Zaloguj się do konta

Jaką żyłkę do feedera?

utworzono: 2013/01/02 12:55
kowal034

Witam. Chciałem się zapytać jaką żyłkę możecie polecić pod feedera do 20zł. Wszystkie żyłki, których dotychczas używałem po kilku wyprawach zaczynały się skręcać. Bardzo mnie to irytowało. Pomimo wcześniejszego namaczania ich w wodzie z płynem do mycia naczyń zawsze było to samo. Grubość któraa mnie interesuje to 0.22-0.24mm
Pozdrawiam.
[2013-01-02 12:55]

LuceKK

Dragon Maxima Match & Feeder ja taką używam i nie narzekam.
[2013-01-02 13:35]

bartosz-kluz

jaxon sanatori
[2013-01-02 14:02]

JKarp

Witam. Chciałem się zapytać jaką żyłkę możecie polecić pod feedera do 20zł. Wszystkie żyłki, których dotychczas używałem po kilku wyprawach zaczynały się skręcać. Bardzo mnie to irytowało. Pomimo wcześniejszego namaczania ich w wodzie z płynem do mycia naczyń zawsze było to samo. Grubość któraa mnie interesuje to 0.22-0.24mm
Pozdrawiam.

CześćJesteś pewny, że rolki kabłąka w kołowrotkach masz sprawne?Jakoś nie wierzę, żeby każda żyłka której używałeś była zła...A ile ich było i jakie?JK [2013-01-02 14:22]

Jeśli do feedera pod koszyki to tym bardziej się nie powinna skręcać, coś nie dobrze z kołowrotkiem, a zobacz żyłkę 0.18 jak ta się będzie skręcać to na pewno kręcioł  [2013-01-02 14:33]

Zibi60

Technika przewijania ze sklepowej szpuli na kołowrotek też gra rolę.
[2013-01-02 14:57]

przemo1980

tak ja koledzy wcześniej , możesz coś mieć z kołowrotkiem.
Jeśli chodzi o żyłkę to proponuję Fiume Feeder - super żyłka !
[2013-01-02 15:02]

kubafin

Ja bym dołożył 5 zł i kupił Trabucco. Sam używam od kilku lat.
[2013-01-02 15:22]

max1998

mikado sensei bream 0,18 [2013-01-02 15:44]

przemo1980

Ja bym dołożył 5 zł i kupił Trabucco. Sam używam od kilku lat.

też używam,albo raczej używałem Trabucco T-force feeder bo na nowy sezon raczej na wszystkie kołowrotki do feederków nawinę Fiume.
Nie powiem że T-force jest zła, ale po przetestowaniu Fiume stwierdzam z pełną odpowiedzialnością :)  że jest dużo lepsza !!!
[2013-01-02 15:46]

kowal034

Nie używam koszyczków zanętowych. Gustuje w sprężynach i zauważyłem, że podczas zwijania zestawu plącze mi sie przypon w sprężynę tak jakby był nadawany ruch wirowy. Krętliki nie pomagają. Może to jest przyczyną skręcania się żyłek? Używam sprężyn z rurką antysplątaniową i centralnym obciążeniem.
Pozdrawiam
[2013-01-02 16:59]

withanight88

Jak wyżej ktoś polecił: Dragon Maxima match&feeder 0.23 czarna. Dwa sezony przeżyła to i trzeci spróbuje:)
[2013-01-02 18:29]

Nie używam koszyczków zanętowych. Gustuje w sprężynach i zauważyłem, że podczas zwijania zestawu plącze mi sie przypon w sprężynę tak jakby był nadawany ruch wirowy. Krętliki nie pomagają. Może to jest przyczyną skręcania się żyłek? Używam sprężyn z rurką antysplątaniową i centralnym obciążeniem.
Pozdrawiam




Trzeba było odrazu ,że przypon, jak krętlik nie pomaga to sam nie wiem :) [2013-01-02 19:02]

Kosmita

Ja polecam Trabucco T-Force XPS Plus. Świetna żyłka, mam na dwóch kołowrotkach 0,25 mm do 7 kilo(do 15 na rybie-dane ze szpuli). Idealnie widoczna w dzień(nad powierzchnią wody). Niezależnie od pogody jestem w stanie zlokalizować żyłkę jest to zasługa kamuflażu żyłki(4 kolorki), któryś zawsze jest widoczny. Jeszcze raz polecam
[2013-01-04 20:48]

Masiar

Ja także polecam Trabucco T-force feeder mam na wszystkich feederach i jestem bardzo zadowolony
[2013-01-05 11:09]

lynx

Nie używam koszyczków zanętowych. Gustuje w sprężynach i zauważyłem, że podczas zwijania zestawu plącze mi sie przypon w sprężynę tak jakby był nadawany ruch wirowy. Krętliki nie pomagają. Może to jest przyczyną skręcania się żyłek? Używam sprężyn z rurką antysplątaniową i centralnym obciążeniem.
Pozdrawiam

Tez miałem podobny problem i wyrzuciłem spręzyny a założyłem koszyki i jest dobrze . Kolega jedzie cały czas na sprężynach i też mu dobrze idzie. Nie zastanawiałem sie w czym był problem skoro go usunąłem.
Poczytam wpisy to coś się może dowiem bo widzę, że częsć jest za tym, że jak droższa zyłka to na pewno lepsz a część wpisów jest rozsądna.
[2013-01-06 15:12]

ryukon1975

Witam. Chciałem się zapytać jaką żyłkę możecie polecić pod feedera do 20zł. Wszystkie żyłki, których dotychczas używałem po kilku wyprawach zaczynały się skręcać. Bardzo mnie to irytowało. Pomimo wcześniejszego namaczania ich w wodzie z płynem do mycia naczyń zawsze było to samo. Grubość któraa mnie interesuje to 0.22-0.24mm
Pozdrawiam.






