownik26223

Wprowadza się następujące limity ilościowe ryb do zabrania z łowisk:
  1. W ciągu tygodnia (od poniedziałku do niedzieli):
    - głowacica 1 szt.
  2. W ciągu doby (w godz. 0.00 - 24.00)
    - sum 1 szt.
    - troć jeziorowa, troć wędrowna, łosoś, sandacz, szczupak, sieja, boleń (łącznie) 2 szt.
    - lipień, pstrąg potokowy (łącznie) 3 szt.
    - brzana, karp (łącznie) 3 szt.
    - lin 4 szt.
    - certa 5 szt.
    - węgorz 2 szt.
    Łączna ilość złowionych i zabranych z łowisk ryb wymienionych gatunków nie może przekroczyć 10 szt. w ciągu doby.
(2011/10/07 17:08)

ryukon1975

Witam,
Bardzo proszę o udokumentowanie limitu dobowego lina kiedyś było to 4 sztuki a teraz podobno jest 5 i tak prze kilka miesięcy się tego trzymałem że jest 5 sztuk.Wolę wiedzieć bo kilka osób z forum zarzuciło mi kłusownictwo a wydaje mi się że żaden z nas nie chciał by być nazwany kłusolem.A jeżeli czytają to te osoby które nazwały mnie właśnie tak jak wcześniej napisały to zanim drugi raz coś napiszą niech sie pierw zastanowią co piszą bo nawet jeśli limit dobowy jest 4 sztuki. a na zdjęciu w mojej galerii jest 5 linów to pierw niech zapytają czy byłem na rybkach na nockę czy nie..........

Różnie,w zależności od okręgu.Otwórz swoje zezwolenie i poszukaj.
U mnie w zezwoleniu są takie rzeczy jak,wymiary,limity,okresy ochronne.
Dodam że bardzo często nie zgadzają się z tym co piszą niektórzy koledzy na forum.Niezgodność ta nie wynika z ich niewiedzy ale z różnic ustalonych przez okręgi. (2011/10/07 17:20)

ryukon1975

- głowacica 1 szt.
    - sum 1 szt.
    - troć jeziorowa, troć wędrowna, łosoś, sandacz, szczupak, sieja, boleń (łącznie) 2 szt.
    - lin 4 szt.
    - certa 5 szt.
    - węgorz 2 szt.
    Łączna ilość złowionych i zabranych z łowisk ryb wymienionych gatunków nie może przekroczyć 10 szt. w ciągu doby.

Powyższy przykład jest błędny dla podkarpackiego.U mnie szczupak to 1 szt. a przy cercie powinna też być świnka 5 szt. (2011/10/07 17:26)

ryukon1975

- głowacica 1 szt.
    - sum 1 szt.
    - lin 4 szt.
    - certa 5 szt.
    - węgorz 2 szt.

Powyższy przykład jest błędny dla podkarpackiego.U mnie szczupak to 1 szt. a przy cercie powinna też być świnka 5 szt.

Źle napisałem nie dla podkarpackiego tylko Okręgu Rzeszów,zapomniałem że PZW wciąż tkwi w komunie.:) (2011/10/07 17:31)

użytkownik26223

a na zdjęciu w mojej galerii jest 5 linów to pierw niech zapytają czy byłem na rybkach na nockę czy nie..........

W regulaminie pzw jest wyraźny zapisRyby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na sztywnych obręczach. Ryby łososiowate i lipienie przeznaczone do zabrania należy uśmiercić bezpośrednio po złowieniu. Każdy wędkarz musi przechowywać osobno złowione przez siebie ryby, z tym że zabrania się przechowywania żywych ryb dłużej niż 24 godz. W siatce można przetrzymywać nie więcej ryb, niż wynika to z limitów dobowych.inaczej każdy mógłby powiedzieć "ale ja byłem na nocce a więc moge mieć 2x więcej ryb niż w rapr"
a jeśli ktoś siedzi na rybach np 2 tygodnie to co?może według ciebie może mieć w siatce min 56 linów????
Radze ci abyś trzymał sie przepisów i ich nie naciągał do swoich potrzeb bo może to sie dla ciebie skończyć niezłym mandatem karnym.A najlepiej podszkol się z regulaminu .Ps;chyba to koledzy jednak mieli rację.To ty powinieneś sie zastanowić nad swoim postępowaniem i nad trym co piszesz.
(2011/10/07 17:33)

użytkownik26223

hefed ale okręg może zmniejszyć limit a więc zaostrzyć przepisy,nie mogą zwiększyć limity . (2011/10/07 17:38)

ryukon1975

hefed ale okręg może zmniejszyć limit a więc zaostrzyć przepisy,nie mogą zwiększyć limity .

