Zaloguj się do konta

Jaką obrotówkę na szczupaka

utworzono: 2009/07/26 15:35
wojtas20

prosze o odpowiedz [2009-07-26 15:35]

Bierz wirowki Meepsa rozmiar 2 , 3 i Dragona tez te rozmiary tyle ode mnie. [2009-07-26 16:10]

To ja dodam, że jak Mepps to Black Furry w kolorach chartreuse i orange oraz Aglia Polonia (Biało-Czerwone) i zwykła Aglia. Oczywiście nie brak tańszych odpowiedników, które wcale mniej łowne nie są. Przede wszystkim Wirek Double Round(wzory wg katalogu: 08, 09, 12, 13) i Wirek Long. Do tego polecam bardzo tanie(od 2zł za szt), ale też łowne obrotóweczki firmy Spinnex, generalnie wzory mają podobne jak wirki. Nie ma uniwersalnej przynęty, gdzieś sprawdzają się holo, gdzie indziej biało-czerwone, a na jeszcze innych wodach czarno srebrne... i tak w nieskończoność. Dlatego radze wybrać się do sklepu, pooglądać, popytać - na pewno coś wybierzesz :) [2009-07-26 16:27]

Ja osobiscie kupuje takie wirowki ktore sa niezawodne. Kupilem sobie raz dwie wirowki firmy wirek i moimz daniem to wielkie g. Mialem te wirowki ze dwa trzy razy w wodzie i od razu zaczely mi rdzewiec i matowiec . [2009-07-26 20:18]

Moje wirki mają już kilka lat, wcześniej nimi nie łowiłem, za to łowił mój ojciec. BA! Jedna z nich nawet pochodzi z wody, nie mam pojęcia jak długo tam leżała :) Oczywiście wszystkie są w dobrym stanie. A do testowania przynęt i skuteczności różnych kolorów i wzorów nie trzeba nic więcej niż blaszka za 2-5zł, bo po co komu całe pudełko meppsów, skoro wybada, że tylko dwa z nich są skuteczne na jego łowisku. Celuj w tanie podróby dobrych firm. Sprawdzisz co jest skuteczne i nie wydasz dużej kasy. Jak już będziesz znał kolory i wzory to kupuj oryginalny odpowiednik - trwały i solidny. Jedyne co może go "pokonać" to zerwanie :p Więc - będąc początkującym - czasami lepiej kupić 5 podróbek i zapłacić 20zł niż 2 oryginały za te same pieniądze :) [2009-07-26 23:54]

Jaaaaaaaaaaaaasne! Honda, suzuki, Kawasaki.... i inne . Powiem tak:
- Testuj przynęty! Nawet te z Tesco I lidla mogą byc skuteczne! I nie słuchaj głupot, bo udasz kupę szmalcu na pier do ły które zostawisz w zawadach. Czytaj, obserwuj. Kolory i kształty, oraz praca - i czy bedzie na blaszce rypniete logo zaepistej firmy, czy kupisz toto za 1.50 zeta, bedzie tak samo skuteczne. Najłatwiej jest pójść do sklepu, położyć stówę na blat i poprosić o dwie wiróweczki. [2009-07-27 08:14]

Moim zdaniem najlepsze wirowki to Meepsy i nic wiecej. Ja mam w swoim pudelku pare Meepsow Black Fury i caly czas na nie lowie i nic sie z nimi nie dzieje. Nie rdzewieja a ni nic. Po prostu to jest sprawdzona klasyka wirowek. Ja tylko jak mam okazje kupic wirowke meepsa to biore w ciemno. [2009-07-27 10:53]

Ale nikt tak nie twierdzi! Napisałem, żeby sprawdził sobie jakie wzory i kolory są skuteczne, do tego nie trzeba wirówek za 20zł... Ale fakt jest faktem, że mam kilka sztuk wirówek po 2zł i wzory zaczynają już znikać, więc poradziłem, aby po wybadaniu skutecznego wzoru i koloru: a) kupił dobrą, markową błystkę o podobnych właściwościach b) kupił więcej takich tanich Bo jest tak, skoro np u mnie sprawdzają się biało-czerwone błystki typu round i chce na takie łowić to mogę kupić biało-czerwonego rounda np meppsa bo jest trwały, ale mając na uwadze fakt, że zawsze mogę go zerwać(czyli stracić jakieś 20zł) wolę kupić za te same pieniądze 10 biało-czerwonych obrotówek i w przypadku "zużycia" jednej odłożyć ją do pudełka i wyciągnąć następną taką samą. W razie utraty błystki tracę 2zł i wyciągam identyczną z pudełka. A poleciłem konkretne kolory i modele nie dlatego, że uważam że firma decyduje, ale tylko po to, żeby zobrazować wygląd i kolor jaki polecam. Bo chyba łatwiej Koledze będzie sprawdzić jaki kolor ma mepps BF chartreuse niż np wirek double-round kolor numer 12. Po prostu źle dobrałem słowa, do tego co chciałem przekazać. I proszę nie posądzać mnie o "sprzęciarstwo" bo cena całego mojego sprzętu spinningowego zamyka się w 100-150zł, a najłowniejszą błystką jaką MIAŁEM był właśnie Wirek Double-Round :p Przepraszam za brak ładu i składu w mojej wypowiedzi, ale jestem trochę wczorajszy, siedzę na L4 i zaraz zmykam na ryby! ;d [2009-07-27 11:04]

A ja do wirków nie mam zaufania.Kupiłem kilka i po kilku rzutach odpadały z nich naklejki a i praca pozostawiała dużo do życzenia.W swoich pudełkach posiadam dużo starych obrotówek Dam,Daiwa,Balzer oraz Mepps.Moim zdaniem lepiej kupić kilka lepszych niż kilkanaście tanich i żałować że nie łowi się tego co by się chciało. [2009-07-27 18:04]

Mi się sprawdzają dragony. Zwłaszcza dragon viper i comet [2009-07-27 22:28]

mapet77

A ja zamiast wirówek polecam wahadłówki!!! Mniej skomplikowane i nie skręcają żyłki (lub plecionki)!!! A przy pomocy kombinerek można dopracowac samemu jakośc prezentacji przynęty w wodzie. [2009-07-27 23:12]

Matys24

Nie znam się na tym zbyt dobrze ale ja zawsze urzywam srebrną 2 na której jest kilka czarnych plam. Pozdrawiam [2009-07-29 11:21]

Zgadzam sie z Dragonfly . Lepiej kupic kilka naprawde dobrych wirowek niz kilkanascie wirowek nieznanych marek. [2009-07-29 17:50]

Witam. Do łowienia szczupaków używam obrotówek Dam Effzett o rozmiarach 4 i 5, kolorystyka - każda!!! Muszę się również zgodzić z kolegą Tomkiem alias mapet77 bo nie ma jak porządna samemu robiona wahadłówka! Pozdrawiam [2009-07-29 20:29]

Saki87

rozmiary 4 i 5 takie stosuje kolorystyka to różnie zależy za jaką rybą gania szczupak ale polecam złote , srebrne z dodatkami czerwieni [2009-09-05 07:06]

Matys24

Na szczupaka to zdecydowania srebrna obrotówka z czarnymi plamami [2009-09-05 21:25]