Jaka zanęta?

/ 22 odpowiedzi
u?ytkownik29974


Witam
Na jakom rybę chcesz tą zanętę . Najlepsze zanęty moim zdaniem są zanęty trapera . Nie kupuj zanęt uniwersalnych bo taką zanętą możesz karmić kaczki xD .

Pozdro . Udanych połowów :) (2010/03/29 19:17)

blendi


kolego nokia5200 o co ci chodzi bo trudno to wyczuc (ja zanete przygotowuje sam) (2010/03/29 21:29)

kwl22


ja mieszam jezioro + lin karaś,jezioroio+ploć,jezioro +leszcz itd ... no i oprocz tego oczywiscie pinki,robaki i kuklurydza

(2010/03/29 22:55)

Wojtek997


Proponuję:Pinki,Rosówy,  (2010/04/03 19:56)

nokia5200


Mi chodzi o zanętę na płoć,karaś,Kleń, Szczególnie na staw . I jaka waszym zdaniem jest najlepsza firma ?? (2010/04/06 17:17)

nokia5200


Szczególnie na ryby Karpiowate, z uściśleniem na te ryby co napisałem . (2010/04/06 17:22)

u?ytkownik11976


Zgadzam się z powyższym kolegą, jeżeli kupujemy zanęty polecam firmę TRAPER, albo DRAGON,przynajmniej mi się sprawdzają.Często robie sam zanęty ale jeżeli kupuje to przeważnie zanęty tych firm.

(2010/04/06 17:53)

nokia5200


a jakie zanęty polecacie uniwersalne czy dostosowane do gatunku ryby ?? (2010/04/06 18:51)

marko1


ja na karasia urzywam starfisch lin karas xxl dodaje arachid troche miodu w proszku traper i przesiewam przez sito 5    lowię na robaki białe albo ciasto z chleba z dodatkiem zapachu w proszku traper lin karaś mi się sprawdziło  (2010/04/09 17:50)

Petrys


a ja podobnie jak kolega Toms, używam zanęt firmy TRAPER i DRAGON, zanęt własnej produkcji  raczej nie stosuję bo nie mam dużo doświadczenia w tworzeniu zanęt :) (2010/04/09 19:16)

u?ytkownik29974


a jakie zanęty polecacie uniwersalne czy dostosowane do gatunku ryby ??

Tak jak wcześniej napisałem uniwersalne to na karmienie kaczek . Zanęty kupuj dostosowane do gatunku ryby .

Pozdro (2010/04/09 19:35)

pisaq


Czyli kupno zanęty opisanej "płoć" zapewni nam brania płoci, tak?
Nie widziałem jeszcze zanęt typu "wzdręga".
Sprawdzaj skład zanęty, kolor, zapach, praca - to jest ważne.
Chociaż ja polecam zanętę partykularną wzbogaconą odrobiną sypkiej.

Zanęta partykularna (ziarna) zatrzymają w łowisku większą rybkę, a zanęta kupna zadziała jak atraktor i klej ;) Łowię tak od jakiegoś czasu i nie narzekam na efekty.
Ostatnio zastosowałem mieszankę różnych zbóż, konopi, kukurydzy, robaków białych i siekanych czerwonych, do tego dorzuciłem troszkę grubszej zanęty kupnej, ładnie wszystko wymieszałem, lekko nawilżyłem (wodą w której gotowałem ziarna), następnie wykonałem kilka rzutów z pełnym koszyczkiem zanętowym, tak aby zanęcić wybadane wcześniej miejsce i rybki brały ;) (2010/04/09 20:00)

u?ytkownik29974


Ja też jeszcze nie widziałem zanęty na wzdręgi . Może ktoś to wytłumaczyć .

