Zaloguj się do konta

Jaką żyłkę mam stosować?

utworzono: 2011/09/07 13:32
konger11

Witam, jestem początkujacym wędkarzem. Poszukuję dobrej żyłki, najlepeij gdybyście podali konkretny model.
1. Łowie na stawach gdzie woda nie jest zbyt czysta, dlatego myślałem o żyłce kolorowej, najlepiej zielonej2. Często używam spławika wagglera, wiec żyłka musiałaby pozwalać na dalekie rzuty
3. Łowie różne ryby, wiem teoretycznie na każdy gatunek ryby jest inna żyłka, ale w praktyce jest ianczej, bo nikt nie powiedział że na żyłke do połowi karpi, nie złapię np. amura.
4. Chce kupić coś porzadnego, może byc coś droższego, o grubosci 0.30-0.40 mm
5. Żyłka ajlepiej gdyby nie była zbytnio rozciagliwa, nie kreciła sie zbytnio i co najwazniejsze dobrze trzymała na węzłąch,
6. Plecionka mnie nie interesuje
7. Gdyby jeszcze była taka możliwość najlepiej gdyby to była żyłka, która nada się też na spining, ale to już nie jest konieczne, bo by trzeba było stworzyc żyłke idealną :D
8. Ogólnie to cos co sprawdziliście, na dpostawie własnego doświadczenia, coś z dobrej firmy.
Dzieki [2011-09-07 13:32]

andrzej49

Kolego do połowów na spławik w stawie stosowanie żyłki 0,30-0,40...chyba że,tam pływają ryby powyżej 20 kg.Łowię przede wszystkim na Bugu i w czasach kiedy używałem żyłek był to Stroft 0,18-0,22 max.Na taką żyłkę można spokojnie holować ryby do 10-12 kg.To są moje doświadczenia.Od ponad dziesięciu lat do wszystkich metod wędkowania stosuję tylko i wyłącznie plecionki i o żyłce już zapomniałem. Do niczego jednak nie namawiam bo patrząc na wpisy to każdy ma swoje upodobania.
Pozdrawiam.
[2011-09-07 16:10]

JaroDaw

Wydawało mi się że już dziś odpowiadałem w tym temacie ;/  Deya vo ?  [2011-09-07 16:27]

andrzej0817

Witam,

Polecam żyłkę Maver stone river 0,22. kolor pomarańczowo-czerwony, tonąca bez potrzeby odtłuszczania, używam jej do odległościówki, do federa też idealna, polecam, do kupienia w sklepach internetowych.

[2011-09-13 17:23]

Wydawało mi się że już dziś odpowiadałem w tym temacie ;/  Deya vo ? 



hmmmmm wątpie żebyśmy oboje mieli .... chyba że ... nie ja nic nie brałem, nie wąchałem, nie ćpałem, nie jarałem.... wiec to raczej nie halucy... no cóż. A do założyciela:
Szanowny Kolego! Po cóż się męczyć i zakładać kolejny wątek? Średnio piszesz takiego posta 2 minuty. A jakbyś wpisał jedną frazę w wyszukiwarkę to zaoszczędzasz minutę czterdziesci sekund. A teraz do tego musisz czekac na odp. Po co>? Po 20 sekudach miałbyś wszystko. I czas mógłbyś spędzić na kupowaniu tej że żyłki lub z kobietą.... Nastepnym razem poszukaj a Twoje życie będzie wygodniejsze  [2011-09-13 17:37]