Jaki ciężar wyrzutu w feederze na jeziorko itp ?

/ 15 odpowiedzi
Witam mam zamiar kupić swoją pierwszą wędkę typu feeder którą chciałbym sie pobawić na metodę, zaczynam dopiero przygodę z tym więc jestem słaby w tych tematach. Na jeziorku/stawie którym łowie jest max 2m głębokości a w miejscu którym najczęściej łowię wyrzut maksymalnie sięgnie do 100m, nie mam pojęcia czy to ma jakieś znaczenie ale zastanawiam się nad kupnem wędki3,60 m 60 -120 g, czy będzie odpowienia gramatura wyrzutu na takie miejsce ? Pzy okazji jakiej wielkości kołowrotek karpiowy 400/500 ?
pmizera87


20 - 60 g (120 to na rzekę). Kołowrotek bardziej 400 (2020/04/26 21:46)

pstrag222


100m powodzenia z celnością i precyzja. A na serio kije do 120 gram do lwoeibia na dystansie są jak najbardziej ok. Metoda też ma swoją szkole dystansowego lwoenia.. Kije do 60 gram to raczej dystans 40max ciężko się łowi tym typem na większej odlegoslcim wszystko zależy gdzie będziesz lwil jakie gatunki. Oraz jakie kiej dają ci frajdę parabola czy akcja szczytowa (2020/04/28 21:30)

Jakub Woś


Witam mam zamiar kupić swoją pierwszą wędkę typu feeder którą chciałbym sie pobawić na metodę, zaczynam dopiero przygodę z tym więc jestem słaby w tych tematach. Na jeziorku/stawie którym łowie jest max 2m głębokości a w miejscu którym najczęściej łowię wyrzut maksymalnie sięgnie do 100m, nie mam pojęcia czy to ma jakieś znaczenie ale zastanawiam się nad kupnem wędkiÂ3,60 m 60 -120 g, czy będzie odpowienia gramatura wyrzutu na takie miejsce ? Pzy okazji jakiej wielkości kołowrotek karpiowy 400/500 ?

Na takich odległościach proponowałbym kij o cw do 90-120g. Do dalekich rzutów dobrym rozwiazaniem będzie Robinson Diplomat Feeder 360 30-90g lub 360 40-12. Ewentualnie o dłuości 3,9m. https://allegro.pl/oferta/robinson-diplomat-feeder-3-60m-cw-40-120g-8956519521?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_w%C4%99dkarstwo_sport_fishing&ev_adgr=W%C4%99dkarstwo&gclid=Cj0KCQjwy6T1BRDXARIsAIqCTXonV34oMEnhWhsz0hMD9YAobpCIcshUcmFdhaBN4Lu_z8U8WEBi55saAg7zEALw_wcB (2020/04/29 09:57)

pstrag222


Kij do 90 gram o długości 390cm sięgnie 100m??? A wiesz jaki koszyk o jakiej gramaturze zakłada się do takiego dystansu? (2020/04/30 08:44)

Jakub Woś


Kij do 90 gram o długości 390cm sięgnie 100m??? A wiesz jaki koszyk o jakiej gramaturze zakłada się do takiego dystansu?Â

Mam nadzieje, ze jesteś swiadomy, że autorowi chodzi o metodę. (2020/04/30 10:15)

pstrag222


Tak jestem świadomy i życzę powodzenia autorowi i tobie wędkowania na takim dystansie. Mu ze wogole będzie celnie trafiał. A tobie wędkowania na tym dystansie krótkim kijem do 90 gram (2020/04/30 11:53)

Jakub Woś


Tak jestem świadomy i życzę powodzenia autorowi i tobie wędkowania na takim dystansie. Mu ze wogole będzie celnie trafiał. A tobie wędkowania na tym dystansie krótkim kijem do 90 gramÂ

Widzę, że czytanie ze zrozumieniem się kłania :) Autor chciał kij o długości 3,6. Poleciłem mu więc o takiej długości. Zaznaczylem i zasugerowałem dłuższe kije 3,9m. A więc dłuższy, a według Ciebie to jest krótki feeder. Być może znasz jakieś 5metrowe, z chęcią zobacze propozycje. (2020/04/30 12:05)

pstrag222


Czy współpraca w firmami zawsze musi zezwalać na wciskanie ludziom kitu? Ile razy lowiles na dystansie feederem (2020/04/30 14:23)

pstrag222


Tak jestem świadomy i życzę powodzenia autorowi i tobie wędkowania na takim dystansie. Mu ze wogole będzie celnie trafiał. A tobie wędkowania na tym dystansie krótkim kijem do 90 gramÂÂ

Widzę, że czytanie ze zrozumieniem się kłania :) Autor chciał kij o długości 3,6. Poleciłem mu więc o takiej długości. Zaznaczylem i zasugerowałem dłuższe kije 3,9m. A więc dłuższy, a według Ciebie to jest krótki feeder. Być może znasz jakieś 5metrowe, z chęcią zobacze propozycje. Flagman tregaron gelnilo revolition long dystans i perełka presto dutch master. Ale oczywiście kije powyżej 390cm nie istnieją.