Pozdro (2010/04/09 20:10)

kwl22


Ja ci proponuje zanete jezioro+płoć TRAPERA i do tego konopie ...ostatnio nie mialem w sklepie plociowej zanety takze zastosowalem jezioro+lin karaś i plocie wchodzily...moj kolega stosuje jezioro+LEszcz i mowi ze zadna plociowa zaneta sie do tego nierowna bo dobrze na zanete leszczowa mu wchodza plocie...musisz pokombinowac potestowac i napewno znajdziesz swoja odpowiednia  najprosciej to zaneta na wody stojace + PŁOć to chyba najprostsza zaneta pod dany gatunek ryby(w tym przypadku płoć)...ale w rozne zanety ryby wchodza takze musisz pokombinowac sam (2010/04/10 22:49)

radomka5


najlepsze zanęty są SENSASA i MARCELA VAN DEN EYNDA niema nic lepszego czy traper czy dragon nadają się do necenia małych rybek (2010/04/11 09:42)

kwl22


no zgadzam sie  MARCEL VAN DEN EYND to marka ktorej nikomu nie trzeba przedstawiac i kazdy wie jakiej klasy jest ta zanrta...ale kolega nie mowil o profesjonalnych zanetach takze nawet MArcela niebralem pod uwage ... Traper Dragon i reszta to amatorskie zanety ... (2010/04/11 21:45)

kamilek


Dlaczego uwazacie ze traper i dragon sa zanetami amatorskimi? (2010/04/13 21:06)

kwl22


ja uzywam zanet trapera i dragon poniewaz nie mam jakiejs presji wedkarskiej ...wedkuje typowo amatorsko bez zadnej napinki na wynik ...odpoczywam na rybych i sie relaxuje...na wiosne w kazd\ej paczce mialem folie i patyki.... dlatego to amatorska zaneta zreszta zapach i skladniki trapera a Marcel to roznica kolosalna jak dla mnie ....pare razy kupowalem MArcela i swietnie pachniala i super ryby wabila ...ale dla amatorskiego polowu,bez zadnej presjii i cisnienia wystarczajacy jest traper dragon itd po przepuszczeniu przez sito ... (2010/04/13 23:08)

pisaq


Moim zdaniem każda zanęta kupna jest amatorska. Czemu? Bo idziemy na łatwiznę, a to nie jest profesjonalne. Kupujemy daną mieszankę, wymyśloną przez nie wiadomo kogo i promowaną przez zasłużonych wędkarzy.
Rozmawiałem kiedyś z pewnym sportowcem (dość znanym w pewnych kręgach) i zapytałem o sprzęt sygnowany jego nazwiskiem, ponoć ów sprzęt miał być przez niego projektowany. Nic z tych rzeczy, dostał go do testów na kilka miesięcy przed wprowadzeniem do sprzedaży. (2010/04/13 23:38)

Mosku32


Pewnie, że wszystkie sklepowe zanęty są w amatorskie. Nie ma się jednak co oszukiwać, że traperowska zanęta za 5 zł i Marcel za złotych 20 są wykonane z takich samych składników. Nie są. Co nie znaczy, że droższa zanęta będzie bardziej skuteczna.
Rynek jest ogromny i chłonny (trochę nas jest), więc każdy chce się jakoś wyróżniać, powołując się na nazwiska znanych wędkarzy wyczynowych. A i tak skuteczność zanęty zależy od dodatków, odpowiedniego przygotowania i podania na konkretnym łowisku. Smak, zapach i konsystencja to już tylko i wyłącznie widzimisię wędkarza. Nie ma zanęt skutecznych i nieskutecznych - wszystko w rękach moczykija :) (2010/04/14 11:03)

pisaq


W tamtym sezonie znajomy kupił zanętę zawodniczą, droga była - jak to zanęta zawodnicza.
Miały być przysłowiowe "taaakie ryby". Wrzucił ją do wiadra, wymieszał z wodą, wrzucił kilka KUL (duuużych) do wody i... już więcej tej zanęty nie kupił, haha. Przygotowana w taki sposób nawet najlepsza zanęta nic nie pomoże.

Czyli Kolega ma rację. Najważniejsze to wiedzieć czym się różni jeden produkt od drugiego, wiedzieć jak wykorzystać jego zalety i móc w pełni wykorzystać jego potencjał.
Niemniej jednak nie dajmy się omamić, miejmy swój rozum ;) (2010/04/14 11:27)