Zaloguj się do konta

Jaką wybrać podpórkę, tzw. okulary?

utworzono: 2012/01/12 07:00
Przemo-77

      W sezonie 2012 chciałbym powędkować pickerami. Jeśli chodzi o zestawy to mam już wszystko skompletowane. Zastanawiam się nad podpórkami. Do tej pory używałem tradycyjnych podpórek w kształcie litery V lub U. Zauważyłem jednak że w sklepach są dostępne inne podpórki tak zwane okulary w kształcie leżącej na boku i wygiętej ku górze cyfry 8 i w kształcie półksiężyca którego wewnętrzna cześć jest wykonana z gumowej i elastycznej rurki. Jaki cel ma stosowanie tego rodzaju podpórek? Chodzi o lepszą sygnalizację brania? Warto kupić takie podpórki, czy to nie jest jakiś bajer ? Jeśli warto zaopatrzeć się w te podpórki to w jaki rodzaj (wędkowanie pickerami) ?

[2012-01-12 07:00]

ryukon1975

Pod picker wybrał bym coś z takich jak w linku.

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/jaxon-gwintowane-wkrecane-nasadki-g3-a61-p406-k1897.html


Sam też myślałem o czymś na nowy sezon ,tylko pod ciężkie feedery.Już zdecydowałem się na tri- pod.Muszę tylko wybrać konkretny model.
[2012-01-12 08:00]

twisterek

ja podpurki wykonalem sam wg wlasnego uznania wystarczy kawalek druta gumowy werzyk i spawarka sprawdzaja mi sie od 2 lat nie zamienie je na inne nowe ze sklepu [2012-01-12 08:11]

89krzysztof

Przy zakupie zwróć też uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Ja kupiłem takie zwykłe po 18zł sztuka zakończone "literką" V. Takie, gdzie można zmieniać końcówki i regulować długość. Wszystko było dobrze, dopóki nie wybrałem się nad kamienisty brzeg. Przy próbie wbicia się krzywiły. Dobry materiał, z którego są wykonane podpórki to wg mnie podstawa przy wyborze.  [2012-01-12 09:18]

mlodystm

kiedys widzialem podprke samo róbke z rurki , a zamiast tej plastikowej "V" był wieszak druciany taki na kurtki np , wygiety w tą lezącą ósemke
[2012-01-12 09:48]

najlepiej drewnianą jak to pokazuje na swych zdjęciach pewien wędkarz
Ciężki feeder rzeczny [2012-01-12 10:23]

ryukon1975

najlepiej drewnianą jak to pokazuje na swych zdjęciach pewien wędkarz 
Ciężki feeder rzeczny



Ten wędkarz tnie wszystko.
Więc strażniku internetowy wracaj do wewnętrznej wojny z swoim kolegą z ssr,którą wczoraj rozpocząłeś.Jak masz coś do mnie zapraszam nad wodę,jak wiesz co to woda.Chyba że mi wypiszesz mandat wirtualny.
Nie ,nie wypiszesz bo ssr nie ma praw do karania czymkolwiek.:)

Wcześniejsze wpisy zignorowałem,ale to nie pierwszy Twój dzisiejszy wpis pod moim adresem.
Z mojego punktu widzenia to żałosne,że tylko na tyle stać strażnika.:)))
Żałosne jak i żałosny jest obraz ssr jaki tu budujecie.



[2012-01-12 10:43]

bluehornet

Mirek - nie popadaj w paranoję z tymi podpórkami zrobionymi z gałęzi ściętego przez bobry drzewa !!!



