Jaka zanęta na karasia

/ 24 odpowiedzi

witam wszystkich wedkarzy bylem  dzis  na  rybach zlowilem 3 ladne  karasie hym co mam zrobic zeby ich jescze wiecej zlowic uzywalem zanety gutkiewicza splawik 1,5 g zylka nr 14 i haczyk 14 lowilem  na czerwone  robaczki i biale mozecie mi pomodz doradzic jaka zaneta bedzie  jeszce lepsza na  karasi  itp 

Patrol94


Zostaw i używaj tego na co miałeś efekty. Doradzi ktoś tobie sensasa a możesz nie mieć na niego żadnych efektów. Powodzenia. (2011/03/29 08:22)

rungem


Witam.
Nie daleko mam świetne jezioro na karasie. Jest taki okres ( kwiecień, maj), że łapie takie od 0,5-0,7kg nieraz złapie się coś większego jak i mniejszego. I zauważyłem, że właśnie złapie 3-4 sztuki i po braniach na dłuższy czas tj na dobre 2-3h( ale nie zawsze). Nawet zanęcanie nic nie daję. A jeśli chodzi o zanętę to ja stosuję proporcje bardzo dużo czerstwego chleba zmieszanego z małą ilością zanęty( dosłownie śladowe ilości, żeby to wszystko się nie rozpadało) tu już nie patrzę jaką, bo sprawdziły mi się wszystkie, których używałem. Zawszę stosowałem chleb do zanęcania na karasie i nie narzekam na wyniki. Spróbuj, może tobie też się sprawdzi, a jeśli nie to wrócisz do tej którą stosowałeś. Pozdrawiam. (2011/03/29 10:33)

rungem


Zapomniałem jeszcze o bardzo ważnej kwestii, a mianowicie ilość wrzucanej zanęty. Radziłbym wrzucanie małych ilości zanęty bo szybko kwaśnieje. A później to już "spokój" na długi czas. (2011/03/29 10:38)

karpik12456


aha  oki  spoko  dzieki ile  mam dodac  tego chleba do zanety  co a  czy  mozna  jeszce na  karasia  dodac  bulki tartej  (2011/03/29 11:34)

karpik12456


te  karasie   zlowilem  w  sobote w niedziele  braly  troche  mniejsze a w ale poniedzialek zlowilem  3 troche  wieksze od tych co na  zdjeciu  jutro tez  sie  wybiore dadam  tego chleba a  i jescze  jedno one  biora  strasznie  delikatnie  moze lepiej  zmienic  na mniejsze  splawik i haczyk co  jak myslisz splawika uzywalem 1,5 grama a  moze jeszce  ktos  inny  mi  doradzi

 

(2011/03/29 11:44)

nasu


Witam ja na wiosenne kerasie używam żyłki głównej 12 przypon 10 spławik 1.5G. Haczyk 18 na to dwie pinki. Zanętę, jaka stosuje to firma Traper Lin Karaś do zanęty dodaje jeszcze pinek (oczywiście po rozrobieniu ja zanęty:)) Od dwóch dni średnio po 10 Karasi tak godzinkę może półtorej wędkowania. Dzisiaj natomiast złapałem grubego karasia na czerwonego robaka zostawionego na dnie a spławik wystawał z wody pod kontem 45 stopni. Mam nadzieje ze cos pomogłem. 

