Zaloguj się do konta

Jaka wędka na karpia ?

utworzono: 2012/07/15 09:22
afi21

Witam jestem poczatkujacym wedkarzem wiec kieruje to pytanie do bardziej doswiadczonych kolegow. Chcialbym kupic wedke na karpia od razu powiem ze nie chce narazie wydawac kilkuset zloty poniewaz chcialbym najpierw sie oswoic z ta rybka:) Mianowicie mam do wydania stowke :) wiec licze ze pomozecie wybrac cos w miare dobrego bo rozumie ze w tym przedziale cenowym sa raczej w miare dobre wedziska. A tak poza tym chcialbym sie dowiedziec czy cos takiego jest dobrym doborem zylka 0,22 i przypon 0,18 z haczykiem 6 czyms takim dysponuje (przypon bez wlosa) Z gory serdeczne dzieki za wszystkie podpowiedzi :) 

Pozdrawiam... afi21...

[2012-07-15 09:22]

JRC Contact 3 skladowa 12 ft i 3 lbs cena 139 zl baits.pl

Shimano Alivio Specimen 12 ft 3 lbs 3 skladowa cena 189 zl

Dawia Black Widow 12 ft 3 lbs 3 skladowa cena 195 zl

Pro Logic C1 3 skladowa 12 ft 3 lbs 3 skladowa cena 195 zl

Carp Hunter Fox X 12 ft 3 lbs 3 skladowa 150 zl Tandem Baits Challanger Travel 3 skladowa 3 lbs 12 ft cena 169 zl tandembaits.com

Do 100 zl kolego nie kupisz dobrej wedki a co dopiero karpiowej. Pozdrawiam i polamania kija zycze.

[2012-07-15 12:21]

kaaczor1

witam na początek powinna wystarczyć ci taka

CARBOSPIRAL CARP 360 120g KONGER

jeśli stwierdzisz że lubisz zabawę z karpiem to zawsze można wymienić sprzęt takie jest moje zdanie, może się mylę . Pozdrawiam i życzę połamania

[2012-07-15 13:18]

afi21

Ok wielkie dzieki cos wybiore z tych kilku propozycji :) 

POLAMANIA...

[2012-07-16 21:45]

mateusz1382

tu masz składaną
http://allegro.pl/konger-patrol-carp-360-100g-promocja-cenowa-gratis-i2456611839.html
a tu jest teleskopowa
http://allegro.pl/wedka-konger-carbospiral-tele-carp-360-120-haki-i2475235636.html

polecam składaną zależy czy ci będzie wygodnie w transporcie

a kołowrotek jak nie masz :
http://allegro.pl/kolowrotek-jaxon-mangan-rdt-300-i2430809172.html
[2012-07-16 22:04]

Rownie dobrze mozna wystrugac sobie z trzciny i bambusa kijek lapiac na nitke albo kawalek sznurka. Konger i Jaxon to mozna sobie produkty tych firm polamac o kant tylka za przeproszeniem. Jak to ma byc amatorszczyzna i lapanie karpikow ze stawow hodowlanych gora do 3 kg wsumie moze byc. Ale za 120 zl mozna kupic porzadny kreciolek Cormorana model Antera, 0,35 mm wchodzi 150 m na szpule, jest zapasowa grafitowa i posiada piec lozysk w tym jedno oporowe. Za te same pieniadze jest podobny kolowrtotek z podobnymi parametrami Abu Garcia Cardinal 103-105 FR do kupienia. Zawsze mozna dolozyc pare zlotych i za cene 159 zl kupic angielski kreciolek Ultimate Runner 500 na stronce sklepu www.szczupak.pl Osiem lozysk kuleczkowych plus jedno oporowe, 0,35 mm wchodzi na szpule glowna i zapasowa 300 m. Zyc nie umierac. [2012-07-18 00:26]

afi21

Panowie jeszcze jedno pytanko bo nie umiem sie zdecydowac ktora jest bardziej praktyczniejsza teleskop czy elementowe czy to ma jakies konkretne znaczenie przy polowie czy tylko jest to kwestia w transporcie wedki nad lowisko ?????? [2012-07-19 19:59]

Panowie jeszcze jedno pytanko bo nie umiem sie zdecydowac ktora jest bardziej praktyczniejsza teleskop czy elementowe czy to ma jakies konkretne znaczenie przy polowie czy tylko jest to kwestia w transporcie wedki nad lowisko ????     prawdziwych karpiówek
nie ma w teleskopie ,sa teleskopy  z napisem karp ale to nie karpiówki , nie kupuj takich wynalazków ,kup sobie wedke 2 czesciowa
[2012-07-19 20:07]

JKarp

Panowie jeszcze jedno pytanko bo nie umiem sie zdecydowac ktora jest bardziej praktyczniejsza teleskop czy elementowe czy to ma jakies konkretne znaczenie przy polowie czy tylko jest to kwestia w transporcie wedki nad lowisko ????     prawdziwych karpiówek
nie ma w teleskopie ,sa teleskopy  z napisem karp ale to nie karpiówki , nie kupuj takich wynalazków ,kup sobie wedke 2 czesciowa