Co innego z podpórkami wyciętymi z rosnącego , żywego drzewa !!
A jak Krzysiek rozpali ognisko i do podtrzymania ognia użyje gałęzi z tej fotki , to też cię zaintryguje ? [2012-01-12 11:11]

sorry ale wg. mnie wygląda to tak..., bez osobistej animozji do właściciela zdjęć, skoro bobry wygryzły to ok  wystarczy napisać a nie napinać się i tyle...lecz ktoś obserwujący te foty nie wie ,że wygryzły bobry drzewa? Jeżeli chodzi o SSR wiem,że jesteś wielkim przeciwnikiem tej organizacji , ale pamiętaj nie bierz wszystkich jedna miarą -a o  resztę to się Kolego nie martw na naszym rejonie SSR ma się ona lepiej niż ty  hefeed8 .  Pozdrawiam [2012-01-12 14:16]

ryukon1975

sorry ale wg. mnie wygląda to tak..., bez osobistej animozji do właściciela zdjęć, skoro bobry wygryzły to ok  wystarczy napisać a nie napinać się i tyle...lecz ktoś obserwujący te foty nie wie ,że wygryzły bobry drzewa? Jeżeli chodzi o SSR wiem,że jesteś wielkim przeciwnikiem tej organizacji , ale pamiętaj nie bierz wszystkich jedna miarą -a o  resztę to się Kolego nie martw na naszym rejonie SSR ma się ona lepiej niż ty  hefeed8 .  Pozdrawiam


Nie jestem przeciwnikiem SSR,to Wy strażnicy żeście to sobie wmówili.
Jestem tylko przeciwnikiem tego jak obecnie wygląda ochrona wód i ryb w naszym kraju.Niestety dla Was,to Wy strażnicy SSR między innymi tą ochronę reprezentujecie.
Argument że gdzieś tam daleko jest pięknie i strażników jest nad wodą sporo, traktuję z wielkim przymrużeniem oka bo dużo bardziej przemawiają do mnie fakty.

Krzaków ,drzew itp.u mnie nad wodą nie brakuje.Może się to zmienić tylko wtedy jak wpadną tu "wędkarze" z plastikowymi podpórkami z Chin.Będą wycinać stanowiska i drogi dojazdowe ponad potrzeby.
[2012-01-12 14:34]

bluehornet

Nie dajmy się ponosić emocjom .
[2012-01-12 14:37]

hefeed, daruj sobie te "sympatyczne" uogólnienia o SSR. Manifestujesz to już nie po raz pierwszy. Odpuść lepiej chłopie, odpuść. Masz coś do kogoś, to nie wjeżdżaj na jego funkcje, którą pełni więcej osób, ale napisz komuś co masz do człowieka, a nie do SSR.  [2012-01-12 14:58]

Maćku masz całkowitą rację , facet nie wie co pisze, nie zna realiów pracy naszych straży i ich skuteczności . Ja i moja grupa SSR w  roku 2011 była najlepiej działającą grupą w byłym woj.Jeleniogórskim :) [2012-01-12 15:07]

lecz ktoś obserwujący te foty nie wie ,że wygryzły bobry drzewa?

A co - może nie widać , że to robota boberków ? Krzysiek sam podgryzł ?

na fotkach w profilu nie widać,że to robota boberków Kolego sympatyczny :) Pozdrawiam
Ciężki feeder rzeczny  proszę się przypatrzyć :) [2012-01-12 15:09]

ryukon1975

hefeed, daruj sobie te "sympatyczne" uogólnienia o SSR. Manifestujesz to już nie po raz pierwszy. Odpuść lepiej chłopie, odpuść. Masz coś do kogoś, to nie wjeżdżaj na jego funkcje, którą pełni więcej osób, ale napisz komuś co masz do człowieka, a nie do SSR. 



