Jaką wybrać wędkę do połowu karpia.

/ 9 odpowiedzi
Tak jak w temacie. Powoli zaczynam zastanawiać się na skompletowaniem sprzętu na nadchodzący sezon. Sprzęt muchowy już mam skompletowany teraz kolej na gruntowy zestaw do połowów karpia. Mam pytanie do kolegów wędkarzy jaką wędkę polecili by do wędkowania z gruntu. Głównie chodzi o karpie - do 15kg większych na wybranym przeze mnie łowisku prawdopodobnie nie ma.
Zastanawiam się pomiędzy:


1. Shimano Alivio CX Specimen 366cm/3lb  3cz.
2. Daiwa Black Widow Carp 360cm 3lbs 3 cz.
3. Mikado Silver Eagle Carp 360 3Lb  3 cz
Czy byś może polecilibyście coś jeszcze innego ( dodam iż wędkuję od ponad roku i dopiero zaczynam kompletować swoje zestawy)

A tak przy okazji kołowrotek lepszy z wolnym biegiem czy bez? Jakieś konkretne egzemplarze?
Chciałbym zmieścić się w przedziale 400-500zł (wędzisko + kołowrotek).


Proszę o pomoc i zapraszam do dyskusji :)

piotrcarp


1 lub 2 sa to sprawdzone modele i bedziesz zadowolony z ich uzytkowania.Aco do kolowrotkow to kwestia przyzwyczajenia z wolnym biegiem sa wygodniejsze proponuje np. Anaconde magic runnera III i bedziesz mial sprzet na kilka sezonow.
(2012/01/28 09:49)

nanus


1 lub 2 sa to sprawdzone modele i będziesz zadowolony z ich użytkowania.A co do kolowrotków to kwestia przyzwyczajenia z wolnym biegiem sa wygodniejsze proponuje np. Anaconde magic runnera III i bedziesz mial sprzet na kilka sezonow.

popieram kolege w 100%

(2012/01/28 10:20)

przem88


1 lub 2 sa to sprawdzone modele i bedziesz zadowolony z ich uzytkowania.


Opinie o tych modelach przewijają się przez forum non stop, poszukaj i poczytaj opinie duzo większej liczby użytkowników

Pozdrawiam

przem88 (2012/01/28 12:52)

wojtek13


1 tez jemam (2012/01/28 12:59)

xeio


a taki sprzęt ?
 Shimano Hyperloop BX Specimen 3,66m / 2,75lbs (2012/01/28 13:10)

xeio


a taki model?
 Shimano Hyperloop BX Specimen 3,66m / 2,75lbs (2012/01/28 13:11)

gaardian



Tak jak w temacie. Powoli zaczynam zastanawiać się na skompletowaniem sprzętu na nadchodzący sezon. Sprzęt muchowy już mam skompletowany teraz kolej na gruntowy zestaw do połowów karpia. Mam pytanie do kolegów wędkarzy jaką wędkę polecili by do wędkowania z gruntu. Głównie chodzi o karpie - do 15kg większych na wybranym przeze mnie łowisku prawdopodobnie nie ma.
Zastanawiam się pomiędzy:


1. Shimano Alivio CX Specimen 366cm/3lb  3cz.
2. Daiwa Black Widow Carp 360cm 3lbs 3 cz.
3. Mikado Silver Eagle Carp 360 3Lb  3 cz
Czy byś może polecilibyście coś jeszcze innego ( dodam iż wędkuję od ponad roku i dopiero zaczynam kompletować swoje zestawy)

A tak przy okazji kołowrotek lepszy z wolnym biegiem czy bez? Jakieś konkretne egzemplarze?
Chciałbym zmieścić się w przedziale 400-500zł (wędzisko + kołowrotek).


Proszę o pomoc i zapraszam do dyskusji :)


Przede wszystkim musisz zdecydować się czy kije będą Ci służyły do wywózki czy do rzutów na dalekie odległości.
Jeśli kupisz kije miękkie to przy wyrzucie będziesz miał dyskomfort z powodu obawy przed przeciążeniem jak i krótkich dystansów wyrzutu. Z kolei jak będziesz wywoził to na sztywnym kiju nie ma już takiej frajdy z holu ryby...
Mikado sobie odpuść - chyba że na żywca (2012/01/28 13:29)

Frytek98


Witaj 

Jeśli chodzi o kijki to SHIMANO i DAIWA dobry wybór lecz uchwyt do kołowrotka z całej seri Black Widow no powiedzmy szczerze dup* nie urywa.

Cała seria bardzo mięciutka frajda z holu niesamowita :)

Jeśli chodzi o kołowrotek to na początek lepszy będzie z wolnym biegiem.

Pozdrawiam (2013/01/12 13:44)

spines21


http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=w%EAdkadopo%B3owukarpia.

http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=w%EAdkakarpiowa (2013/01/12 13:59)