Zaloguj się do konta

Jaką polecacie bolonkę?

utworzono: 2011/02/14 19:24
Wedkarz60

Witam Koledzy ! Możecie mi Koledzy doradzić w kupnie bolonki ? mam zamiar łowić na rzece wieprz a czasami na jeziorze a rybki to leszcz , płoć , japoniec taki do 1 kg . W kasie to tak do 150 zł . Może polecicie mi jakieś sprawdzone bolonki ? Ja wiem że to nie za dużo kasy mam na to ale może coś znajdę . Pozdro i dzięki
[2011-02-14 19:24]

Za te pieniążki masz już Kongera 500, c/w chyba 30 (nie pamiętam dokładnie) i inne też za tą kasę kupisz. W piątek takie właśnie oglądałem w sklepie. [2011-02-14 19:33]

sium

Ja kolego mogę polecić Ci bolonkę Konger Arcus, sam używam 5m (w praktyce 4,80) i jestem zadowolony. Jest lekka, a to ważne. Ładnie pracuje pod rybą, akcję kija określił bym jako średnią (medium). Długość 5m jest dla mnie optymalna, bo nie łowię nią na dużych rzekach, a na moich łowiskach często muszę łazić po krzaczorach. Na Wieprzu zdarzyło mi się połapać przy ujściu bo urodziłem się w Dęblinie i mam tam rodzinkę, wiem że ta rzeka potrafi sprawić niespodzianki, ale wtedy masz do dyspozycji przypon i ewentualnie hamulec. Na ryby, które wymieniłeś spokojnie wystarczy. Mi udało się pociągnąć na nią średnią brzanę 2,1 kg z nurtu, a zapewniam cię że pierwsze wrażenie jak się weźmie kijaszka do ręki nie wskazywało by że można z takową powalczyć. W kasie, którą posiadasz spokojnie kupisz model o 1m dłuższy bo moja kosztowała 130 PLN. Konger ma też świetny serwis. Kiedyś złamałem szczytówkę w odległościówce z mojej winy (ostatni skład walnął mi na schodach przy czyszczeniu) i wymienili mi wędkę na nową zamiast wymienić tylko ten skład. Popatrz z resztą na forum, jest takich przypadków więcej. W tej cenie sądzę, że lepszej i tak lekkiej wędki nie pocelujesz.  [2011-02-14 19:42]

michal0210

Polecam bolonki firmy Mikado. Ale to wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam                                
[2011-02-14 19:45]

allegro-nr1455646082 [2011-02-14 19:45]

bobus86

napewno cos znajdziesz w sklepie wedkarskim.poprostu tam sie udaj i popros sprzedawce zeby ci pomogl w wyborze.napewno za te pieniazki kupisz cos dobrego [2011-02-14 19:52]

Arbok

Ja polecam Ci Mikado Vanadium jest to bardzo mocny kij sam go posiadam 1,5kg jazie w Warcie to dla niego pryszcz koledzy z droższymi kijami mieli problemy typu czesto wypinające sie ryby u mnie to zjawisko prawie nie wystepowało ponieważ kij dośc sztywny miałem okazje łowić droższymi kijami np ultraviolet ale lepiej lowilo mi sie moim za 150zl masz 6m c/w35 jedyny minus to waga 415g przy dzisiejszych wagach bolonek tej dlugosci to dośc sporo ale też nie tyle zeby po kilku godzinnym trzymaniu reka odpadala:P mysle ze Mikado vanadium to dobry stocunek ceny do jakości naprawde bardzo polecam    http://www.swistak.pl/a4025044,MIKADO-VANADIUM-BOLOGNESE-600.html     
 
   Arbok:D:D:D
[2011-02-14 21:47]

minus

mam kongera arcus bolognese i jestem zadowolony - kosztowała około 130 zł


[2011-02-15 12:09]

Thoma23

Posiadam bolonkę arcus kongera 6 m i powiem szczerze że to bardzo fajny kijek za te pieniądze. Wprost rewelacyjnie sprawdziła się na średniej rzecce, na Bugu też dobrze się spisywała. Wprawdzie mam ją dopiero jeden sezon ale dostarczyła mi już wiele emocji przy holu rybek. Tak więc polecam.
Acha jeśli chodzi o wagę to z kołowrotkiem po kilku godzinach czuć zmęczenie ręki ale to nie bacik więc coś za coś.
[2011-02-15 13:32]

ivel 83

ponad dwa tygodnie temu kupilem sobie pierwsza bolonke konger impact 271gr, 6m. bylem z nia juz raz na rybkach cos pieknego wedki gruntowe poszly narazie w kat:)zreszta sam zobacz cena jest tu wyzsza ja ja dostalem w sklepie za 170 ZLjest warta tych pieniedzy nie moge doczekac sie kolejnego wypadu z tym kijem.pozdrawiam            http://allegro.pl/konger-impact-bolognese-600-271gram-slava-lomianki-i1422802257.html
[2011-02-15 13:36]

Wedkarz60

Witam Koledzy ! Dzięki wam wszystkim za porady . Przegladam wasze propozycje i są całkiem dobre , chociaż wiem że te wędki które mi polecacie są sprawdzone i to jest ważne . Pozdro i połamania kija !
[2011-02-15 19:41]

HeadAche

Posiadam kijek Konger Arcus 600

CW 30

Waga 289g !!!

Długość 585cm


Świetny kijek, łowilem pół poprzedniego sezonu. Bez problemów wyciągałem kilowe świnki. Dwie ponad kilowe brzany w szybkim nurcie. Oczywiście nie jest to siekiera i chwilke trzeba sie pobawic z większą rybką. Myśle ze kupisz w tej cenie.

[2011-02-15 20:36]

ludwiczek

Podepnę się do tematu. Interesuje mnie zakup bolonki 6m (coś z wymienionych niżej) 

- Mistrall AMUNDSON

- Mistrall NAVIGATOR

- Konger MEDALIST

- Konger IMPACT 

- Konger ARCUS

Proszę o opinię posiadaczy w/w sprzętu. Ze względu na serwis i gwarancję skłaniam się bardziej do Mistralla.

[2011-11-03 14:37]

cienki002

A jaki kołowrotek polecacie do tego arcusa i ogólnie do bolonki? W granicach 200 zł najlepiej 150. Konkretnie marke i model. [2011-11-03 15:19]