Jaka sztuczna przynęta na szczupaka jest najlepsza

/ 5 odpowiedzi
Jaka jest najlepsza sztuczna  przynęta na szupaka waszym zdaniem ja osobiście stosuje blachę "gnom" lub "alga" a co możecie jeszcze mi polecić?
89krzysztof


To zależy od łowiska i od samego szczupaka. Nie ma jednej określonej najlepszej przynęty. Ja najwięcej w tym roku trafiłem ich na twistera koloru cytrynowego ;-) (2011/09/05 06:41)

Macvej89


Polecam Gumy RELAXA kopyto 7-10 cm białe z niebieskim grzbietem bądź pomarańczowe z czarnym, - miałem najlepsze efekty właśnie na te gumki. (2011/09/05 08:46)

ryukon1975


Najlepsza na danego szczupaka jest ta przynęta na którą on weźmie.Biorą różnie,jeden na wobler,drugi na żywca,trzeci na martwą rybkę a czwarty dziwak na rosówkę.Każdy ma swoje preferencje.:) (2011/09/05 09:24)

u?ytkownik87604


Popieram przedmówcę. Kolega Krzysztof trafnie zauważył, że nie ma czegoś takiego jak najlepsza przynęta na szczupaka (czy innego drapieżnika). Inaczej, i w innych miejscach łowi się szczupaki na wiosnę, a inaczej latem, czy jesienią. Jest sporo czynników mających wpływ na dobór właściwej (łownej) przynęty danego dnia. Przejrzystość wody, nagłe skoki ciśnienia atmosferycznego, ilość i rodzaj roślinności podwodnej, ukształtowanie dna itp itd.

Ja uwielbiam łowić szczupaki w jeziorach, w wodzie o głębokości max. 4 m, na wahadłówki wykonane (również własnoręcznie) z cienkiej (max. 1,5 mm grubości) miedzianej lub mosiężnej blachy.

(2011/09/05 09:46)

kaban


Najlepsza na danego szczupaka jest ta przynęta na którą on weźmie.Biorą różnie,jeden na wobler,drugi na żywca,trzeci na martwą rybkę a czwarty dziwak na rosówkę.Każdy ma swoje preferencje.:)

I jeszcze trzeba trafić na tę właściwą chwilę. (2011/09/05 17:51)