Zaloguj się do konta

Jaki haczyk i przypon na suma

utworzono: 2012/07/09 22:04
marpit

witam

prosze o pomoc jaki haczyk na suma zakładac i przypon jakiej dlugosci oraz na co lowic

zyłka 0,22 to chyba wystarczy

bede łowił na grunt na rzece wisła

[2012-07-09 22:04]

kielo13

Ja myśle że żyłka to max 0,12 lepiej biorą a haczyk 18 na przyponie 0,08

[2012-07-09 21:50]

marpit

haczyk 18  - ? [2012-07-09 22:08]

blackers

Kolega wyżej śmie raczej żartować ? On tutaj piszę o połowie suma a nie płoci [2012-07-09 22:11]

robe32

żyłka 0,22 to chyba na sumiki karłowate. Na suma to żyłka od 0,50 w górę a najlepiej plecionka.

Haczyk to sumowy od 4.0 w górę.

[2012-07-09 22:13]

blackers

Mógłbyś sieę jakoś określić: gdzie będziesz lapał i jakiej wielkości mają to być te sumy

[2012-07-09 22:13]

Jacoslaw

Ja myśle że żyłka to max 0,12 lepiej biorą a haczyk 18 na przyponie 0,08

Na taki zestaw to chyba kury w Twoim kurniku biorą ;-)

Wracając do pytania - Sum - moja przygoda na jednym ze zdjęć do artykułu znajdziesz hak sumowy. Później bez problemu odszukasz w sklepie/allegro.
[2012-07-09 22:15]

marpit

na wisle okolicach stopnia kosciuszki w krakowie [2012-07-09 22:15]

frotto

żyłka to minimum 35 i duże haki sum nawet mały ma kawał mordy :)
[2012-07-09 22:24]

Romuald55

Kolego kielo13,wstyd że robisz pAN sobie jaja jak ktoś pyta bo nie wie.To po prostu chamstwo.A teraz do rzeczy,Kolego marpit,sum to największa ryba naszych wód,a więc i sprzęt musi być bardzo mocny.Ja mam plecionkę 0,50 hak 10/0,przypon stalowy o wytrzymałości 100kg/dł50cm/i kilkakrotnie ten sprzęt nie wytrzymał na Odrze.KILKAKROTNIE!Przeanalizuj więc moje doświadczenia i sam dojdziesz do wniosku,że żyłka o której mówisz jest za słaba.W zależności od przynęty musisz mieć mocne haki lub kotwice jeśli założysz wątróbkę.Zwykła druciana kotwica się wyprostuje przy średnim sumie.Sum ma duży pysk więc wielkość haka go nie odstrasza.Musi być na tyle mocny by nie pękł.Mówimy o sumach średniej wielkości.Jeśli myślisz o łowieniu sumów,to chyba nie metrowych maluchów na które wystarczy mocniejsza karpiówka. [2012-07-09 22:36]

bonial

Zylka zalezy od warunkow, jak sporo zaczepow to min. 0.40 a haczyk zalezy od przynety ale musi byc mocny bo nie wiadomo jakie sumy wezma.Ja mam pecha i albo biora male takie do 5kg i te w moment sa na brzegu  albo takie 30+ i zawsze zostaja w wodzie chociaz sprzet jest bardzo mocny.
[2012-07-09 22:39]

marpit

dzięki za porady ale chyba kupi wedke MIKADO trython tele  big fish c.w. do 150g.

a haczyk 6   - nie nastawiam sie na duze sumy tylko okolo metra moze ostanio wyciagalem maluchy 35cm.

[2012-07-09 22:46]

bonial

Tez mialem takie podejscie zanim zorientowalem sie jakie ryby sa w Bugu. A potem bylo te slynne kuuuuuuur......poszla.Teraz lapie troche inaczej.Biala rybe zylka 0.24 bez przyponu i to przez karpie,wczesniej na 0.16 przypon moglem tylko patrzec co robi ryba.Na drapiezniki na rzece 0.40 na starorzeczach cieniej.wszystkie moje sumy z przypadku wziely na typowy zestaw szczupakowy czyli zywcowke spalwikowa,wiec latwo sie domyslic co sie dzialo.Zylka 0.28 sredni chaczyk i stalka a i tak zadnego nie wyjolem

[2012-07-09 23:05]

JOPEK1971

witam

prosze o pomoc jaki haczyk na suma zakładac i przypon jakiej dlugosci oraz na co lowic

Żyłka 0,22 to "pajęczynka",masz rzekę zawaloną zaczepami,0,22 plecionka czasem się poddaje tym rybą.Łowiłem na tej rzece,ciężkie warunki.Ja użył bym plecoipnki 0,40.Hak musisz miec najwyższej jakości,tak jak każdy najmniejszy element zestawu,taki jak agrafka,kółka łącznikowe,krętlik itd.Haki tylko Owner lub Jenzi,przegrubione.

[2012-07-09 23:50]

JOPEK1971

Mógłbyś sieę jakoś określić: gdzie będziesz lapał i jakiej wielkości mają to być te sumy

Masz patent na nie branie dużego wąsacza? na pół rosówki może chapnąc taki na 100kg+ tego się do końca nie wie,ale duże wolą żywca,dużego żywca.