Niemożliwe żeby wszystkie żyłki były złe i się skręcały.Osobiście nigdy nie miałem problemu z skręcaniem się żyłki przy feederach,przy spinningu się zdarzało.
Mycia żyłki do feedera to już kompletnie nie rozumie.
Dobre żyłki jakie używałem ostatnio przy metodzie feeder to:
1.Dragon Camou  - tania około 7,5 zł za 150 m
2.Trabucco T-Force Feeder droższa około 17 zł za 150 m

Jako że szpula/150 m nie wystarcza mi dłużej jak na 2/3 miesiące nie widzę powodu by inwestować w droższe żyłki lepiej kupić tanią a częściej wymieniać.

[2013-01-06 17:02]

xemit

Dobrą żyłkę do feedera produkuje również Sufix, a nazywa się Feeder Mono. 150 m to koszt ok 11 zł ,wiec za dwie dychy nabijesz prawie dwie szpule. [2013-01-06 18:08]

gosciak

uzywam obecnie Mikado Sensei feeder fajna bez pamieci ladnie tonie lecz sie strzepi dlatego zakupiłem Dragona Match&Feeder zobaczymy jak się sprawi na wiosnę [2013-01-10 19:18]

przemo1980

uzywam obecnie Mikado Sensei feeder fajna bez pamieci ladnie tonie lecz sie strzepi dlatego zakupiłem Dragona Match&Feeder zobaczymy jak się sprawi na wiosnę



może warto poszukać przyczyny dlaczego się strzępi...
[2013-01-10 21:28]

gosciak

pojecia nie mam, jak zacinam słychać wyraźny zgrzyt na wędce tarcie żyłki, kij to Mikado Tryton [2013-01-11 17:56]

Zionbel

Witam. Chciałem się zapytać jaką żyłkę możecie polecić pod feedera do 20zł. Wszystkie żyłki, których dotychczas używałem po kilku wyprawach zaczynały się skręcać. Bardzo mnie to irytowało. Pomimo wcześniejszego namaczania ich w wodzie z płynem do mycia naczyń zawsze było to samo. Grubość któraa mnie interesuje to 0.22-0.24mm
Pozdrawiam.






Niemożliwe żeby wszystkie żyłki były złe i się skręcały.Osobiście nigdy nie miałem problemu z skręcaniem się żyłki przy feederach,przy spinningu się zdarzało.
Mycia żyłki do feedera to już kompletnie nie rozumie.
Dobre żyłki jakie używałem ostatnio przy metodzie feeder to:
1.Dragon Camou  - tania około 7,5 zł za 150 m
2.Trabucco T-Force Feeder droższa około 17 zł za 150 m

Jako że szpula/150 m nie wystarcza mi dłużej jak na 2/3 miesiące nie widzę powodu by inwestować w droższe żyłki lepiej kupić tanią a częściej wymieniać.


Mam taki samo podejscie.POZDRO [2013-01-11 18:12]

przemo1980

pojecia nie mam, jak zacinam słychać wyraźny zgrzyt na wędce tarcie żyłki, kij to Mikado Tryton



to ja bym obejrzał przelotki :)
[2013-01-11 19:15]

Artur z Ketrzyna

pojecia nie mam, jak zacinam słychać wyraźny zgrzyt na wędce tarcie żyłki, kij to Mikado Tryton



to ja bym obejrzał przelotki :)

Dokładnie, przelotki uszkodzone będą niszczyć każdą nawet najmocniejszą żyłkę. A poluzowanie i peknięte oczko w przelotce będzie zgrzytać. warto dokładnie obejrzeć kijek; na łączeniach, powłokę i stan przelotek, jak też ułożenie żyłki...
[2013-01-15 12:14]

Witam.Łowie prawie wyłącznie na feedery,w zeszłym sezonie stosowałem żyłki sufixa ale karpiowe.Żyłki typowe dedykowane do feedera są dość twarde i przy większych średnicach lubiły się skręcać.Dwa lata temu nawinąłem żyłkę mistrall amundson carp,nie droga,miedziany kolor na szpuli 250 m,jestem mile zaskoczony tą żyłka trwała i mocna.Łowię na Odrze stosuję średnice żyłek 0,28 i 0,30.Próbowałem plecionkę ale jak rzeka niesie jakieś zielsko to czyszczenie plecionki było masakryczne.
[2013-01-15 13:08]

pieter7410

Witam. Do feedera używam żyłki Dragona maxima carp & feeder 0.20. Łowiłem nią jeden sezon i mogę powiedzieć że to dobra żyłka. Zapłaciłem 26 zł. za 300m.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           [2013-01-15 13:09]