Chcesz zabrać głos popatrz o czym mówisz.
To Meridianon dziś tu i pod moim wpisem wytyka mi "błędy".
Jeśli chodzi o manifestacje to robię to w o wiele skromniejszy sposób jak są tu manifestowane "sukcesy" ssr.
Gdyby nie wpisy pod moim adresem nawet bym dziś nie pomyślał że ssr istnieje.
[2012-01-12 15:10]

Maćku masz całkowitą rację , facet nie wie co pisze, nie zna realiów pracy naszych straży i ich skuteczności . Ja i moja grupa SSR w  roku 2011 była najlepiej działającą grupą w byłym woj.Jeleniogórskim :)




Tu nie o to chodzi, kto, ile, komu i jak, ale nie rozumiem dlaczego Krzysiek generalizuje wszystkich strażników SSR na forum, wyśmiewając wiedzę i kompetencje tej służby, mimo, ze nigdy jak pisał, nie miał do czynienia z SSR..... To nie fer, bo nikt nigdzie nie napisał, że okularnicy na skuterach to niedouki i fujary na drogach.

[2012-01-12 15:15]

:) [2012-01-12 15:19]

hefeed, daruj sobie te "sympatyczne" uogólnienia o SSR. Manifestujesz to już nie po raz pierwszy. Odpuść lepiej chłopie, odpuść. Masz coś do kogoś, to nie wjeżdżaj na jego funkcje, którą pełni więcej osób, ale napisz komuś co masz do człowieka, a nie do SSR. 



Chcesz zabrać głos popatrz o czym mówisz.
To Meridianon dziś tu i pod moim wpisem wytyka mi "błędy".
Jeśli chodzi o manifestacje to robię to w o wiele skromniejszy sposób jak są tu manifestowane "sukcesy" ssr.
Gdyby nie wpisy pod moim adresem nawet bym dziś nie pomyślał że ssr istnieje.



Widze o czym piszę, bo czytałem całość. Meridianon skrytykował twoje foty podpórek z gałązek, a ty w odwecie zacząłeś drwić z CAŁEJ SSR. Nie tylko na tym temacie i nawet bez przyczyny (temat Diablo o avatarze). Zadrwij z jakiegoś jego zdjęcia, ale od SSR się odczep. Nikt ci nie każe kochać SSR, ale nie świń na to.  I to nie jest manifestowanie sukcesów, tylko najzwyklejsze informowanie rzeszy wędkarskiej o takich. Tak jak policja INFORMUJE o złapaniu złodzieja.  A jest się z czego cieszyć.


[2012-01-12 15:22]

toten

Nawet jak by wycioł te patyki to co by się stało?

Dla mnie SSR to dziwna organizacja której nie powinno być.

Są wogóle inne organizacje tego typu?

Potraficie sobie wyobrazić SPOŁECZNĄ POLICJĘ PAŃSTWOWĄ? :D

[2012-01-12 16:02]

89krzysztof

Ja myślę, że obrońcy moralności w postaci komendantów i działaczy SSR powinni sobie odpuścić internetowe pouczanie. Przynajmniej w przypadku, o którym mowa wyżej. 
Sam wpis na blogu hafeed'a jest na temat feederów, a nie podpórek drewnianych. W tamtym wpisie możecie komentować sposób pisania, wytykać mu, co napisał źle, w którym zdaniu popełnił błąd, ale nie powinniście zarzucać mu przycinania drzew w celu zrobienia podpórek. To chore. Za chwilę, jak ktoś napisze coś mądrego, strażnik SSR będzie się go czepiał o byle pierdołę. 
Panowie, odpuśćcie. Działajcie dalej, wykonujcie swoją robotę, ale tutaj, na forum pomagajcie i doradzajcie pytającym, a nie zarzucajcie popełnianie wykroczeń innym. Szczególnie w przypadku, kiedy nie macie pewności, że wasze zarzuty mają prawo bytu. 

[2012-01-12 16:11]

ja na tym kończę swoje wypowiadanie się w tym temacie. Pozdrawiam:) i jest takie przysłowie "szanuj zieleń boś nie jeleń", które często powtarzam:) [2012-01-12 16:42]

Przemo-77

ORMO [2012-01-12 18:13]

toten

ORMO


Nie wiem czy aby ta "organizacjia" działała społecznie.:D


[2012-01-12 18:38]

Przemo-77

Proste pytanie o podpórki a tylko 3 interesujące odpowiedzi. Ale dziękuje i za nie.

