Najlepsza zanęta na średnie ryby?

/ 5 odpowiedzi
Jak w tytule. Jestem początkującym i chciałbym się coś dowiedzieć
ryukon1975


Zanęty robi się pod gatunki ryb, metody połowu, łowiska. Od tego powinieneś zacząć. Wielkość ryb pomimo że można to wziąc pod uwagę przy wykonaniu zanęty ma drugorzędną rolę. Najpierw podstawy, potem szczegóły. (2019/08/10 14:48)

halski021


Jak jesteś początkujący, to powinieneś zacząć nęcić najtańszymi zanętami. Rybki jeżeli są w łowisku, to przypłyną i będą brały. Drogie, dobre zanęty stosują zawodnicy na zawodach, aby mieć lepsze wyniki. Z czasem jak nauczysz się rozrabiać przynęty, to możesz zacząć stosować te lepsze i droższe. Najlepsze przynęty nie dadzą efektów, jeżeli są źle dobrane do łowiska i źłe przygotowane. Tak, że jesteś nowicjuszem, radzil bym zacząć od przynęt tańszych. (2019/08/10 15:58)

ogtw


Jeżeli w odległości co najmniej 50 metrów nie ma żadnego wędkarza, to każda zanęta jest dobra, ale jak niedaleko twojego stanowiska, jakiś sportowiec nasypie lepszej zanęty, to nie licz na brania. (2019/08/10 16:51)

Smolik


To wszystko co napisali moi poprzednicy to prawda. Zanętę robi się pod określone warunki, miejsce połowu, uwzględnia się pogodę, porę roku, głębokość połowu oraz dokładnie jaką rybę chcemy zwabić. Tym niemniej na początek polecałbym zanętę (jako dość uniwersalną) Leszcz Specjal firmy Traper. Łowię na nią krąpie i leszcze, ale często również płocie, wzdręgi, a czasem także karasie, liny i sporadycznie karpie. U mnie na rzece, starorzeczu, czy jeziorze ona się sprawdza - jak będzie na twoich łowiskach - tego nie wiem... Pozdrawiam i życzę sukcesów. (2019/08/11 11:48)

PrzemekJakimowicz


Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. A tobie Krzysiek za powodzenia. Jeżeli kogoś› by to obchodziło to łowię metodą gruntową na Jeziorze Międzybrodzkim. (2019/08/11 22:03)