Zaloguj się do konta

Jaka ta ryba się nazywa ?

utworzono: 2013/05/05 09:02
Boolek

Witam.
W ostatnim czasie przez przypadek udało mi się złowić rybę, która umieściłem na fotce. Szukałem w internecie nazwy tej ryby no i trafiłem, lecz pojawia się problem ponieważ jest parę podobnych rybek, które mają inne nazwy dodam, że zdarza się to bardzo często gdy łowię na bata i bierze na wszystko. Czy moglibyście powiedzieć mi jak ta ryba się nazywa. Czy jest to babka(jeżeli babka to czy to jest nazwa jakaś wymyślona, jeżeli tak to prosiłbym o podanie fachowej nazwy), czy jest to może sumik karłowaty, który jest szkodnikiem.
Pozdrawiam i proszę o pomoc z góry dziękuję.
Połamania. [2013-05-05 09:02]

T0M0

siakaś babka
do wody z taką
tak na wszelki wypadek bo są gatunki chronione
na 100% to nie sumik ani wąsów ani kolców
[2013-05-04 22:13]

Boolek

coś czytałem, że to pod ochroną ale nie wiedziałem, że to babka teraz już będę wiedział. Dowiedziałem się też, że wzięło się to z Rosji, i teoretycznie jest to szkodnik tak mówią wędkarze nie wiem dlaczego jest to pod ochronną przecież tego jest za dużo. [2013-05-04 23:13]

PanSawik

Babka babce nierówna. Jedne są chronione, inne wprost przeciwnie.
Wejdź nawet na wikipedię (choć nie bierz tego za wyrocznię), jest tam kilka fotek dotyczących babek. Porównaj, rozpoznaj i sam będziesz musiał podjąć decyzję co z nimi robić.
[2013-05-05 09:45]

strzygon

[IMG]http://i42.tinypic.com/24mx6rm.jpg[/IMG]

troche strawione ,z żołądka szczupaka złowionego na kanale augustowskim [2013-05-05 10:15]

JOPEK1971

Witam.
W ostatnim czasie przez przypadek udało mi się złowić rybę, która umieściłem na fotce. Szukałem w internecie nazwy tej ryby no i trafiłem, lecz pojawia się problem ponieważ jest parę podobnych rybek, które mają inne nazwy dodam, że zdarza się to bardzo często gdy łowię na bata i bierze na wszystko. Czy moglibyście powiedzieć mi jak ta ryba się nazywa. Czy jest to babka(jeżeli babka to czy to jest nazwa jakaś wymyślona, jeżeli tak to prosiłbym o podanie fachowej nazwy), czy jest to może sumik karłowaty, który jest szkodnikiem.
Połamania.

Trochę słabe foto,ale stawiam na Babkę łysą (Neogobius gymnotrachelus) która jest inwazyjnym gatunkiem.Bardzo dobra przynęta na rzeczne drapieżniki ;-)

[2013-05-05 10:32]

Boolek

okoń na to bierze widziałem jak sąsiad ciągnął ostatnio : ) [2013-05-05 10:58]

mikefish

[IMG]http://i42.tinypic.com/24mx6rm.jpg[/IMG]

troche strawione ,z żołądka szczupaka złowionego na kanale augustowskim

Minogi :-)
[2013-05-05 10:59]

michalkatnik

strzelba jakaś (pod ochroną) [2013-06-01 09:23]

destruktor

Babka słodkowodna [2013-06-01 09:43]

Witam.
Połamania.

Trochę słabe foto,ale stawiam na Babkę łysą (Neogobius gymnotrachelus) która jest inwazyjnym gatunkiem.Bardzo dobra przynęta na rzeczne drapieżniki ;-)

Kolega ma rację. Przeanalizowałem zdjęcia tego gatunku zebrane w sieci i również uważam,że to babka łysa.  
[2013-06-01 09:57]