Zaloguj się do konta

Jaki bat 6m na początek?

utworzono: 2011/09/15 21:24
rambek91

witam

z racji tego iz jestem początkującym wędkarzem zwracam sie do was doswiadczonych kolegów o pomoc. Mianowicie chodzi mi o wybór jakiegos dobrego bata o dlugosci co najmiej 6m na początek. Bardzo mi zalezy aby bat ten nie byl za ciężki i był wygodny w użytkowaniu. Bede go używal na stawach i rzekach do metody spławikowej. Cena jaka moge przeznaczyc na bat wynosi do około 170 zl. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuje za liczne odpowiedzi. Pozdrawiam
[2011-09-15 21:24]

Esox53

Jak dołożyłsz 30zł  to kupisz bacika Mikado sensei.Jest tosztywny i szybki bacik,a co najważniejszy lekki waży ok 220g. [2011-09-15 21:45]

meru

Jaxon Inspiral spiral pole 6m dostaniesz za 170zł waży 226g. model z 2011 roku. POLECAM !
[2011-09-16 10:50]

maroni26

konger medalist pole bardzo dobry i mocny bacik
[2011-09-16 11:37]

Polecam firmę Shakespeare mimo iż nie mam bata tej firmy . Chodzi jednak o to że bat o długości 6 metrów - musi być lekki , dobrze amortyzować podczas holu ryby ( bo to właśnie szczytówka wraz z odpowiednio dobranym zestawem  spełnia tę rolę , gdy nie ma innych elementów takich jak amortyzator gumowy , zestaw wyposażony w kołowrotek i odpowiedni nawój żyłki ). Zakładając że że sześciometrowy bat , będzie przez większość czasu trzymany w ręce , a jest to też wędzisko , o znacznie większych możliwościach niż 3 - 4 m uklejówka , co pozwala  łowić oprócz ryb drobnych także   leszcze do 2 kg , spore karasie srebrzyste ; to taki sześciometrowy bat , powinien być wykonany koniecznie ze stosunkowo wysokiej jakości włókna węglowego ( mniejsza waga ) . Firma Shakespeare ma w swoim asortymencie tanie , dobre węglówki w naprawdę przystępnej cenie a tego z kolei nie gwarantuje firma York czy Jaxon ( York robi byle jak a u  Jaxona co prawda dość rzadko  ale  trafiają się buble ). Na pewno nie zawiedzie Mikado i Robinson a Konger też się ostatnimi czasy poprawił. Dobre baty robią Francuzi ( tzn ci z wymiany " transkulturowej bo jak wiadomo większość fabryk umiejscowiona jest w Chinach ) i tutaj kłaniają się dwaj francuscy potentaci GARBOLINO I SERT . Polecam sklep Match Pro .pl.
[2011-09-16 21:59]

torgal88

Hej, ja kupiłem ostatnio bata Mikado Golden Lion Pole 6m, nie jest bardzo cieżki, dobrze się trzyma,  ale na końcu ma metalowe kółeczko do mocowania zestawu. Jakiego typu agrafki trzeba użyć, by zamontować zestaw do kółeczka?? Jeśli można prosić o jakieś foto i firmę, gdzie dostanę taką agrafkę, która połączy bat z zestawem żyłkowym. Sprzedawca nie polecał montowania konektorka.
[2011-09-19 18:25]

Rodzaj plastykowego łącznika taką niby -agrafkę wkleja się w szczytówkę - najpierw trzeba jednak bardzo starannie dobrać odpowiedni rozmiar a dokonuje się tego w sklepie . Najlepszym klejem użytym w  celu zamontowania łącznika -  będzie mocny klej cyjanoakrylowy. Taki łącznik ma tę zaletę że - można i praktycznie bez komplikacji wymienić zestaw. Jeżeli na końcu wędki znajduje się oczko i nie ma potrzeby częstej , nagłej wymiany zestawu  - najlepiej stosować taki węzeł :                                                                                                                           Oczywiście można tym węzłem łączyć żyłkę ze zwykłą agrafką z krętlikiem ,którą można zwieńczyć każdy przygotowany zestaw .
[2011-09-28 23:48]