Zaloguj się do konta

Jaką tyczkę wybrać na początek?

utworzono: 2013/09/09 16:37
Mistral

Witajcie, 
Może zacznę od tego, że mimo iż post jest zatytułowany "pierwsza tyczka", oczywiście pierwsze kroki w wędkarstwie stawiałem dość dawno. Na poważnie zacząłem jednak do tematu podchodzić od niedawna. 
Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z tyczką.  Niestety poza wiedzą teoretyczną na temat samej techniki połowu (oczywiście wiedzą jedynie podstawową), nie posiadam żadnej wiedzy na temat sprzętu.  Wiem jedynie jedno - firma, która mnie najbardziej przekonuje to Maver. 
I w tym miejscu drodzy koledzy chciałbym was prosić o pomoc.  Jaką tyczkę wybrać na początek?  Nie zależy mi na jakimś słabej jakości kiju, który miałby mi posłużyć jedynie przez sezon. Chodzi mi raczej o średniej jakości sprzęt, na którym będę mógł przełożyć teorię na praktykę, i który pozwoli mi się rozwijać i posłuży przynajmniej przez kilka sezonów. 
Głównie planuję łowić w Odrze - uciąg słaby i średni. Sporadycznie również w kanałach i jeziorach.  Zależy mi jednak na tyczce twardej i sztywnej. Zdaję sobie sprawę, że taki sprzęt jest raczej dedykowany tylko i wyłącznie pod rzeki, jednak myślę, że również nada się on na wody stojące. 
Tak więc serdecznie prosiłbym was o doradztwo w tej kwestii - jakie modele Mavera polecacie?  Ponieważ mam mocno ograniczony budżet, zależy mi na tyczce używanej. 
Jeżeli napiszę, że chciałbym zamknąć się w 1000 zł, być może powiecie mi, że to za mało i lepiej dołożyć. Jeśli tak - polećcie również tyczki droższe, a ja rozważę wszelkie możliwości. 
Z góry dziękuję za każdy post! 
Pozdrawiam.  [2013-09-09 16:37]

rad13

Na początek wybierz wędkę dedykowaną jako carp lub uniwersalną przy wyborze tyczki zwracaj uwagę głównie na serwis i dostępność topów adaptację topu od innej tyczki i oczywiście cenę druga sprawa musisz posiadać podest kosz (sądząc że zamierzasz kupić tyczę myślę że już posiadasz)dość rozbudowany w platformy kuwety itp (to nie jest konieczne ale dużo pomaga)
Co do zakupu wybierz wyłącznie model który miałeś w ręku(targi sprzętu podejrzeć na zawodach u kupla itp.) nie kupuj w ciemno bo możesz się rozczarować.
Sam myślałem nad tyczką jednak zrezygnowałem z zakupu z powodu braku dostępnych łowisk i braku możliwości wykorzystania jej na zawodach ograniczenie do 6 m.
Modele jakie mnie zainteresowały to tyczka robinson magnus nowa i używane tyczki sensasa z serii 104,114,124 z powodu karty joker i dużego asortymentu.
Co do technik połowu najwięcej dowiesz się z kanału Górek tv jak dla mnie najlepsze filmy o tematyce wędkarskiej  tu masz link i do oglądania :-)https://www.youtube.com/user/GorekTV
[2013-09-09 18:57]

max1998

Ja bym od razu mavera nie kupował bo jak zaczynasz to zdarzy Ci się stuknąć o coś albo coś innego i tyczka pęka. Potem ci będzie szkoda. Najpierw kup sobie coś taniego np mikado. Tanie tyczki mają grube blanki i nie pękną od czegoś takiego. Ale wybór należy do Ciebie.
[2013-09-09 20:17]