Jaka pogoda na szczupaka i okonia?

/ 4 odpowiedzi

jaka najlepsza pogoda jest na szczupaka i okonia

deszczowa ,sloneczna itd

Kangur1979

Słoneczna albo deszczowa...,zależy kiedy mamy chwilę czasu...Moim zdaniam szczupak jest bardziej wrażliwy na stan (wysokość) wody niż na zachmurzenie czy też jego brak.Zaobserwowałem słabsze brania podczas gwałtownej zmiany ciśnienia(wiatr)...

Główny problem polega na nieumiejętnym dostosowaniu przynęt do panujących warunków.I tak-w dni pochmurne stosujemy blachy bardziej "błyszczące"(tak samo w wodach niezbyt przejrzystych),w dni słoneczne-przynęty bardziej "stonowane".

Kolejnym problemem jest prędkość prowadzenia przynęty:wiosną akcja szybsza(oczywiście po 1 maja!-chyba że to woda prywatna),jesienią-akcja wolniejsza...

I choć co wędkarz to inna szkoła,a gdzie dwóch Polaków tam trzy różne zdania-uwierz-reguły te(przynajmniej u mnie) sprawdzają się...

Pozdrawiam.

(2011/03/09 22:24)

kaban

Mimo iż na rybki wybieram się wtedy kiedy mam wolną chwilę bez względu na panującą aurę to wolę dni pochmurne.Jak wspomniał poprzednik najgorsze są gwałtowne skoki ciśnienia (szczególnie dotyczy to okonia ze względu na ich budowę anatomiczną-pęcherz pławny),a dobór przynęt to już sprawa naszego doświadczenia (charakter łowiska) i wędkarskiego szczęścia. (2011/03/10 07:12)

witiakwicol1

Potwierdzę wypowiedzi poprzedników że dużo zależy od pogody ale ja dodam że w upalne dni drapieżniki są bardziej aktywne z rana i pod wieczór natomiast w pochmurne lub deszczowe dni prawie cały dzień można zauważyć żerowanie. (2011/03/10 09:02)

gaudi xxxx

Na okonia zdecydowanie sprawdza się każda pogoda,trzeba być tylko o świcie nad wodą-,najlepszy miesiąc pażdziernik-najważniejszym czynnikiem który poprawia żerowanie okoni w moich miejscówkach jest wiatr-zawsze wybieram brzeg w który bije fala spowodowana wiatrem(dotyczy to też szczupaków).Raz że wtedy drobnica ucieka z trzcin,dwa że wszystkie drobne żyjątka są spychane przez falę w kierunku takiego brzegu...za nimi podąża ukleja,karaś i inny narybek...no a dalej to już wiadomo-pozdrawiam (2011/03/11 15:20)