Tak zgadza się mogą tylko zmniejszyć limity. (2011/10/07 17:42)

bednar14

No rzeczywiście limit dobowy lina w moim okręgu to 4 sztuki na dobę ale przecież mamy coś takiego jak rejestr jeżeli wpisałem pierwszą datę kiedy byłem na rybach i złowione ryby a po północy wpisałem kolejną datę jeżeli się nie mylę to tak powinno się robić to wszystko powinno być dobrze.A po skończeniu wędkowania tego dnia wpisuję pozostałe rybki złowione tego dnia to wszystko jest ok. (2011/10/07 17:47)

bednar14

Powiem tylko tyle że w rejestr połowów powinni jeszcze wprowadzić rubrykę z godziną rozpoczęcia i zakończenia połowu jak i złowienia poszczególnych gatunków ryb. (2011/10/07 17:50)

withanight88

Witam,

Kłusolem nazywać Cię nie można , jednak szkoda ,ze od początku się dziadostwa uczysz... Na co Ci takie ilości mięska?  (2011/10/07 20:13)

bednar14

Wiecie co zakończymy już ten temat jak chcecie to nazywajcie mnie jak chcecie jak mnie ktoś obrazi to przeniosę się na inne forum a tego bym nie chciał bo tu jest ciekawie ale nie mam zamiaru się już więcej tłumaczyć. (2011/10/07 23:09)

ryukon1975

Ja z całą pewnością Cię nie obrażę.Twoje liny z wyczynami strażników to drobiazg.
Mam na myśli Twój wątek O terenowym patrolu PSR bo tylko na stronie głównej poczytasz jacy z nich bohaterzy.Tak jak napisałem wczoraj nie wiem czym się szczycą,przecież to ich praca i biorą za to kasę.
Straż Rybacka  powinna zmienić nazwę na Internetowa Straż Rybacka.Póki co ich działania widzę tylko w internecie a z ochroną wód i ryb mają mało wspólnego.
Gdyby byli nad wodą to już dawno byś wiedział wszystko na ten temat.Oczywiście taki sam udział ma w tym PZW bo nie chroni własnych wód.

(2011/10/08 06:28)

użytkownik26223

Wiecie co zakończymy już ten temat jak chcecie to nazywajcie mnie jak chcecie jak mnie ktoś obrazi to przeniosę się na inne forum a tego bym nie chciał bo tu jest ciekawie ale nie mam zamiaru się już więcej tłumaczyć.

bednar14 nikt (przynajmniej ja) nie zamierza cie tu obrażać czy atakować.Opisałeś sytuację ze zdjęciem przedstawiającym 5 linów ,zadałeś pytanie o zapis w RAPR , Ja ci tylko odpisałem jak to wygląda zgodnie z regulaminem i że to jednak ty popełniłeś błąd. (2011/10/08 09:43)

jurek

Zgadzam się z kolegą  @ Jarek11 , to błąd kolego te 5 linów , który może Cie na przyszły raz trochę zaboleć .................. Lepiej zapoznać się z przepisami RAPR i Ustaw Państwowych ............... nikt nie chce nikogo tu obrażać
(2011/10/08 11:12)

bednar14

Ja przecież nie napisałem kolego Jarek11 czy kolego jurek że mnie obrażacie poprostu zostałem nazwany przez innego użytkownika kłusolem. (2011/10/08 12:51)

Jack14

Bednar14 to że zostałeś nazwany przez kogoś "kłusolem" to przesada ale musisz przyznać, że sama niewiedza prowadzi do takich właśnie opinni.

Ja czytając pierwszy Twój post odniosłem wrażenie, że byłeś przekonany o limicie 5, a tutaj dopiero zaczyna się "gra" na 4.

No co się takiego stało?

Uwieżyłeś, że jednak tylko 4 i szukałeś ratunku?

Bez k. 

(2011/10/13 13:31)