(2020/04/30 14:27)

Jakub Woś


Czy współpraca w firmami zawsze musi zezwalać na wciskanie ludziom kitu? Ile razy lowiles na dystansie feederemÂÂ

Po pierwsze Diplomata to świetna seria. Nie tylko ja sobie go chwalę ale wielu wędkarzy. Po drugie polecam to co znam a nie to o czym czytałem w internecie a po trzecie nie ja zamierzam łowić na dystansie 100 metrów. Dla mnie łowienie metodą na takim dystansie nie ma sensu. (2020/04/30 19:03)

Jakub Woś


Czy współpraca w firmami zawsze musi zezwalać na wciskanie ludziom kitu? Ile razy lowiles na dystansie feederemÂÂ

Po pierwsze Diplomata to świetna seria. Nie tylko ja sobie go chwalę ale wielu wędkarzy. Po drugie polecam to co znam a nie to o czym czytałem w internecie a po trzecie nie ja zamierzam łowić na dystansie 100 metrów. Dla mnie łowienie metodą na takim dystansie nie ma sensu. (2020/04/30 19:04)

Julian


Nie interesuje mnie kij , nie interesuje mnie kołowrotek po głowie chodzi mi ten staw ,jeziorko 2m głębokości ( najprawdobniej zamulony i z podwodną roslnnością -75% prawdopodobieństwa) i te 100m wyrzutu ciężarem 60-100g. Powodzenia życzę . (2020/04/30 20:46)

pstrag222


Masakra to forum nadal jest zajebiste... Dawno się tak nie usmaielm gość poleca kij do lwoenia na dystansie około 100m nigdy nie łowiąc danym kijem na takiej odległości. I jest przekonany że kij osiągnie ta odległość. Baa nawet twierdzi że kije 390 są najdłuższe. Parodia. Ale jedno powiem diplomat to dobry kij sam nim łowię ale on nigdy nie osiągnie 100 metrów. Bo tu za dużo czynników ma znaczenie ale są owielle mądrzejsi w temacie dystansu na forum zauważyłem. Dzięki za poprawę humoru na wieczór. (2020/04/30 21:16)

Jakub Woś


Masakra to forum nadal jest zajebiste... Dawno się tak nie usmaielm gość poleca kij do lwoenia na dystansie około 100m nigdy nie łowiąc danym kijem na takiej odległości. I jest przekonany że kij osiągnie ta odległość. Baa nawet twierdzi że kije 390 są najdłuższe. Parodia. Ale jedno powiem diplomat to dobry kij sam nim łowię ale on nigdy nie osiągnie 100 metrów. Bo tu za dużo czynników ma znaczenie ale są owielle mądrzejsi w temacie dystansu na forum zauważyłem. Dzięki za poprawę humoru na wieczór.Â

Czytaj to co napisałem a nie sobie wymyślasz. Nigdzie nie twierdziłem że kij 3,9 jest najdłuższy, nigdzie nie napisałem na jakich dystansach łowilem. Jeseś zwykłym kłamcą a dodatkowo polecasz kij za 1000zł którego na oczy nie widziałeś. Raz piszesz że polecam kit drugim razem że Diplomat to dobry kij. Chyba trochę się pomieszało... (2020/04/30 22:09)

pstrag222


Poleciłeś kij 360 lub 390 do 90 gram. Jako opcja łowienia na dystansie 100m nie potrafiłeś odpowiedź jakiej gramatury podajnik koszyk zakłada się na dystans. Stwierdziłeś że nie lowisz dystansie. Więc po co zabieranie głosu. To jest kit. Bo sorry witka jaka jest diplomat nie wytrzyma starcia z podajnikami o większej masie strzalowka wezlem oraz siła wymachu. Ale to pewnie wiesz jako tak wielki znawca tematu. Jeśli coś polecasz to rób z głową. Bo nie na tym polega współpracowanie z firmą. Jakoś inne osoby współpracujące z robinson en w normalnych forach i grupach nie piszą takich bzdet. I radziłbymnwiecej pokory bo wypowiedź w temacie jakim nie masz pojęcia czemu ma służyć.?? Ostatni wypad na nielisz dystans łowienia 70m wiatr nie pozwala na więcej. (2020/04/30 23:22)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.