Wybór wędki na sandacza z opadu.

/ 4 odpowiedzi
Witam wszystkich grupowiczów. ;) Mam pytanie jaką wędkę na sandacza polecicie w granicach 250zł. Będę łowił z łodzi na zbiorniku zaporowym. Mam na oku Dragona invadera 7-30g, chciałbym się dowiedzieć co myślicie o tym kiju i czy poradzi on sobie z opadem, a także proszę o propozycje kijów które polecacie. Z góry dziękuje za odpowiedzi.  Pozdrawiam!
WedkarzIncognito


Witam. Ja łowie z brzegu kijem 7-30 g/274 cm. Wędzisko posiada bardzo wolną akcję, ale ja jestem bardzo zadowolony, mimo że większość zapewne i tak uzna, że do łowienia sandaczy to tylko x-fasty itp. Invader jest opisany jako x-fast, więc jak lubisz takie patyki do łowienia z opadu, to jak najbardziej się nada. Pozdrawiam. (2023/03/05 14:11)

Artur z Ketrzyna


Ja mam kongera stalion z wklejką,

wklejka pomaga jak nie umiesz wyczuć wszystkich skubniec sandacza.
(2023/03/16 21:59)

z@mela


Nie znam konkretnych modeli ale czesto wystepuja 2 szkoly sandaczowego sprzetu jedna do wklejka zeby wyczuc delikatne brania zębatych i druga szkoła to dość szybki kij o akcji wybitnie szczytoiwej z pustą szczytówką to jest teoria bo jak sandacze są , żerują to skutecznie będziesz je łoiwiuł na każdy kij bo na skutecznosc zaciec sklada sie wędka , linka , hak , refleks itp.
Dla przykładu łowiąc w PL zaliczam moze 15 bran sandacza rocznie na okolo 100 wyjsc nad wode bo ich zwyczajnei nie ma - sa zjedzone a zarybien brak od XX lat ale kidyś często przyławiałem krótkie sandaczyki podczas łowienia okoni na delikatna wklejkę i paproszki tam skutecznosc zaciec była 100% pewnie pr zaec cienkie i bardzo ostre haki .
Będąc w Holandi zabrałem najbardziaej uniwersalny kij tak by połowić wszystko od okoni po rekiny więc kij 7-21g pełna parabola mega klucha o wolnej akcji kij brzanowy tak opisuje go katalog no i tym krowim ogonem miałem 100% skutecznosci zaciec sandaczy które zwyczajnie braly po bożemu , bez ceregieli brani= hol ale tam są ryby bo NIE MA ZARYBIEN ścierwem a ludzie zabieraja tyle ile chcą (brak limitów) ale kazdy rodzimy gatunek sie wyciera więc dywagacje na temat sprzaetu schodza na II plan bo łowi się byle czym. (2023/03/20 10:35)