Jaką zanętę,kulkę i przynętę na karpia,amura,lina

/ 6 odpowiedzi
Witam jakiej firmy i jaki zapach zanęty,kulek proteinowych na karpia,amura i lina wybrać
citipunk

Zależy jak chcesz nęcić- długoterminowo czy podczas wędkowania, jakie karpie chcesz łowić- te z zarybienia czy starsze okazy. Mi się sprawdza najtańsza zanęta- bo dużo osób ją stosuje. Dodaję do niej czegoś grubszego (przenica, kukurydza) staram się łowić regularnie w tym samym miejscu.
Patrząc na zapachy na karpia dostępne w sklepach karpie jest ich tyle że raczej to nie ma znaczenia- kwestia upodobań ryby na danym łowisku to trochę wywiadu z miejscowymi wędkarzami, trochę własnej praktyki.
Osobiście łowię na białe robaki/ pinkę- wpada lin, karp i inne ryby. Rada odnośnie robaków- kupując otwórz pudełko i powąchaj- jeśli śmierdzą padliną lub amoniakiem to zmień sklep.

Kulki, zanęty pelety: staram się wybierać te które podają skład i nie mają do ukrycia co jest w środku- w większości przypadków są one wykonane z prodduktów nieszkodliwych dla ryb. Jeśli byś czegoś nie zjadł to nie dawaj tego rybie- oczywiście gdyby to było wykonane w fabryce jedzenia a nie w warunkach produkcji karmy dla ryb. (2018/08/06 01:36)

JKarp

Zależy jak chcesz nęcić- długoterminowo czy podczas wędkowania, jakie karpie chcesz łowić- te z zarybienia czy starsze okazy. Mi się sprawdza najtańsza zanęta- bo dużo osób ją stosuje. Dodaję do niej czegoś grubszego (przenica, kukurydza) staram się łowić regularnie w tym samym miejscu. 
Patrząc na zapachy na karpia dostępne w sklepach karpie jest ich tyle że raczej to nie ma znaczenia- kwestia upodobań ryby na danym łowisku to trochę wywiadu z miejscowymi wędkarzami, trochę własnej praktyki. 
Osobiście łowię na białe robaki/ pinkę- wpada lin, karp i inne ryby. Rada odnośnie robaków- kupując otwórz pudełko i powąchaj- jeśli śmierdzą padliną lub amoniakiem to zmień sklep. 

Kulki, zanęty pelety: staram się wybierać te które podają skład i nie mają do ukrycia co jest w środku- w większości przypadków są one wykonane z prodduktów nieszkodliwych dla ryb. Jeśli byś czegoś nie zjadł to nie dawaj tego rybie- oczywiście gdyby to było wykonane w fabryce jedzenia a nie w warunkach produkcji karmy dla ryb.
To jakie firmy podają skład ?
Ktoś kto robi na sprzedaż kulki, zanęty itd musi mieć powzolenie weterynaryjne i warunki prodkcji dość często są na podobnym poziomie sanitarnym jak produkcja żywności dla ludzi. Oczywiście mówię o naszych polskich kulaczach a nie firmach przepakowujących gotowe kulki sprowadzone z Holandii.
JKarp (2018/08/06 10:27)

krystian_goga

Dziękuję za odpowiedź chce łowić starsze karpie i właśnie nie wiem jakie wybrać (2018/08/06 14:39)

citipunk

To jakie firmy podają skład ?

Nie będę rekamował firm: wystarczy spojrzeć na opakowanie.
Znając skłąd a nie znając proporcji nie oddtworzysz produktu. 'Barwniki i aromaty" w składzie coprawda niewiele mówi czy to trucizna czy nie (nie znalazłem np barwnika spożywszczego fluo stosowanego w pieczywie fiuo).

Odpukać- jak dziecko zje taki produkt dla ryb i się struje to lekarz na pogotowiu pierwsze o co spyta to skład produktu którym się struło. Mając zanęte bez podanego składu lekarzowi jest łatwiej oddtruć dziecko które zjadło klej czy wypiło plyn do mycia naczyć.

"Nasz polskie" ... ile z naszych to import z Chin w opakowaniach gdzie rzekomy polski producent nakleja na to tylko etykietki? Nawet nie ma informacji gdzie produkt został wyprodukowany.

Na jednym z łowisk w moim okręgu po zawodach karpiowych padło ponad 40 dużych sandaczy w łowisku. sekcja zwłok: kulki proteinowe z mączki rybnej zatkały im przewód pokarmowy pęczniejąc. (2018/08/06 21:29)

JKarp

Ja używam "nasze polskie" kulki i dibrze mi z tym.
A od kiedy sandacze jedzą kulki i to aż 40 sztuk ? Bajki z mchu i paproci ;-) bo wychodzi, że kulki są robione z mączek rybnych a tak nie jest. Mączek dodaje się mało do są stosunkowo drogie i nie w każdych kulkach one są bo nie ma takiej potrzeby.

Jeśli chodzi o spożywanie zanęt i kulek przez dzieci - na każdym opakowaniu jest adnotacja, że to produkt dla ryb. Po drugie co za matoł pozwala, żeby dziecko to zjadło? Po trzecie produkty w zanętach i kulkach nie są trujące - poczytaj i poszukaj nazw składników a zobaczysz, że krzywdy nie zrobią. No chyba, że ktoś zje kilo kulek ...na raz.

Jesli chodzi o skład - producenci mają obowiązek podawania składu. Więc pisanie, że wybierasz tylko takie jest masłem maslanym. Wszyscy podają - jedni się rozpisują a drudzy lakonicznie piszą mączki itd.

@krystian_goga
Natomiast jesli chodzi o same kulki - proponuję zakupić na początek kulki jakieś owocowe np truskawka a drugie sqiud. W ten sposób masz możliwość kombinacji smaków. I nie skupiaj się na złotych kulkach bo takich nie ma. Skup się na szukaniu miejsca.
JKarp (2018/08/07 09:36)

notaki

Skup się na szukaniu miejsca.
JKarp
Święte slowa .
Przykład z poprzedniego weekendu. Upał jak jasna cholera przyjechalem w poludnie, łowię na method , na jakieś tanie węgierskie kilki 10 mm "honey" plus pellet 1 mm McCarp ( tez taniocha ) . Tyle tylko, ze od dwóch lat mam upatrzoną górkę z pieknym wyplaszczeniem jakies 10 m2.
Zanecilem trochę rakietą ( jakieś 8 rzutów ) i łowie. Brzeg pełny, wszyscy mowią , ze nic nie bierze, ze szkoda lowić etc...
Pierwsze dwie godziny martwe, a potem się zaczęlo... leszcze po 50 cm, piekny ( ponad kilogram ) karas, ptem podeszły karpie , takie po 2-4 kg.
Do rana wyjąlem ich 9.

Sasiedzi ( pewnie z siedmiu na lowisku ) byli bez brania praktycznie , przerzucając się kulkami renomowanych firm. W koncu jeden podszedł i poprosił o pare kulek. Nie ma sprawy . Na moje tez nic.
(2018/08/07 20:17)