Zaloguj się do konta

Jaka wędka spiningowa - szczupak i sum ?

utworzono: 2012/11/12 21:03
TheJust

A więc chciałbym się zapytać jaką wędkę spiningową mi polecacie? Niżej przedstawie wymagania jakie chciałbym aby spełniała ;)A więc:Łowię na zalewie Dziećkowice oraz na różnych stawach, jeziorach wolno płynących. Z rzeką nie mam styczności. Może tylko czasami z białą przemszą ale to okazyjnie.Chciałbym zakupić dwa kije spiningowe. Jedno typowo szczupakowo/okoniowy o akcji medium lub fast mysli ze wystarczy w tym przypadku. Więc myśle że wyrzut 5-25g będzie okey. Długość zastanawiam się nad 2.70m a 3.00m. Zamierzam na wędkę wydać maksimum 100-120zł. Za tą cenę myślę że kupie spokojnie wędkę z średniej półki ;).Druga wędka jaką chce zakupić to typowo sumowa ;). I tutaj moje pytanie. Posiadam wędkę  niemieckiej produkcjy "Balzer" jest to stara wędka jeszcze od mojego dziadka o nazwie Pronto 60. Wędka mierzy 2.20m  jej wyrzut to 30-60 akcja tej wędki to medium. I czy ona się nada na połów sumów takich maks 15-20 kg ? A jak nie to jaką wędkę spiningową na sumy taki do 15-20kg mi polecacie ? Oraz jaką żyłkę lub plecionką mi polecacie? Bo do pierwszego zestawu myśle że plecionka Dragon Red hot o,15mm będzie okey. Chyba że kupić 0.18mm/0.20mm plecionke do obydwu zestawów. CZEKAM NA ODPOWIEDZI ! [2012-11-12 21:03]

matrixplpl

Z wędką sumową nie miałem bliższej styczności, ale jeśli chodzi o wędkę szczupakową to z czystym sumieniem mogę ci polecić wędzisko Dragon Millenium Pike 2,7m/10-35g c.w. Idealne wędzisko szczupakowe i nadaje się pod małe sumy ok. 1 metrowe sztuki. Z tej serii są też inne wędki np. okoniowe, morskie, uniwersalne i sandaczowe. Cena tych wędek (z wyjątkiem morskiej) to jakieś 220 zł. [2012-11-13 20:27]

maciekn

Co do wędki szczupakowej mogę Ci poleci daiwa sweepfire 3,00m 10-40g. Co do wędki na suma .... 2,20m to bardzo krótka wędka a cw 60g może być za słaby na sumowe przynęty. Chyba, że łowisz z łódki. Jeżeli z brzegu to ta długość odpada. Moje propozycje;

-Shimano Vengeance Shad 270 XH
Długość wędki: 2,70m
Ciężar wyrzutowy: 50-100g
Ilość elementów: 2
Liczba przelotek: 6
Waga: 280g
cena: na allegro widziałem za 164zł z wysyłką


-Balzer Magna MX-3 Bulldog Spin 75/125
Długość wędki: 2,70m
Ciężar wyrzutowy: 40-125g
Ilość elementów: 2
Liczba przelotek: 6
Waga: 330g
cena: 131zł z wysyłką

-Wędka Mikado SCR Light Pilk
Lekki kij dorszowy wytworzony z najwyższej jakości włókna węglowego. Sztywny i szybki, polecany do połowów na mniejszych głębokościach. Blank o niewielkiej średnicy świetnie leży w dłoni. Idealny do łowienia główkami jiggowymi (75-100 g) uzbrojonymi w gumy 12-16 cm. Dobry również do lekkich zestawów pilkerowych. Sprawdzi się również jako kij do trollingu
Gwarancja: 1 rok od daty zakupu.
dł 270 cw 90 150 waga 255 dł tr 144 cena 115 zł


-Trabucco Cat Fisch 270 100
Seria wędek na ciężki spinning, niewiarygodnie mocna i prawie niezniszczalna.
Idealna dla zawodowców na duże rzeki i Bałtyk.
Dobra na duże ryby, takie jak sum, szczupak lub dorsz.
Zrobiona z włókna węglowego HR, dużo uwagi poświęcono wykonaniu wszystkich elementów, przelotki ze stali nierdzewnej, na trzech nóżkach, ręcznie mocowane, rączka z naturalnego korka oraz skręcany uchwyt kołowrotka zapewniają pewny chwyt.

Długość__ 270 cm
ilość sekcji__ 2
dł.transp.__ 145 cm
cw __ 50 -100 gr

cena 109 PLN

Zdecydowanie odradzam żyłkę na suma. Kup dobrą plecionkę i myślę, że nie da się pogodzić plecionki na suma i szczupaka. Na szczupaka 0,15 wystarczy ale na suma 0,30 to według mnie niezbędne minimum. Polecam Ci Power Pro. Bardzo dobre plecionki.
[2012-11-14 17:01]

TheJust

Matrix ta wędka słyszałem, że jest bardzo fajna. Ale niestety nie mam tyle funduszy i nie potrzebuje póki co takiej dobrej. ;). Dopiero się ucze. maciekn ta wędka szczupakowa widze że też ciekawa. A ta Shimano Vengeance Sgad 270 XH sumowa . Miałeś z nią styczność albo coś? Bo na oślep nie zmierzam nic kupywać. ;)  [2012-11-15 15:49]

maciekn

Tą daiwe mam i mogę Ci osobiście polecić. Wędka o raczej szczytowej akcji , delikatna i czuła jak na te cw ale z bardzo dużym zapasem mocy.Używam jej równiez na sandacze i bolenie.Cena tez dobra...ja kupiłem za 140 zł ;). Co do wędki na suma...nie łowie sumów na spining (jeszcze nie ;)) ale te wędki polecili ludzie którzy znają sią na tym doskonale. Co do shimano...cała seria tych wędzisk jest udana, wielu sumiarzy używa wędek z tej seri do połowu sumów stacjonarnie. Także jestem pewien, że ta wędka spełni w 100% twoje oczekiwania;). Ale zawsze najlepiej jest samemu pomacać i pobawić się wędką, jeżeli masz oczywiście taką możliwość.
[2012-11-16 20:54]

maly sum? a skąd akurat wiesz że taki Ci weźmie? nie piszcie głupot bo aż czytać się tego nie chce. Moja propozycja to cormoran bull fighter [2012-11-17 11:41]

TheJust

Dokładnie. Skąd wiedzieć czy weźnie mały sum ? Czekam dalej doradzajcie jaką wedkę szczupakowo/sandaczową do 80-100zł radzicie.I jaką sumową w tym samym przedziale cenowym ! [2012-11-18 16:22]

TheJust

Wędka szczupakowa kupiona. Zdecydowałem się na Mitchell Premium Spin 270/25. Teraz czekam na pomoc w dobraniu wędki sumowej i jeżeli ktoś znaza maksimum 120-150zł także okoniową też proszę o pomoc ! [2012-12-03 18:32]