Jaka zanęta na leszcza?

/ 8 odpowiedzi

Niedługo mam zamiar wybrać się z kolegą na jeziorko na grunt . Jest to małe jeziorko i są tu ryby (łapie na ym jeziorku kilka lat i miałem kilka dużych ryb) . Występują tu karpie , ale najczęściej to taki się trafi do 3 kilo , leszcze też są ( ostatni z kolegą złapaliśmy sporo takich po 300 - 400 g ) i tu moje pytanie jaka najlepsza będzie zanęta na takie leszcze 0,5 kg ?? łapie na głębokości 2-3 m .

u?ytkownik38976


Ja myślę, że jesli na grunt z koszykiem, to najlepsza będzie kupna Feeder z dodatkami leszczowymi (Coprah Mellase, melasa w płynie, konopie prażone itp). (2010/06/01 08:54)

vinci85


hej

Ja bym też łowił na telewizorek troche pinki kukurydzy konopii pszenicy, to wszystko do zanęty sypkiej więc jest spory wybór. Zanęta najlepeij ciemnego koloru,  jak nie to dodaj troche ziemi i bedzie po krzyku:] na hak tym co necisz najwięcej. Proponuję kanapke biały robak kukurydza lub czerwony i jakies nasionko:]takie jest moje zdanie.

połamania

(2010/06/01 09:52)

Matys24


Tak jak było już wspomniane czyli zanęta feeder a do niej pinka, ja osobiście polecam też dodanie płatków owsianych. a co do przynęty to wszystko było już powiedziane. Połamania (2010/06/01 13:08)

LapiePlocie


Witaj, koledzy up maja książkową wiedzę poprawną i godną zastosowania, lecz ja polecę Ci coś co na moim łowisku się sprawdziło w 100%. Nastawiając się na rybę gatunku leszcz ciężko określić jakiej wielkości osobnik wejdzie w zanętę więc proponuję tak:

Zanęta do koszyczka( na opakowaniu musi pisać feeder- łatwiejsze jej wymywanie), dodaj siekanych rosówek(22.00-22.30 latareczka na trawnik i masz ich pełno) oraz bardzo skuteczny jest makaron "kolanka" wszystko wymieszaj, ładuj do koszyka a na hak 1-2 makarony + pół rosówki.

Pozdro.. (2010/06/01 13:54)

rafai


powiem tak.znam jeziorko o podobnych parametrach głębokości i wielkości łapanych na nim leszczy.zrobiłem próbę na jednego feedera poszła gotowa zanęta trapera na leszcza na drugiego tylko bułka tarta z płatkami owsianymi na obu kijach biały robak.różnica?dla mnie żadna bynajmniej niezauważalna.według mnie intensywność brań taka sama w obu przypadkach. (2010/06/01 18:40)

bravo


na leszcza jako zanente kuppuje otreby przenne są bardzo tanie i są tam wszystkie ziarna i dodaje je do zanenty kupnej . Dodaje też zapchy jak kokos do tego kleju wedkarskiegoi gotowe . życze polamanie kija cześć.

(2010/06/01 22:06)

przemo1980


Zanęta Traper Sekret Leszcz żółty(super zanęta,już długi czas nie mogę jej trafić u mnie w sklepie),ewentualnie Traper Gold Leszcz. Do tego trochę płatków owsianych,wanilia i trochę kolendry, a i jeszcze ziarno konopi i pinki.

(2010/06/01 22:33)

gruby0113


Super porady sam mieszam z tymi składnikami ale jest jeszcze troszkę zapomniany lecz skuteczny dodatek i przynęta zarazem to KASTERY. Też możesz popróbować (2010/06/02 00:33)