Zaloguj się do konta

Jaka wędka dla siedmiolatka?

utworzono: 2010/03/30 10:48
jaro35

Witam.

Chce kupić synowi (7 lat) zestaw wędkarski. Moje dziecko jest strasznie energiczne.Jaki zestaw byłby dla niego najlepszy do spiningu czy spławikowy?Poradzcie coś.

Może ktoś podeśle jakiś link do stronki gdzie można kupić taki zestaw.

Pozdrawiam.

[2010-03-30 10:48]

kolego jaro35 , dla siedmiolatka najrozsądniej bedzie kupić bacika, przyblizy mu to aktywność, pobudzi uwagę,

mamy dziś już nawet 5 m baciki tak lekkie, że myslę iż twój syn napewno sobie poradzi, troche to kosztuje , no ale dla syna robi sie wszystko

spining ?  trochę za wczesnie , koordynacja ruchów , dopasowanie sprzętu nie bardzo to widzę, szybko bedzie się meczył, a w końcu ci powie, że go to nie interesuje

no nie wiem co mam ci powiedzieć, radzę bacik ..............

[2010-03-30 12:37]

torczu

ja mysle ze bacik 4 dla 7-latka
[2010-03-30 15:01]

pangaz4

ja stanowczo polecam spławiczek ale czy akurat bacik? polecam raczej zakup wędki teleskopowej  ale to tylko moje zdanie bacik dużo kosztuje a syn na pewno szybko się wprawi w zabawę z kołowrotkiem a spinning tak jak kolega wyżej napisał za szybko ostre kotwiczki itp a trzeba uważać na swoje pociechy byłem raz świadkiem jak taki podrostek koło 10 lat wbił sobie kotwiczkę od blaszki
[2010-03-30 16:28]

michal0210

Zgodzę się z kolegą że dla siedmiolatka dobra by była wędka teleskopowa z kołowrotkiem. Sam zaczynałem z wędką teleskopową. Ja osobiście nie przepadam za batem.
[2010-03-30 16:57]

ayem

Ja dla córki która latem także skończy 7 lat przygotowałem bacik 4m bo w zeszłym roku z kołowrotkiem sobie nie radziła
[2010-03-30 18:27]

Mój najmłodszy syn ma 6 lat. Od niemalże roku uczę go wędkarstwa. Pierwsze kroki stawiał w spinningu, ale zarzucaniem obarczał mnie. Teraz rzuca samodzielnie i choć nie zawsze te rzuty są takie jak byśmy obaj chcieli, kilka rybek złowił samodzielnie.Latem ubiegłego roku troszkę bawiliśmy się w spławikowanie. Dziecko jak to dziecko- gdy były brania siedział na miejscu i wpatrywał się w spławik, ale wystarczy kilka minut przerwy w braniach i świat dookoła spławika stawał się ciekawszy...Myślę, że pomimo kłopotów z nauką zarzucania spinning jest ciekawszy dla takiego malucha. [2010-03-30 18:43]

Mój najmłodszy syn (7 lat) pierwsze kroki nad wodą stawiał ze spinningiem w ręku. Wprawdzie   zarzucanie początkowo było moją rolą, ale "nie od razu Kraków zbudowano"...Latem, ubiegłego roku bawiliśmy się w spławikowanie. Dziecko jak to dziecko,- gdy były brania- świata nie widział. Krótka przerwa w braniach i jednak świat w okół spławika był ciekawszy...Spinning, mimo początkowych kłopotów z nauką zarzucania wydaje mi się jednak ciekawszy dla takiego malucha. [2010-03-30 18:59]

Lekki spinning (okoniówka) i można fajnie spędzić czas. [2010-03-30 19:02]

Sorry. Pisałem powyższe posty dwa razy, ponieważ pierwszym razem otrzymałem komunikat o błędzie...no i w roztargnieniu zmieniłem wiek mojego syna :-) [2010-03-30 19:10]

