Jaka plecionka na wielkiego szczupaka?

/ 9 odpowiedzi
witam mam takie pytanko a mianowicie jakiej firmy plecionke mam kupic na wielkiego szczupaka bo niewiem poprostu jakie są dobre
Farel


PowerPro jest dobra na wszystko, pozostaje wybrać tylko średnice i kolor. (2010/06/30 18:19)

u?ytkownik6774


ja rowniez polecam power pro - chodz nie dawno nabylem barkley wiplash i tez dobrze sie spisuje (2010/06/30 20:58)

sskkrrzzyypp


wielkie dzięki właśnie kupiłem PowerPro zieloną bo nie wiem czy żółta nie będzie odstraszać, nad barkley też się zastanawiałem bo ponoć też dobra firma (2010/07/01 09:46)

u?ytkownik4878


PowerPro - bardzo dobry wybór.

Na spining idealna.

Co do Berkleya Whiplasha to też są świetne, ale na spining PowerPro zdecydowanie lepszy.

Moim zdaniem Berkley Whiplash "pije trochę wodę", co przy długim spiningowaniu powiększa średnicę plecionki. Przy PowerPro tego nie zauważyłem.

Ja Whiplasha używam do ciężkich gruntówek, np na suma. Przy tej metodzie polowu nie ma znaczenia czy powieksza trochę średnicę, a jest sporo mocniejszy od PowerPro przy tych samych srednicach.

Spining - PowerPro

Ciężki grunt - Berkley Whiplash.

Pozdrawiam

(2010/07/01 09:54)

kuman0


Tak jak koledzy napisali tylko ze u mnie na pierwszym miejscu jest BErkley a dopiero pozniej Power Pro o kolorze zoltym, ktora uzywam do lowienia z opadu. A co do zoltego koloru ktory to niby moze odstraszac to w prasie i na wielu forach ten temat byl bardzo czesto poruszany i wiadomo co przeciwnicy i zwolennicy tej teori. Ja osobiscie uwazam ze ilosc bran sie nie zmniejszyla od kiedy stosuje zolta plecionke do opadu, a lowie naprawde w czystych wodach. A zalety sa naprawde spore takiej plecionki w opadzie jak i w trollingu gdy na lodce trollinguje dwoch lub trzech wedkarzy. (2010/07/01 11:40)

u?ytkownik8590


berkley to porazka mam 013 i rwie sie jak nitka po roku czasu do tego sie rozdwaja. Power pro 010 jest bardziej od niej wytrzymala i nie traci koloru i sie nie rozdwaja. Dla mnie plecionka nr 1 to PP dzisiaj zamiawiam 015 pomarancz. (2010/07/01 19:58)

kuman0


Ja uzywam 0,17 i 0,21 Berkleya do jerkowania juz 2 sezon i rzeczywiscie kolor stracila ale napewno nie rwie mi sie jak nitka i zachowuje swoja wytrzymalosc. A tez zauwazylem ze wazne aby plecionka byla kupowana w miare renomowanym sklepie a nie gdzies na allegro i niewiadomego pochodzenia. (2010/07/01 21:45)

bojarski2


dokladnie!ja tez uzywam winsplasha 0.12!i spisuje sie bardzo dobrze!2 sezon i bez zadnych niespodzianek!o ile zawiazesz dobrze wezel!no i troche wybielala! (2010/07/04 00:08)

u?ytkownik6774


barkley powyzej srednicy 0.15 ma juz dobry splot - jest okragla a nie plaska jak to przy mniejszych srednicach (2010/07/04 17:50)