Osobiście miałem kilkukrotnie kontakt z PSR i SSR kilka razy. Muszę stwierdzić, że ludzie pracujący w PSR to prawdziwi profesjonaliści. Po kontroli dokumentów i stwierdzeniu, że przestrzegam wszelkich zasad obowiązujących wędkującego można było z nimi sympatycznie porozmawiać na temat łowiska, sprzętu, rybek.  

Natomiast członkowie SSR (nie sprowadzając wszystkich do jednego mianownika) którzy mnie kontrolowali byli jakby przeciwieństwem ludzi z PSR. Zaczynając kontrolę zaraz zakładali, że jestem jakimś kłusolem. Zawsze było ich 3 i podczas kontroli otaczali mnie tak jakby chcieli mnie skopać. Za każdym razem kiedy mnie kontrolowali miałem wrażenie, że szukają czegoś za co mogli by mnie udupić, choćby najmniejszej pierdoły. Wydawało mi się także że okrążają mnie bo boją się żebym nie zostawił auta, wędzisk, skrzynki i całej reszty klamotów i nie uciekł.

Przyjeżdżając nad wodę wypełniam  rejestr połowów i zarzucam feedery. Potem szykuje sobie karpiówe z zestawem na sandacza , szykuje spinning i opieram je o auto. Pozwalam sobie na zostawienie sprzętu na widoku bo na ryby wybieramy się zawsze w co najmniej w 3 osoby i każdy ma baczenie na zabawki.  I tu nagle pojawia się SSR i od razu zakłada że to kłusole. Ja bym główkował odwrotnie. - 4 facetów na łowisku z dużą ilością sprzętu, każdy ma tylko po 2 zarzucone wędki. Nie trzeba być geniuszem żeby wykombinować że na 1 rzut oka wszystko jest OK. Ale ze SSR jest inaczej. Oni od razu zakładają że przyjeżdżam nad wodę śmiecić, ścinać, drzewa, gwałcić biedronki i łowić siecią albo prądem i na dzień dobry robi się nie miło.

A czepianie się że ktoś zrobił sobie podpórki z dwóch gałęzi to już całkowita głupota. Ja osobiście lubię popierdzieć nad wodą, może Panowie z SSR czepią się że hałasuje i zanieczyszczam środowisko rozpoczną nagonkę ????? A potem karzą założyć filtr na dupę?

Przeczytałem wszystkie wpisy na temat podpórek heeffeda i wszystkim którzy pieprzą jakie to jest nieetyczne, niemoralne i nieekologiczne powiem jedno - zajmijcie się konkretnymi sprawami, a nie pierdołami. ŚMIESZNI JESTEŚCIE.



[2012-01-12 18:53]

toten

"Natomiast członkowie SSR (nie sprowadzając wszystkich do jednego mianownika) którzy mnie kontrolowali byli jakby przeciwieństwem ludzi z PSR. Zaczynając kontrolę zaraz zakładali, że jestem jakimś kłusolem. Zawsze było ich 3 i podczas kontroli otaczali mnie tak jakby chcieli mnie skopać. Za każdym razem kiedy mnie kontrolowali miałem wrażenie, że szukają czegoś za co mogli by mnie udupić, choćby najmniejszej pierdoły. Wydawało mi się także że okrążają mnie bo boją się żebym nie zostawił auta, wędzisk, skrzynki i całej reszty klamotów i nie uciekł."


Są tacy ludzie którzy lubią mieć poczucie władzy nad innymi.


[2012-01-12 20:05]

ryukon1975

Naturalne podpórki - diabelski pomysł?
Tu w komentarzach można przeczytać co myślą o tym wędkarze.
[2012-01-12 20:26]