Dawido98

ja także jestem młodym wędkarzem tylko że już dosyć doświadczonym  i starszym a na pierwszą wędkę polecałbym zwykłom teleskopową spławikówkę z jakimś kołowrotkiem z tylnym hamulcea to dla siedmiolatka będzie duża frajda połowić sobie na metodę spławikową
[2010-03-30 19:36]

karoltsu1

Witam...
Także sugerował bym zabawę spiningiem.Bardziej absorbuje uwagę nadwrażliwego i dynamicznego młodego człowieka-o którym Kolego piszesz.
Kije spinningowe posiadają wprawdzie długi dolnik-co może być problemem dla tak niewielkiego wędkarza.Problematyczne jest także wyważenie kija dla takiego 'wielkoluda'-niestety konieczne.
Polecany sprzęt oczywiście jak najtańszy (byle starczył na dwa sezony)-kij i kołowrotek w granicach do 50-60 zł (może Harmony Spinn Jaxon+ kołowrotek).Twistery i główki jig owe nauczą szybko technik prowadzenia.  
[2010-03-30 19:52]

roman76

witam jestem ojcem 2 synków 7i 5 lat od roku robimy razem małe wypadziki nad jeziorko i obydwoje radzą sobie z bacikami 4m coprawda młodszy nie radzi sobie jeszcze z zarzucaniem ale starszy już całkiem całkiem a ceny takich bacików nie są aż tak przerażające sami wydajemy o wiele wiele więcej co rok hehe ja radze właśnie takie baciki pozdrowienia i połamania
[2010-03-30 20:00]

Dawido98

nie przejmujcie się że takie dzieciaki 7 letnie nie umieją zarzucać mój kolega 11 letni uczył się miesiąc zarzucać spiningiem.
[2010-03-30 21:04]

michal0210

Dawido98 nie tylko dzieci które mają 7 lat nie potrafią zarzucać. Nawet osoby starsze dobrze nie potrafią. Do tego trzeba mieć doświadczenie które nabywa się przez kilka lat. Pozdrawiam
[2010-03-30 21:51]

Dawido98

nie no wiem


[2010-03-31 15:23]

ayem

Prawda jest taka , że każdy uczy wędkarstwa swoje pociechy według własnych upodobań , jedni na spinning drudzy spławik z kołowrotkiem lub bez . Dziecko rzecz jasna nie będzie miało pojecia o różnego rodzaju połowach jeśli im ktoś nie pokaże i może jedno poradzi sobie z kołowrotkiem a drugie nie to i tak należałoby dojść do tego jaki sposób łowienia naszemu dziecku najbardziej odpowiada bo  inaczej nie zachęcimy do łowienia bo dziecko będzie myślało , że tylko w taki sposób łapie się ryby jaki ono łapało. Najważniejsze aby zrozumiało , że czasami trzeba poczekać aby coś złapać bo jeśli efektów nie będzie to żadna metoda mu nie przypadnie do gustu
[2010-03-31 17:11]

kaban

Moja córa(lat 5,5)woli łowić bacikiem,syniu(lat 9)od dwu lat radzi sobie całkiem nieźle z wędką z kołowrotkiem(dwukrotnie zwyciężył w zawodach spławikowych dla dzieci w grupie do lat 10-ciu).Spinning być może bardziej zajmujący ale trudniejszy technicznie utrudni złowienie siedmiolatkowi ryby a o to przede wszystkim nam(rodzicom)chodzi.Najlepiej byłoby zacząć od metody którą preferuje tata,a jeżeli nie wyjdzie szukamy tej właściwej starając się nie zniechęcić dziecka o czym wspomniał już mój poprzednik.Każda metoda będzie dobra jeżeli da się opanować w miarę szybko a rybki dadzą się złowić.
[2010-03-31 20:48]

jaro35

Dzięki za tak liczny odzew na mojego posta.

Wybór trudny....ale myśle że zakupmy zestaw spławikowy na początek:0)

Pozdrawiam.

 

[2010-03-31 21:10]

Witam
Poradzę ci do małego Jaxon Accord Tele 3.30m 5g-10g wyrzut . Z tą wędką da sobie rade ta wędka jest lekka . Ja też właśnie zaczynałem z tą wędką . A kołowrotek Mangan RDT 200
Liczba łożysk: 4 ; Przełożenie: 5,5:1 ; Pojemność szpulki: 0,22mm - 180m ; Szpulka zapasowa: Tak - 1x. Ten zestaw mu wystarczy na jakoś 2-3 lata .

Pozdro
[2010-03-31 21:28]