Zaloguj się do konta

Jaki grunt ustawiać? Wasze rady.

utworzono: 2011/06/16 11:37
pako220

witam wszystkich serdecznie!mam pytanie które mnie od zawsze  nurtuje i jeszcze nie poznałem odpowiedzi:)albowiem chodzi o grunt łowienia metodą spławikową.chodzi mi dokładnie o to jaki grunt ustawiać?czy przyneta zawsze musi być przy dnie czy na dnie czy moze tez po środku albo i pół metra pod lustrem wody.od czego to zależy jaką długość ustawić?z góry dziękuje!
[2011-06-16 11:37]

ogólnie ryby się szuka więc musisz z ustawieniem gruntu kombinować , ja proponuje abyś na początek ustawił grunt z 15-20 cm nad dnem jeżeli ryba nie będzie brała z tej głębokości to musisz powiększać odległość po między haczykiem a dnem tak jak napisałem na początku ryby musisz szukać.
[2011-06-16 12:29]

marek-debicki

Wszystko zależy od tego jaki gatunek ryby zamierzamy łapać. Inaczej ustawisz wędkę na ukleję, a inaczej na leszcza. Warto więc dokładniej przeanalizować zagadnienie związane ze sposobami pobierania pokarmów przez poszczególne gatunki ryb.  [2011-06-16 14:12]

wedkarz

Zależy jak ryba żeruje np. na płotkę to około 5 cm nad dnem a na leszcza to trzeba położyć przypon na dnie . trzeba to samemu sprawdzić  [2011-06-16 15:00]

zielo111

jeżeli nastawiasz się na większą rybe to szukaj jej zawsze przy dnie , nawet kładź przynętę na dnie , a jak chcesz połapać płoteczek to taki z pół metra od dna lub z pół metra od powierzchni , zależy jaka głębokość jest twojego łowiska i czym nęcisz ;)
[2011-06-16 21:47]

sliwka15

Tak jak pisali koledzy . Eksperymentuj z wielkością gruntu , szukaj ryby . U mnie nad stawem spisuje sie taka metoda , że kiedy chcę zapolować na karpia podaje przynętę około 30 cm nad dnem . Kiedy łowie drobnice około 0,5- 1 m pod taflą wody. a Kiedy łowie na żywca z zamiarem złowienia szczupaka grunt zawsze nieprzekraczający 0,5 m .
Pozdrawiam i powodzenia .
[2011-06-16 23:27]