CześćW teleskopach z napisem KARP musi być spełniony jeden tylko warunek:każda część teleskopu powinna mieć 150cm ( minimum ). Tylko niektóre firmy mają coś takiego w ofercie a kosztują nawet więcej niż dwuskłady. Najgorsza wędka składowa będzie lepsza niż teleskop z napisem Karp...JK [2012-07-19 20:19]

Sa wedziska karpiowe teleskopowe dobre np quantum smart carp albo pro logic tele carp. Chc tak naprawde lepiej sobie kupic wedki 3 skladowe niz teleskopowe. Napisalem Ci wyzej kolego pare ciekawych modeli za rozsadna cene i to wszystko wersja do podrozy jest.Wiec albo nie umiesz skupic sie i przeczytac ze zrozumieniem co pisza Ci inni albo sam nie wiesz czego chcesz. Pozdrawiam i polamania kija. [2012-07-19 20:58]

wybieraj raczej 2 dwuskładowe.może większy problem w transporcie ale o wiele wygodniejsza przy rozkładaniu (z zestawem) no i akcja wędki jest o wiele lepsza.o teleskopach sie wogule nie będe wypowiadał bo szkoda gadać. [2012-07-19 22:28]

Timur2148

Jak nie masz więcej jak 185 cm to 12ft (3,60) będzie odpowiednia. Do ciężarka 120 gram potrzebne Ci wędzisko min.31/4lbs, a najlepiej 31/2lbs.  [2013-07-22 11:40]

berthold

 to jak to mam rozumieć że na teleskopy nie da się łowić skoro pewnego dnia na zbiorniku 600 ha przy wschodnim wietrze miejscowi  ( wtedy dziki nie PZW ) siedzą goście i każdy ma w siacie po 5 do 10 karpi najmniejszy to chyba 6 kilo a mieli także i 12-ki łowili na teleskopy dł 2,70 i kołowrotki z wyglądu na podlodowe jakieś no name oczywiście hamulec dobakany na amen jak karp odjeżdżał to kręcił do tyło korbą i tyle zero patyczkowania i finezji ,,więc da się panowie nie przesadzajmy co innego komfort łowienia czy samopoczucie no i z innej beczki znam gości co kupuje wyczynowe wędziska karpiowe do dalekich rzutów tylko sęk w tym że on nigdy w życiu tymi wędkami nie rzucał tylko zawsze wywozi pontonem czy łódką 200-300 metrów ,ciekawa logika , gość ma stawek dł 100/100 metrów a wy mu radzicie 3-4 lbs po kiego kija skoro spokojnie starczy 2 lbs ,nie będę się wymądrzał na jakiegoś szpeca od karpiowania po to już porzuciłem dwa lata temu ale widzę że czasopisma typu karp-max robi z ludzi strasznych snobów w dziedzinie sprzętu ale to ma małe znaczenie dla początkującego on znając zwyczaje ryb i podstawowe zasady czyli zawsze pod wiatr spokojnie połowi na wędkę teleskopową marki JAXON oczywiście nie tą z najtańszej półki przecież oni też mają te droższe w lepszej jakości sam mam spinning od 13 lat seri GENEZIS i żadne shimano catana do pięt mu nie dorasta
[2013-07-22 12:10]

Timur2148

Ja bym nie założył ciężarka 120 gram do wędki 2lbs.....chyba żebym rzuacał na odległość 20-30 m. Pytanie po co mu tak duży ciężarek.....?? [2013-07-22 12:51]

JKarp

CześćKolega Szymon nadal zakłada posty o tym, że kupuje wędki na karpia.Miały być na Ebro na karpie 20-30 kilo. Teraz nad staw. Pojutrze okaże się, że wędki są owszem nad staw ale 20x20 ;-)To są wątki założone przez Szymona:"Jaka krzywa ugięcia ? »Wytrzyma 30 kg ? »Wędka na karpia »"

Jeśli od brzegu do brzegu jest 100 m a należy łowić na odległości 80 m w korycie to jeśli nie myli mnie matematyka to z drugiego brzegu będzie 20 m ;-)Więc wędka 3 lbs i ciężarek 70 g w zupełności wystarczą.
JK [2013-07-22 13:06]

Jakub Woś

Feeder czy Karpiowka?


» » »

Wędkarstwo gruntowe » Wędkarstwo karpiowe »




lomaj Witam i z góry przepraszam jeśli ponaglam temat. Potrzebuję kupić sobie kij do około 200 zł. Kij powinien mieć 3,6m lub 3,9 ale nie więcej. Łowił będę na prywatnym stawie ( karpie około 2-3 kilo, czasem amur około 4 kg) i od czasu do czasu na łowisku komercyjnym karpiki do 10 kg i szukam takiej wędki aby dała mi frajdę z tych mniejszych ryb i jednocześnie dała radę nawet tym karpiom po 10 kg. Co ważne aby wędzisko zmieściło mi sie swobodnie do auta po złożeniu nie powinno miec wiecej jak 140 cm. Zastanawiałem sie nad Daiwa Black Widow 3,6m 2.75 lb ale niestety nie ma jej w wersji 3 czesciowej:( Natomiast im wiecej czytam w internecie tym jestem bardziej skołowany i nie wybrać może jakiegoś feedera.
[2013-07-22 20:21]

berthold

Feeder czy Karpiowka?


