Jaka przyneta najlepsza pod lód na okonia?

/ 21 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam wszystkich wędkarzy.
Chciał bym się dowiedzieć od was jaka przynęta najlepsza pod lód na okonia ?
Łowisko na którym łowie to niewielka glinianka szerokość 3 m. a długość 5 m. 
Z góry dzięki.
bobus86


to ty chyba w kaluzy chcesz wedkowac:) zartuje.ja na okania zawsze mam zalozona blaszke i wydaje mi sie ze chyba to bedzie najlepsze,owszem z mormyszek tez duzo polowilem,ale male.za to z blaszki  brania zadsze ale znowu grubsze garbusy to zalezy od juz od ciebie:)powodzenia (2011/01/06 12:21)

1z2z3z4


to ty chyba w kaluzy chcesz wedkowac:) zartuje.ja na okania zawsze mam zalozona blaszke i wydaje mi sie ze chyba to bedzie najlepsze,owszem z mormyszek tez duzo polowilem,ale male.za to z blaszki  brania zadsze ale znowu grubsze garbusy to zalezy od juz od ciebie:)powodzenia



kolega ma racje - u siebie to samo zaobserwowałem - chociaż od każdej reguły są wyjątki (2011/01/06 13:05)

ramzes1660


zdecydowanie najlepsza do połowu okonia jest błystka podlodowa:D ja zawsz eiałem najlepsze wyniki na ta prynęte i największe okazy, można tez próbowac na drop shota, czy tez mormyszke tyle ze tu juz potrzebne sa wieksz eumięjętnosci Pozdrawiam (2011/01/06 14:37)

Majster 81


Witaj. Według mnie najlepsza mormyszka na pierwszym lodzie , później błystka , lecz nie rezygnuj z mormyszki -mnie nigdy nie zawiodła a przy okazji połowu okonia na mormyszkę trafiały się też płocie na tzw. lenia , no i oczywiście leszczyki i jazgarki . Pozdrawiam (2011/01/06 14:42)

marcinek378


No tyle ze ja byłem na rybach dzisiaj od 8 do 10 i wogulę ani brania.
Łapałem na mormyszkę z pinką. A później zacząłem łapać na spławik na hak nr.8 zakładałem 3 robaczki (pinkę) i nic, zero efektu. (2011/01/06 15:30)

szczepcio


Na pierwszym lodzie najlepiej jest na blaszkę,czy błystkę podlodową później na mormyszkę z dodatkiem ochotki haczykowej.Tak wnioskuję z mojego doświadczenia.
Wracając do tego zbiornika co będziesz wędkował 3m na 5m to na pewno nie jest Bajkał.Ciekaw jestem jaka jest jego głębokość? (2011/01/06 16:15)

szczepcio


Na lenia też można łapać okonia. (2011/01/06 16:16)

marcinek378


Rzeczywiście nie jest Bajkał ale ryba jest.
Głębokość tej glinianki to 2,5 metra. (2011/01/06 16:52)

marcinek378


Nie muszą być okazy.Na sam początek mogą być małe okonki.
Tylko żeby brały. (2011/01/06 16:59)

Wago


Na tak malutkim zbiorniku musisz przyjaciely więcej finezji. Proponuję żyłeczkę 0,08, hak nie więcej niż 12 (osobiście użyłbym 20). Zamiast tradycyjnego zestawu ze spławikiem lepiej użyć małej kulki ołowiu np. 0,3 g zaciśniętej ok 10 cm od haka i kiwoka (ja używam kiwoków ze szczeciny dzika). Opuszczasz ołów do dna, napinasz żyłkę aż ugnie się kiwok tuż nad przeręblem. to oznacza, że ołow jest tuż nad dnem. Potem wędką dzwigasz resztę zestawu i wiesz ile przynęta jest nad dnem. takim zestawem możesz powoli jeździć gura duł albo zostawić przynętę nieruchomo na dowolnie wybranej głębokości. A co do przynęt to proponuję założyć kilka larw ochotki. To najlepsza przynęta jaką znam. Powodzenia i napisz do mnie jak wypróbujesz.

(2011/01/06 19:06)

niutek40


Drogi Kolego w takim zbiorniku, a raczej oczku wodnym jaki opisałeś mysle że żadna przynęta sie nie sprawdzi jeśli są tam wogóle jeszcze jakekolwiek ryby to podejrzewam ze brakuje im  najnormalniej powietrza lub jest go mało wtedy ryby nie żerują , ale próbuj życze ci powodzenia i połmania kija  (2011/01/06 19:23)

marcinek378


Aha dzieki wszystkim za podpowiedzi. (2011/01/07 13:23)

Kacpeer113


Moim zdaniem na okonie pod lodem najlepszą przynętą jest średniej wielkości mormyszka ponieważ jest to przynęta selektywna ponieważ biorą na nią okonie każdej wielkości. (2011/01/07 13:35)

jacenty75


Hej Koledzy zastanówcie się realnie. Z całym szacunkiem ale jak w naturalnym/dzikim zbiorniku wodnym mającym na oko 3 (słownie trzy) na 5 (słownie pięć) metrów mogą zimą znajdować się ryby i na dodatek skore do żerowania. Ja miałbym duży problem gdzie tam świder wcisnąć. A jeżeli chodzi przynęty na okonia to chyba jednak na pierwszym lodzie błystka a później mormyszka z ochotką.

(2011/01/07 14:39)

Strzegom


Moim zdaniem najlepsza na okonie jest mormyszka z ochotką.dzisiaj połakomił sie na złota wolframową nawet sandacz 60cm.A najwiekszy okoń miał 38 cm. (2011/01/07 17:15)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Strzegom


A można miec i taki przyłów hehehe (2011/01/07 17:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JaroDaw


Wczoraj byłem na płytkim zbiorniku ok 1m. Powiem Wam że takiej jazdy jeszcze nie miałem. Wędkowałem na mormyszkę z ochotką i w ciągu 2 godzin wyjąłem około 50 może 60 okoni ( z 5 szt poniżej 10cm, z 10 szt poniżej 15 cm, reszta miarowa do 25cm ). Gdyby nie fakt że wypuszczałem je 10m dalej i non stop dreptałem do drugiego przerębla, pewnie bym dobił do setki. Kolega wędkował za pomocą błystki około 5m obok mnie i wyciągnął z 5 szt okoni około 15cm, więc bez szału.  Osobiście proponuje na pierwsze wyprawy na lód zabrać mormyszkę i ochotkę i od tego zestawy rozpocząć wędkowanie. No ale wiadomo - inny zbiornik - inne środowisko - inny upodobania. (2011/01/24 11:38)

erczyslaw


a czy mały twisterek był by dobry prosze o odpowiedzi (2011/01/26 06:31)

Rufio 2


W Mojej okolicy jest zbiornik przy trzcinach  ma około 2-2,5 m. jaki ciężar jest najlepszy na mormyszkę i ile ochotek zakładacie , ostatnio łapałem też na blaszkę ale zero reakcji ze strony okoni , pozdrawiam . (2011/02/10 18:02)

Wedkarz60


Witam kolego ! Z tego co wiem to im głebiej tym większa mormyszka a jak masz niezbyt głęboko to musisz spróbować na jakąś mniejszą i do tego jakaś żyłeczka cienka np 0,10 albo nawet 0,8 . No może coś jeszcze napiszą koledzy z większym doświadczeniem w łowieniu na lodziku . pozdro i połamania . (2011/02/10 18:39)