Jaka żyłka na wodę z roślinnością wodną

/ 7 odpowiedzi
Witam. Mam problem przy wybotrze żyłki z jakiej firmy kupić tonący czy pływającą? Zastanawiam się też nad średnią żyłki między 0.16 i 0,18 ponieważ jezioro na którym łowię jest bardzo zarośnięte, zdążają się też większe ryby. Z góry Dzięki za pomoc.
ksieciu99

Czesc.Nie jestem moze znawca zylek ale skoro zdarzaja sie wieksze ryby i duzo porostow czy zaczepow jest to 0.18 moze byc za slaba.Poza tym nie napisales do jakiej metody lowienia potrzebujesz.Ja polecam robinson pro capr 0.30.Dlaczego??Bo wytrzymala 45min hol suma 170cm i wadze ok 35-40kg a kosztuje ok 25zl 300m.Oczywiscie sa zapewne lepsze i drozsze ale ja innej juz nie kupie.Inni niech sie wypowiedza.Pzdr (2015/07/02 12:32)

ogtw

Napisz, do czego ci ta żyłka będzie potrzebna, to może ci ktoś pomoże wybrać. (2015/07/02 12:34)

Hieronim69

Tom żyłkę potrzebuje do odległościówki. (2015/07/02 12:51)

użytkownik142580

Do odległościówki powinieneś wziąć żyłkę która tonie i ma małą rozciągliwość.
Żyłkę tonącą dlatego, żeby wiatr nie tworzył z niej łuku, który w efekcie "ściąga" cały zestaw.
Na większych odległościach i przy użyciu cienkich żyłek zacięcie może być znacząco słabsze, nierozciągliwa żyłka daje nam większą skuteczność zacięcia.
Ja ze swojej strony mogę polecić żyłkę MAVER River Stone. Opinii na jej temat znajdziesz sporo w necie. Średnicę musisz sobie sam dobrać.
(2015/07/02 14:32)

Artur z Ketrzyna

Tom żyłkę potrzebuje do odległościówki.

Jakiej spławik, czy grunt?
Mówisz większe ryby. Jakiej wielkości? bo jednym nad wodą wielkie są moje nie patelnaste. ;-), które do wody wracają. O oni takich na wędkach nie mieli, biedaki....
No cóż niech dalej chodzo za mną i psują mi miejscówki!!!!
Jak na patelnie będą walić wszytko, to ni jak im nie podpowiem co źle robią. (2015/07/03 09:42)

JKarp

Artur czy wiesz co to jest odległościówka ?
JK (2015/07/03 10:29)