Jaki aromat dodać do zanęty traper feeder ?

/ 6 odpowiedzi
Witam mam pytanie do was. Jaki aromat dodać  do zanęty  traper feeder ?
Poluje  na ryby leszcz karp lin
przemo1980

Myślę że najbardziej  uniwersalnym może być wanilia. Wszystkie te wymienione rybki lubią na słodko:)  Oczywiście do zanęty dodaj też jakieś grubsze dodatki typu; kukurydza,pęczak, pinki,itp (2012/08/02 17:21)

przemo1980

Leszcz - wanilia, wanilia+kolendra, piernik, cynamon.
Karp - truskawka, banan, miód.
Lin - karmel.

To tak krótko:) (2012/08/02 17:33)

jOke

Na niektórych łowiskach liny uwielbiają ziołowe zapachy i kokosowe.  (2012/08/02 17:58)

bednar14

Tak czasami ziołowe się sprawdzają ale najbardziej znanym i pospolitym zapachem jest wanilia i może od niej zacznij (2012/08/02 19:57)

użytkownik51990

Powiem tak- najbardziej uniwersalnymi zapachami na ryby Karpiowate takie jak Leszcz, Płoć, Karaś, Lin itd. są zapachy owocowe takie jak truskawka, poziomka, tutti-frutti lub scopex. Osobiście byłem z wujem na Narwi. Wujek łowił na bolonke, ja się tylko przyglądałem, łowił na zanętę poziomkową nysztala(syropowaną). Dzięki temu wyciągnął kilka pięknych Jazi po 50,60cm. A na rzekę oczywiście że koszyk, spężyne(z tego co wiem) najczęściej stosuję się na wodach stojących lub wolno płynącyh;)

Pozdrawiam

(2012/08/02 21:13)

wasiela7

Moim odwiecznym sposobem na leszczyki, liny,karasie i duże płocie jeśli chodzi o koszyczek to:

-zanęta TAPER lub FUTTER STIL, wanillia, migdałowy (ale w tych fiolkach do pieczenia dr.oetker) płatki owsianne, kruszone biszkopty, czasem budyń waniliowy, kukurydza.

;)

(2012/08/02 21:28)