(2011/03/29 11:58)

u?ytkownik35849


witaj ja stosuję również zanętę trapera tyle że ja troszkę tuninguje dodając pinkę posiekane czerwone robaki miód i wanilie karasie i liny bardzo lubią słodki pokarm wypróbuj na pewno podziała ja jeśli wybieram się na wyprawę na liny i karasie to zawsze stosuję tak przygotowaną zanętę i naprawdę ci polecam bo działa możesz jeszcze troszkę do zanęty dodać kukurydzy ale bez przesady powiedzmy że taka garstkę.Ja byłem w niedziele pierwsza wyprawa w tym roku i 7 szt same karasie i kilka płoteczek sezon uważam za otwarty.Życzę ci połamania wędek w sezonie 2011.Pozdrawiam (2011/03/29 12:30)

karpik12456


oki dzieki tobie tez zycze polamania kija (2011/03/29 13:03)

rungem


Bułka tarta też może być, stosowałem również, ale bardziej sprawdzał mi się chleb. Na początek dorzuciłbym nie za dużo (2-3 kromki namoczone w wodzie, wodę odciskamy i dodajemy chleb do zanęty), jeżeli mówisz, że przychodzą coraz większe. Musisz sprawdzić czy będzie im smakowało, jeśli tak to dodawaj coraz więcej, jeśli nie to zrezygnuj, ale nie sądzę żeby tak było. Często mi się zdarzało, że przyjeżdżałem na łowisko które ktoś już zanęcił swoją zanętą. Ja wrzuciłem swoją i nie miałem brań przez parę godzin (jedynie małych karasi), ale później przypływały ładniejsze sztuki. To była chyba już kwestia przyzwyczajenia ryby do zanęty.
 Jeśli chodzi o ten spławik to już kwestia gustu jak kto woli czy bardziej finezyjnie czy też "cięższy" sprzęt. Ja zazwyczaj używałem spławika 3g, żyłka 0.16 i dużego haczyka nr 6 nieraz 8 na to dwa czerwone i dwa białe i do wody.

Mam pytanie jak daleko od brzegu łowisz i jak tam jest głęboko? (2011/03/29 13:40)

karpik12456


hym 7  m  od  brzegu okolo 60 cm  glebokosci 

 

(2011/03/29 23:07)

karpik12456


a co do splawika to jutro zaloze  mikado 0,7 gram a  na  drugiej  gutkiewicza  1  gram poniewaz bardzo delikatnie  i  ostroznie tam  biora  jutro jade na ryby i napisze tobie co zlowilem  (2011/03/29 23:14)

rungem


Ja na "moim" łowisku też łapie tak blisko, tylko trochę głębiej jest. To możesz jak nie będzie fali wrzucić suchy (nie namoczony chleb) porwać na małe kawałki. Ja tak robiłem jak zmieniałem łowisko i patrzyłem czy wypływają karasie do niego. Często widać było jak przepływają pomiędzy trzcinkami. Bardzo fajny widok. Jak wrócisz z połowu to mi napisz jak tam brały, bo również chcę iść na karasie w przyszłym tygodniu. (2011/03/30 17:22)

karpik12456


czesc  bylem dzis  na  rybach  lipa  slabo  na  12 wedkarzy zlowiono dzis  2  karasie  nie  wiem dlaczego  nie  bral  byla dzis  bardzo  ladna  pogoda  cieplo  slaby wiatr  tylko  zauwazylem  ja  ganial  szczupak i  okonie  za  drobnica  raz  sie  nawet  pokazal  piekna  sztuka pewnie  byla  jutro zrobie  sobie  wolne  moze  w  sobote sobie  pojade  a  ty  kiedy  jedziesz  na  rybki (2011/03/30 19:35)

rungem


W przyszłym tygodniu, bo mam jeszcze nogę w gipsie. Przez ten gips "przegapiłem" ostatni lód. Ale się teraz odegram he he:-) (2011/03/30 20:11)

karpik12456


aha  oki  to  polamania  kija  i szybkiego  powrotu  do zdrowia 3 maj cze (2011/03/30 22:13)

Waldi Fish


A gdzie łowiłeś te karasie? (2011/04/26 20:10)

marek-sekmistrz


witam ja lowie   na starej wodzie we Wroclawiu  (2016/12/04 19:27)

dendrobena


Mam swoją tajemniczą zanętę.Takie karasie jak na fotce to nic nowego. (2016/12/13 09:45)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.