» » »

Wędkarstwo gruntowe » Wędkarstwo karpiowe »




lomaj Witam i z góry przepraszam jeśli ponaglam temat. Potrzebuję kupić sobie kij do około 200 zł. Kij powinien mieć 3,6m lub 3,9 ale nie więcej. Łowił będę na prywatnym stawie ( karpie około 2-3 kilo, czasem amur około 4 kg) i od czasu do czasu na łowisku komercyjnym karpiki do 10 kg i szukam takiej wędki aby dała mi frajdę z tych mniejszych ryb i jednocześnie dała radę nawet tym karpiom po 10 kg. Co ważne aby wędzisko zmieściło mi sie swobodnie do auta po złożeniu nie powinno miec wiecej jak 140 cm. Zastanawiałem sie nad Daiwa Black Widow 3,6m 2.75 lb ale niestety nie ma jej w wersji 3 czesciowej:( Natomiast im wiecej czytam w internecie tym jestem bardziej skołowany i nie wybrać może jakiegoś feedera.



 a co myślisz że ten karp 10 kilo to jakiś pancerny i siła mo konia przecież to na zwykłego kija spokojnie wyciągniesz od tego jest hamulec w kołowrotku
[2013-07-22 20:53]

lomaj

Spokojnie bez nerw. Wiem do czego służy hamulec i uwierz że nawet potrafię go używać, jednak nigdy nie złowiłem takiej ryby więc co za tym idzie nie wiem jaką ma siłę i jaką wędkę powinienem mieć, dlatego między innymi założyłem ten temat. [2013-07-22 21:02]

sudercom

z twoją cierpliwością to raczej weź na żużel sobie pójdź a nie na ryby :D
łowienie karpi to nie wyścigi, podobnie jak oczekiwanie na odpowiedź na forach...
zadałeś pytania a po niespełna godzinie pretensje że nie masz odpowiedzi..i po kolejnej znowu :P

[2014-02-25 21:31]

notaki

<;a co myślisz że ten karp 10 kilo to jakiś pancerny i siła mo konia przecież to na zwykłego kija spokojnie wyciągniesz od tego jest hamulec w kołowrotku


Mam uklejówkę !!! I hamulec w kołowrotku wyregulowany zgodnie w szelkimi zasadami !!! Jade na karpie !!!!!!!!!! :D :D [2014-02-25 21:42]

notaki

P.S. Daje słowo ze moja uklejówka nie jest niezwykła !!
To całkiem zwykła wedka.

Oczywiście, ze wedkę da się ustawieniem hamulca  ( i grubością przyponu ) uratowac przed połamaniem.
Co absolutnie nie oznacza , ze rybę da się na nią wyjąć. Gdzies tam pływa karp  z przyponem w pyszczku.. gdy wyciągnał  mi prawie całą żyłkę z kołowrotka  po prostu pozwoliłem mu zerwać przypon.
Szkoda było 150 m zyłki  wyciągniętej z kołowrotka .

A serio.. cały zestaw wart jest dokładnie tyle , ile jego najsłabszy element. I  Jesli siła ryby jest większa od wytrzymałości tego elementu - po prostu on strzeli. Zasada oszczędności kosztów jest taka, że powinien strzelić przypon. Im dalej w zestaw - tym drożej.
I tylko dlatego używa się przyponów i całej drabinki wytrzymałości kolejnych elementów zestawu.

[2014-02-25 22:02]

waldi05

Koledzy chyba nuda Was ogarnia. Takie pierdoły pisać. [2014-03-01 06:38]

DaNWol

z twoją cierpliwością to raczej weź na żużel sobie pójdź a nie na ryby :D
łowienie karpi to nie wyścigi, podobnie jak oczekiwanie na odpowiedź na forach...
zadałeś pytania a po niespełna godzinie pretensje że nie masz odpowiedzi..i po kolejnej znowu :P


i tu się wtrącę jeżeli chodzi o odpowiedzi na pytania to niestety jest to forum ****** zadajesz pytanie i czekasz tydzień dwa albo i i dłużej super
[2014-03-31 09:56]

notaki

Miły kolego ( kolezanko ??? ).

O ile mnie pamięć nie myli, zarówno udział w zyciu każdego  forum, jak i odpowiadanie na dowolny post  na nim jest całkowicie dobrowolne.
Więcej - to zadający pytanie( zgłaszający problem ) powinien być wdzięczny tym użytkownikom, którzy poświęcili swój czas i energię, by napisać odpowidź.

Jakiekolwiek pretensje, czy kąśliwe uwagi, jesli genialny ( z pewnością ) temat założony przez kogoś nie doczekał się odpowiedzi , są najdelikatniej mówiąc mocno nie na miejscu, a do tego cokolwiek śmieszne.

Proponuję jeszce potupać nózką.
[2014-03-31 15:45]