Zaloguj się do konta

Jaka zanęta najlepsza na lina, płoć, karaś?

utworzono: 2015/05/07 23:30
Kuki22

Witam. powiedzcie jaka jest nalepsza zanęta na lina, karasia i płoć i jakie dodatki mozna dodać aby zwiększyć efektywność? Na co najlepiej łowić grunt czy spławiki?
W najbliższą niedziele wybieram się na grunt i spławik. Dzień prędzej chce zanęcić to miejsce gdzie zamierzam łowić. Jest to dobry pomysł? Zdam relacje z niedzieli. Pozdrawiam.
Pochwalcie się co wy złowiliście i jaką metodą. [2015-05-07 23:30]

jakub5375

Przede wszystkim nie ma jednej zanęty na te trzy gatunki.. Oczywiście możesz użyć zanęty uniwersalnej, ale ja osobiście jej nie polecam.. Zrób dwa rodzaje zanęty - pierwsza na karasia i lina: zanęta Lin-Karaś ( firma wegług uznania), warto dodać czerwonych robaków i płatków owsianych.. - druga to płociowa: Zanęta płoć ( firma wegług uznania) warto dodać konopie i pinke. To najprostrzy sposób :) [2015-05-08 08:14]

Kuki22

Dzięki za rade :) Popróbuje :)
[2015-05-08 11:49]

Jędrula

Dzięki za rade :) Popróbuje :)

Jak chcesz uniwersalną zanętę na wspomniane przez Ciebie ryby to polecam zanętę Dragona Magnum zielony lin-karaś . Po dodaniu do mieszanki cynamonu ( płaska łyżeczka na 1kg suchej zanęty ) poza linem i karasiem podchodzi chętnie płoć . A jak jeszcze zasypiesz białe lub kuku cynamonem to przy odrobinie szczęścia odniesiesz sukces . Polecam przetestować , na moich wodach sprawdza się ten patent .

[2015-05-08 11:59]

Kuki22

Dzięki wielkie :)  dosypie cynamon i dodam kukurydzy i białych robaków bo kupiłem właśnie zanęte uniwersalną. Zobaczymy jakie będą efekty :)  [2015-05-08 12:27]

RafaRyb

Ja polecam zrobić kupic zanete dragon lin-karaś i mieszanke ziaren np. Konopie kukurydza pszenica itp. Do tego kilka paczek czerwonych robakow i do dzieła ;) [2015-05-08 12:42]

RafaRyb

Ja polecam zrobić kupic zanete dragon lin-karaś i mieszanke ziaren np. Konopie kukurydza pszenica itp. Do tego kilka paczek czerwonych robakow i do dzieła ;) [2015-05-08 12:43]

SVT

Tak jak koledzy wyżej napisali : Dragon Magnum - gruboziarnista zanęta z dodatkiem kukurydzy. Z płatkami daj sobie spokój, płatki wabią leszcza i krąpie. Zatem u mnie na rzece Nogat, bardzo dobrze spisał się dip (atraktor) Halibut , dodany do zanęty. Znowu na wodzie stojącej dendrobeny lub (gnojaki) jak kto woli. Zostawione w pojemniku bez podłoża, lekko się nadpsuły (wydzielając ciecz) i dodawałem je do zanęty w sporej ilości. Ale ten sposób to łowienie z marszu. [2015-05-08 14:03]

Kuki22

Dzięki za cenne porady :) [2015-05-09 12:38]

DanielB29

Ja uzywalem zanety uniwersalnej firmy stil tej 2,5 kg i powiem ze ladne linki na bata podchodzily nie liczac plotek czy leszczy  [2015-05-09 17:41]

Kuki22

Ni i byłem dziś od samego rana na grunt i spławik. miałem zanete uniwersalna i lin-karaś efekt jedna płotk. brania bardzo złe. Ale napewno przez zmiane pogody tak mi sie wydaje. na poprawienie humoru trafił się szczupak na żywca 57cm. 1.35 kg :)
[2015-05-10 20:06]

dendrobena

Nie używam kupnych zanęt. Bazuję na zanętach naturalnych. Na wyniki nie narzekam. Obecnie brania słabe ale coś się zawsze złowi. Pozdrawiam. [2015-05-24 09:33]

Morciaty

Powiem tak. Długo nie mogłem się wstrzelić z zanętą na lina. Próbowałem bardzo wielu, wielu mieszanek. Jednak w końcu trafiłem. I nie była to typowa zanęta na lina. Kupiłem zanętę Lorenca - Płoć. Ma słodki czekoladowy aromat i bardzo dobrze smuży. Do tego dodawałem: kukurydzę z puszki, siekane czerwone robaki oraz białe robaki i mrożone pinki. Kule były zatem bardzo bogate i zaciekawiły "moje" liny;) Wyglądało to tak, że po wrzuceniu do wody i rozsypaniu się kul na dnie, do miejscówki od razu wpływała drobnica i zaczynało się zamieszanie. Za ok pół godziny pojawiały się linowe bąbelki na wodzie i zaczynał zasysać z dna robaczki. Czasem robiły to z takim smakiem, że aż muszelki wypływały na wierzch w chmurach bąbelków. Ta zanęta sprawdziła mi się na moich obu łowiskach gdzie regularnie łowię. Możesz spróbować i Ty!!! ;)
[2015-05-24 12:09]

Kuki22

Tą zanęte idzie łatwo dostać w sklepach? Brzmi ciekawie jestem zaciekawiony musze wypróbować :)  [2015-05-24 12:27]

Morciaty

Myślę że tak. U mnie w małym mieście bez problemu można ją kupić. [2015-05-24 13:59]

MATCH 2000

Ja też nie kupuję gotowe zanęty.Robię wg.własnej receptury.Składniki kupuję na targu i w sklepie spożywczym.Uważam że wyniki mam dobre. [2015-07-05 11:21]