Jaka zanęta na Kanał Mioduński ?

/ 5 odpowiedzi
Witam ,tak jak w temacie w niedziele są zawody na kanale Midouńskim mam w planach , zmieszać dwie zanęty a dokłądniej. 

• 0,5kg zanęty czerwona płoć oraz czerwony leszcz 0.5kg 
• Dodać do tego konopie prażone
• Dodać paczkę ochotki oraz białych robaków.

Teraz pytanie na co łowić ? , robak czy konopie ?

LeoAmator

Na mioduńskim łowiłem lata temu i to wiosną , ale z tego co pamiętam to biały i czerwony robak a poza tym to wszystko zależy od ruchu wody.To znaczy jak płynie.Ty sprawdz na co bedzie skubać na poczatku zawodów i bedziesz miał odpowiedz na co łowić dalej.Nie wiem tylko czy Twoja ilość zanęty będzie wystarczająca. (2016/09/08 23:52)

Artur z Ketrzyna

często na tym kanale wygrywali łowiąc na ochotkę.
powinieneś tez zabezpieczać się w pinkę.
Co do ilości zanęty to ciut mało na zawody.2-3 kg postawa, bo będą walić jak wlezie by rybę zwabić i utrzymać.
Dobrze mieć wyrzutkę bo czasami trzeba rybkę ciągnąć spod drugiej strony kanału.
  (2016/09/09 00:03)

patryk-kociemba

Witam ,tak jak w temacie w niedziele są zawody na kanale Midouńskim mam w planach , zmieszać dwie zanęty a dokłądniej. 

patzrać na skąłd twojej mieszanki nie wiem co konkretnie będziesz chciał łowić, choć wnioskuję, że płotki. Nie dodawaj ochotki do zanęty bo taka ilości poprostu sie zgubi i nic z tego nie będzie - pozostaw na haczyk. Zamiast białych robaków dodał bym pinkę  i oczywiście co będzie konieczne to glina by zanęta nie odpłyneła z pola nęcenia.  Dokładniejszych informacji chyba nikt ci nie poda bez wiedzy jaki uciąg wody jest oraz na jaką rybę sie przygotowujesz.
pozdrawiam
P.
  (2016/09/09 08:12)

Artur z Ketrzyna

patzrać na skąłd twojej mieszanki nie wiem co konkretnie będziesz chciał łowić, choć wnioskuję, że płotki. Nie dodawaj ochotki do zanęty bo taka ilości poprostu sie zgubi i nic z tego nie będzie - pozostaw na haczyk. Zamiast białych robaków dodał bym pinkę  i oczywiście co będzie konieczne to glina by zanęta nie odpłyneła z pola nęcenia.  Dokładniejszych informacji chyba nikt ci nie poda bez wiedzy jaki uciąg wody jest oraz na jaką rybę sie przygotowujesz.
pozdrawiam
P.

Uciąg nie duży i zmienny jak to w kanale. Łowiłem tam i na zawodach i od tak. I co do ochotki to ładnie się tam spisuje właśnie w zanęcie, tylko ilościowo to dodają jej nawet litr.
Jakie ryby?
leszcz, krąp, płoć, wzdręga, czasami nieźle dopisuje uklejka ale napewno nie jesienią, okoń itd.
Głównie leszcz, krąp i płoć.
Co do wędziska to 8m jest super, ale czesot trzeba bliżej lub dalej wędkować, zależy od stanowiska.
Poza rybami zawodniczymi są tam i sumy, węgorze, nawet sandacz się przypałęta itd.
Co do leszczy, to idealnie się je łowi jak jacht na silniku przepłynie. Walisz zestaw tuż a nim w zmieszaną wodę.
spławiki 0,8-2,0 g, a czasami można i 3 g. wszytko zależy co dla ciebie jest git. (2016/09/09 09:56)

kacper-zbiczynski

Trochę poeksperymentowałem mianowicie kupiłem zanętę na leszcza Tomasza Nysztala , do tego paczkę prażonych konopi które rozrobiłem w słoiku z wodą mam zamiar te wode wraz z konopiami zmieszać z zanętą. Oraz do tego dodać czerwone robaki ! :D (2016/09/10 21:10)