[2012-07-09 23:55]

irek z

Ja przypony wiąże z plecionki 0,28 i myślę że przy dużym wąsaczu mogą strzelić.Swoją przygode z sumami zacząłem niedawno,pierwsze przypony uwiązałem z żyłki karpiowej 0,28 po pierwszym braniu rybę miałem z 30sekund i było po przyponie,od razu zmieniłem na plecionkę.
[2012-07-10 08:47]

Leszczyk1984

Witam ,słuchaj marpit dam tobie dobrą radę nie kupuj wędki MIKADO na suma sam mam 2 z serii SCR + kołowroki i plecionkę tej samej firmy i powiem tobie (kibel) jak nie wierzysz chętnie odsprzedam tobie mój sprzęt Mikado :) ma jeden sezon  [2012-07-10 08:51]

bad company

Albo grubo , albo wcale ... Moim zdaniem tak trzeba z panem sumem .
[2012-07-10 09:34]

Romuald55

Ja stosowałem plecionkę przyponową sumową o mocy 100kg.Zostały z niej strzępy po kilku minutach walki.Na allegro kupiłem linkę stalową na przypony w otulinie z tulejkami w komplecie o wytrzymałości 100kg.Takiej sum nie przetrze.Myślę,ze w większych sklepach wędkarskich można taką kupić. [2012-07-10 10:22]

rafalbiel1

mam pytanko na co biorom sumy

[2012-07-10 10:31]

nova38

No właśnie..... stalowe przypony się nadadzą czy nie?

Do tej pory łapałem na plecionkę 0,25 ze stalowymi przyponami ale jeszcze nie brał mi żaden powyżej 1m.

[2012-07-10 13:14]

smilo81

urodzilem sie nad wisla i mieszkam nad wisla i wisla jest moim domem,jedynie rozsadnie napisal romuald55,widac ze ma pojecie o wisle.skapletuj sobie bardzo mocny sprzet zylka to nie wszystko.kij ja mam do 250gram wyzutu,zyla od 0,50 to minimum,plecionka na przepon nie da rady bo zostanie przetarta przez sumika 10kgjedynie stalowe i oczywiscie duza kotewa.wisla zadzi sie swoimi prawami sa rozne niespodzianki moze ci wziasc maly sumik,a moze potwor musisz byc przygotowany na wszystko.mega mocny kolowrotek i oczywiscie duzo doswiadczenia bo z wisly wyciagnac suma z nurtu to niezla jazda.ja pisze z wloclawka gdzie wisla ma 1,5km szerokosci i uciag jest ze olow 150 to malo,ale jest frajda jak 25kg suma z takiej rzeki pokonac sie uda. [2012-07-10 13:50]

turu82

witam

0,22 to ja robie przypon na leszcze a nie na suma, dotego w Wiśle [2012-07-10 14:09]

turu82

witam

0,22 to ja robie przypon na leszcze a nie na suma, dotego w Wiśle

A tak na poważnie kolega wyżej ma rację mocny wytrzymały sprzet no i umiejetności [2012-07-10 14:16]

patryk200

Na dobry początek to proponowałbym: wędkę najlepiej morską 3m o wyrzucie 150-300g bo wędki typowo sumowe to bardzo drogie są, w kołowrotek od razu trzeba zainwestować trochę grosza. Ja używam Mitchell Avorunner V2 7500 FR. Do tego 300m plecionki od 0,42 do 0,60. Haki 8/0 uwiązane na plecionce przyponowej 0,55 lub na fluro carbonie 0,60. Długość przyponu ok. 1m.
[2012-07-10 14:30]

wiar

co do suma to tylko z respektem - mój na wiśle plecionka 0,50 kołowrotek / wielkości wuzymaczki do pralki , c.w wędki 300 g wątroba wędka 3,20  , hak ,, zgięta łyżeczka do herbaty,, srodek wisły , pełnia ,1 w nocy ,,branie,, wędka wyskakuje w powietrze - 360 stopni -  spada na  brzeg  ... i cisza ,zero ruchu .. Próba sprawdzenia co  jest spełzła na niczym .. Ustawiam ponownie wędkę luzuję hamulec / co by ciężko / plecionki 300 m/ poczekam ... 10 -15 minut żadnego ruchu .. postanawiam ,, sprawdzić ,, wszystko zawodzi  ... Postanawiam użyć przemocy - tzn. siła razy gwałt ... dociągam hamuleć  ... koniec wędki wiążę linkę do haka samochodu  .. zwijam plecionkę do momentu 30-40 stopni pod stopę wkładam koniec wędki i dwoma rękami robię zacięcie... wędka wygieła się okropnie i w ty momencie 20-30 m od brzegu wyskoczył... . Wyskoczył chba do połowy był wielkości szafki ubraniowej .... Zwalając się do wody i zrobił taki łomot... jakby para koni skoczyła z mostu do wody razem z furą siana.. wyciągnąłem wątyrobę z hakiem  okropnie zmaltretowaną . Jedynie sąsiad zapytał cooooo toooooo było ???  Tak więc mniej więcej  wygląda branie suma , a wnioski można wyciągnąć samemu .. No chyba ,że chce się rozśmieszyć  suma i takie ,, zestawiki ,, to  najlepszy  dla nich kawał .  jESTEM CIEKAWY CO OPOWIADAJĄ SOBIE SUMY O TAKICH ..... Z SZACUNKIE wiar

[2012-07-11 15:17]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia