Zaloguj się do konta

Jaka kukurydza?

utworzono: 2014/05/04 14:09
mlody12362

Witam! Mam pytanie. Jaką kukurydzę używacie do gotowania na zanęcenie łowiska karpiowego?? Jest to zwykła kukurydza którą dostanę u każdego gospodarza w mojej miejscowości?? Czy jakaś specjalna? Ugotowałem ta zwykłą i cały czas jest twarda. Jestem świeżym karpiarzem i dopiero poznaję te tajniki ;) proszę o jakiś link do filmu lub instrukcję. Dzięki z góry ;) [2014-05-04 14:09]

Sitownik

Ja swoją kukurydze moczę. zwykłą z targu za 1,50zł/kg. A gdy nie mam czasu jej moczyć bo wyjazd jest nie planowany i spontaniczny to wieczorkiem ją dosyć długo gotuje ( 1-2h) i w tej gorącej wodzie zostawiam do rana. Woda jest odparowana a kukurydza miękka, a ja nie to al'dente :) Pozdrawiam i połamania. [2014-05-04 14:45]

kamil11269

Jeżeli chodzi o mnie to stosuję kukurydzę z puszki lub z kolby. Tę drugą najpierw moczę w wodzie całą noc, a potem dość długo gotuję. Nigdy nie zrobi się tak miękka jak ta z puszki, jakbym nie robił - nigdy. Ale karpie na nią brały tak samo jak na kukurydzę z puszki, więc jak dla mnie różnicy nie ma.

[2014-05-04 16:02]

kuba75

 ja mocze kukurydzę 24h gotuje około 1h zawsze wychodzi ,nie morze być zbyt mięn

ka potem barwie na czerwono dodaje aromat truskawkowy .Wszystko w słoje  pasteryzuje i gotowe.Pozdrawiam i połamania życzę........
[2014-05-04 22:26]

truthful

Proszę podpowiedz gdzie kupujesz barwnik i aromat ?
z góry dziękuje
[2014-05-07 06:10]

A1986

Dobrym sposobem na naprawdę miękką kukurydzę jest szybkowar:- moczę kukurydzę z bazaru za 1,5zł/kg przez noc,- następnego dnia szybkowar z kuku wstawiam na gaz i po zagotowaniu trzymam jeszcze przez kilkadzisiąt minut na malutkim płomieniu,- na kolejną noc odstawiam zagotowany szybkowar owinięty w ciepłą zimową kurtkę.W efekcię otrzymuje mięciutką kukurydzę, nie dodaje żadnych aromatów, ugotowana w ten sposób kukurydza sama z siebie bardzo intensywnie i ładnie pachnie. [2014-05-07 08:58]

Ja po prostu kupuje słodką,konserwowaną kukurydzę w puszczę .... dla mnie jest tania i od razu można nęcić nią łowisko, zakładać na haczyk lub dodawać do zanęnty.Kiedyś robiłem ,,swoje'' kuku ale rezultat był ten sam .... nic lepszego.
[2014-05-07 16:58]

Ja po prostu kupuje słodką,konserwowaną kukurydzę w puszczę .... dla mnie jest tania i od razu można nęcić nią łowisko, zakładać na haczyk lub dodawać do zanęnty.Kiedyś robiłem ,,swoje'' kuku ale rezultat był ten sam .... nic lepszego.

Jak sobie dosypuję do zanęty sypkiej pod spławik czy kiedyś pod koszyczek to też taką kupowałem ale wyobraź sobie sypać po 5-10kg dziennie przez kilka dni. Reasumując moczenie min 12h gotowanie aż zacznie pękać i gotowa albo gotować ok 20-30 min i owinąć w koc czy kurtkę jak kolega wyżej napisał.  [2014-05-07 18:25]

jaziek

MAXMAC7 powodzenia przy nęceniu np. na zbiorniku zaporowym kukurydzą z puszki , gdzie chcąc żeby ryba przyszła w łowisko musisz sypnąć 5-10 kg kukurydzy ... a wtedy zmienisz zdanie, że kukurydza w puszce jest tania ! :)  Ja kukurydzę moczę przez 24 h , następnie gotuję godzinkę , dwie  a potem szczelnie zamykam żeby kukurydza " doszła " sama w sobie . Pozdrawiam i połamania nad wodą !  [2014-05-20 09:45]

perwer

Necenie kukurydza z puszki a gotowaną ma duże znaczenie .
 Kukurydza z puszki zanim opadnie zostanie wyjedzona przez płotki i płoteczki ,wzdręgi ,krąpie i wszystko co ma 10cm ...
Nęcąc kukurydzą gotowaną zainteresuje sie tylko leszcz ,dubel ,karp amur ...tez zostanie wchłonięta ,lecz da rade zwabić kapie ,amury itd...

kukurydze gotuje sie nie do momentu aż zacznie sie rozpadac ,tylko do momentu gdy lekko ją przegryziemy ,lub da sie łatwo przekłuć- niektóre ziarna moga już pekać.
Kukurydze oczywiście dobrze wczesniej moczyć ,ale nie jest to konieczne ...
Dobrze gotować ja z konopiami ....


[2014-05-20 10:19]

Ja kukurydze kupuje na targu od stałego dostawcy, ważną sprawą jest to aby przed gotowaniem ją namoczyć w wodzie ponieważ szybciej się w tedy gotuje.  Na forum jest kilka artykułów na temat przygotowania tego typu ziaren.

Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-05-20 20:03]

No to teraz pytanie, które pewnie rozbawi doświadczonych wędkarzy: a jaka jest właściwie różnica pomiędzy kukurydzą z puszki od tej którą samą zrobimy z kupnego ziarna???????? Karp albo leszcz nie weźmie na kukurydzę z puszki w rzece czy jeziorze??? O co z tym chodzi, że niektórzy wolą sami ją sobie zrobić?

[2014-05-20 21:34]

JKarp

Pytanie jest rzeczywiście dla doświadczonych:Cena Kolego ma tu znaczenie. Za powiedzmy 2 zł masz kilo kuku którą sobie ugotujesz i będzie tego za te 2 zł dużo więcej niż puszka kukurydzy kupionej w sklepie.Poza tym ta, którą sam sobie zrobisz troszkę poleży w wodzie bo ta z puszki jak trafi się drobna to płotki i krąpie wrąbią ją w sekundzie.JK [2014-05-20 21:37]