Zaloguj się do konta

Jaka rybka najlepsza na żywca?

utworzono: 2011/07/15 18:02
piotrbiniu83

Z ryb które najlepiej nadają się na żywca to :

1.kataś

2.płoć

3.ukleja  

4.kromp

A co to za ryba kromp? Jeszcze się nie spotkałem xD

[2012-02-28 21:07]

Andrzej66

Krąp , a sam poczytaj.http://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C4%85p No chyba, że chodziło Ci o "KROMPA" :-( :D:D:D [2012-02-28 21:14]

piotrbiniu83

Krąp , a sam poczytaj.http://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C4%85p

Ja wiem że krąp, łowię ich dużo na warcie. To był żart w stosunku do kromp. Rozumiem dysleksje ale nie można tego spr. np. wpisując w gogle? odrazu się pojawia nazwa

[2012-02-28 21:17]

mastifff

Ja polecam kiełbia, płoć, ukleję. Na suma klenia i leszcza.

A sami wiecie, że znam się na tym...no sami wiecie:-)

[2012-02-28 22:16]

adamo0

Witam.A ja dodam jeszcze dużego Jazgarza.Każdy zębol go lubi! A i korek ładnie chodzi. [2012-02-28 22:54]

kamol55

Cześć ja bym polecał niedużego bękarta nadaje się prawie na każdą drapieżną rybę!!!
[2012-03-01 17:36]

adamo0

Cześć ja bym polecał niedużego bękarta nadaje się prawie na każdą drapieżną rybę!!!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Sory, ale ten "bękart" to, to samo co "karampuk"?  [2012-03-01 17:55]

Ja polecam kiełbia, płoć, ukleję. Na suma klenia i leszcza.

A sami wiecie, że znam się na tym...no sami wiecie:-)

No wiemy,wiemy,że podszywasz się pod kogoś kim nie jesteś.
[2012-03-01 18:18]

rawciu

Potwierdzam.
Może też być karaś.
[2012-03-07 21:07]

sumik karłowaty, płoć, ukleja, karaś  [2012-03-07 21:25]

Romuald55

Każdy ma rację ale połowicznie.Najlepszy jest żywiec z wody na której się łowi. TO NATURALNE POŻYWIENIE DRAPIEŻNIKA.Nie wzbudza podejrzeń zwłaszcza u większych sztuk. [2012-03-07 21:46]

Woa-VooDoo

sumik karłowaty, płoć, ukleja, karaś 

prowokacja ?  [2012-03-08 09:44]

sumik karłowaty, płoć, ukleja, karaś 

prowokacja ? 
Woa-voodoo o co ci chodzi z tą prowokacją?  
[2012-03-08 16:26]

RUSEK87

Najlepsza jest zywa:) 

[2012-03-08 16:31]

Woa-VooDoo

Chcesz sumika na żywca zakładać ?  [2012-03-12 12:05]

Woa-VooDoo

Chcesz sumika na żywca zakładać ?  [2012-03-12 12:05]

o kiju

No dobrze jaka ryba, to już wiemy. Co z wymiarami ochronnymi??? Przecież mniejszych chyba nie wolno używać??? A co z rybami zakupionymi w sklepie wędkarskim, czy też muszą być powyżej wymiaru, czy jak masz paragon to i możesz na małego łososia łapać??? [2012-09-02 12:00]

89krzysztof

RAPR się kłania. Na wodach PZW nie możesz używać żywców kupionych w sklepie.  [2012-09-02 12:15]

Igor98

Nie ma czegoś takiego jak jaka najlepsza przynęta.Kaza woda rządzi się swoimi urokami u jednego sprawdzi się płotka a u drugiego musi być ukleja ;] [2012-09-02 12:36]

Na przynętę można używać ryb wyłącznie z danego akwenu lub rzeki . Nie mogą to być gatunki obce takie jak : karaś srebrzysty , sumik - nawet jeśli pochodzą z tego samego zbiornika w którym odbywa się połów . Jest punkt w RAPR , który wyraźnie o tym mówi.
Proszę go sobie przestudiować - zamiast sadzić banały , wprowadzając w błąd wielu adeptów wędkarstwa.Swoją drogą - nie ma co się dziwić ,  biorąc pod uwagę fakt , iż wielu  początkujących wędkarzy terminuje obecnie głównie w Internecie - zamiast nad wodą .

3.11. Ryby przeznaczone na przynętę mogą
być wprowadzone wyłącznie do wód, z których
zostały pozyskane – z wyłączeniem gatunków
wymienionych w pkt 3.7.Punkt 3.7 dotyczy gatunków obcych ....

Żywcówkę zawsze uważałem za ślepy zaułek w rozwoju wędkarstwa i dlatego wciąż nie mogę się pogodzić ,że zakaz , który  ongiś w Polsce wprowadzono ( bodajże jakąś dekadę temu ) - został szybko zniesiony z powodu popularnej presji społecznej zacietrzewionych zwolenników tej metody .No , cóż - wszystko mogłoby być inaczej ,szkoda .
Ciekawostką jest fakt ,że na wielu wodach PZW ( a szczególnie zaś na łowiskach "Gospodarzy jezior " z grup A i B ) wolno łowić tylko na żywcówkę . Spinning jest tam zabroniony zapewne  z obawy przed pokaleczeniem karpi - sukcesywnie wpuszczanych ku ogólnej uciesze wędkarzy starej daty .
Wychodzę z założenia ,że podział na "wędkę zwykłą " i wędkę spinningową , jaki stosuje PZW jest  nie tylko przestarzały,ale i groteskowy , śmieszny , niezrozumiały i niedorzeczny .Przecież każda wędka , którą stosuje się zgodnie z regulaminem połowu - jest zwykła a jednocześnie staje się niezwykłą i nabiera magii dopiero wówczas , gdy łowi się na nią dużo , pięknych okazów ryb . Zdarza się to w Polsce niestety bardzo rzadko , ( notabene : z winy kogo , ktoś żachnie się - z winy kłusowników należących do PZW , oczywiście) . Jestem gorącym zwolennikiem zniesienia dopłaty za "wędkę spinningową " a jeśli nie mam racji i według kogoś , kto te słowa zrozumie w sposób opaczny - taka dopłata ma jednak uzasadnienie i sens , to co w takim razie powie na propozycję wprowadzenia dodatkowych opłat za łowienie "na żywca "?
Żywcówka jest na wskroś obrzydliwym , barbarzyńskim sposobem zamęczania jednej ryby , by złowić drugą . Moda na nią kiedyś przeminie ,ale jeszcze nie dzisiaj , nie w tym systemie , nie w czasach kiedy mentalną kontrolę nad wędkarzami sprawuje ta zła część PZW.
[2012-09-02 14:18]

o kiju

RAPR - dalej widzę chaos... Na szczęście od 5 lat jetem posiadaczem własnego oczka, i ludzie rewelacja.. żadnych lichwiarskich składek , dziwnych przepisów, ograniczeń, jedna zasada zdrowy rozsądek, a rybki biorą super. Pozdrawiam. [2012-09-10 16:13]