Jaką polecacie wędkę do łowienia z gruntu

/ 4 odpowiedzi
Witam kolegów wędkarzy.W dalszym ciągu zastanawiam się nad wyborem wędki i tutaj zwracam się do was o opinie. Czytałem już na innych forach aczkolwiek chcialbym poznać wasze zdanie.
Chodzi mi o sprzęt do łowienia karpia, który będzie dawał dużo frajdy podczas holu.
Z dużego wyboru wędzisk wybrałem dwie firmy shimano:
chodz mi o modele:
Alivio Cx Specimen dł. 366cm . 3lbs
Hyperloop Bx Specimen dł. również 366cm  2,75lbs

Moje pytanie głownie odnosi się do tego czy ktoś moglby podpowiedzieć czym roznia się w.w. modele.

Także pytanie czy jest duża róznica pomiędzy wędziskami 2 i 3 składowymi? Chodzi mi o wytrzymałość i ugięcie?
Bardzo proszę o pomoc :)
u?ytkownik75617


Jakie miśki będziesz poławiał ? Jeżeli takie 5-10 kg to dużo frajdy sprawi Ci feeder, zobacz na youtube filmik, jak gość ciągnie miśka 12kg (2012/02/07 13:38)

u?ytkownik75617


Jakie miśki będziesz poławiał ? Jeżeli takie 5-10 kg to dużo frajdy sprawi Ci feeder, zobacz na youtube filmik, jak gość ciągnie miśka 12kg (2012/02/07 13:38)

xeio


głównie myslalem o karpiu, linie do 10kg, tam gdzie zazwyczaj jezdze wiekszych karpi niz 15 ponoc nie ma, a rekord lina było niecałe 7kg.


Natomiast na innym forum czytałem iż kolega używa sprzetu shimano hyperloop na suma... troche mnie to zaskoczyło, ale skoro powiedział że łapie i są efekty to czemu mu nie wierzyć (2012/02/07 14:39)

trabucco


proponuje Mikado Thython Feeder300 100G  niedrogi a wytrzymały.Jeśli chodzi o hol to naprawdę giętki więc wiele zabawy jest. (2012/02/07 15:35)